Favorieten pakken wereldtitel kerstboomwerpen
WEIDENTHAL (ANP) - Bij de WK kerstboomwerpen in de Duitse plaats Weidenthal (Rheinland-Pfalz) hebben de favorieten zondag aan de verwachtingen voldaan en de titel gepakt. Wereldrecords zaten er niet in, volgens de media onder meer te wijten aan het koude, natte weer.
De deelnemers - ditmaal 92 mannen, 40 vrouwen en 23 kinderen - werken volgens de regels een driekamp af met een verse spar van ongeveer 1,5 meter, zo uit het bos, in plaats van een afgetuigd exemplaar uit de woonkamer. De onderdelen zijn werpen (als een speer), slingeren (als een kogel) en omhoog gooien over een lat. De prestaties worden bij elkaar opgeteld.
Vijfvoudig wereldkampioen Frank Schwender won weer eens maar kwam met een totaal van 23,17 meter niet in de buurt van zijn beste verrichting ooit, uit 2016 (25,01). Margret Klein-Raber zegevierde bij de vrouwen en had al aan 17,47 genoeg. Vorig jaar haalde ze 20,20.
Het evenement, dat jaarlijks als uitsmijter van de kerstvakantie veel belangstelling trekt, werd voor de veertiende keer gehouden.
Meer uit Buitenland
WELLINGTON (ANP/RTR) - Nieuw-Zeeland heeft geen besprekingen gevoerd met de Europese Unie over het worden van een "geassocieerd lid". Dat heeft een woordvoerder van de Nieuw-Zeelandse minister van Buitenlandse Zaken Winston Peters vrijdag laten weten.
12 minuten geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - Een voormalig Syrische overheidsfunctionaris, die onder de afgezette president Bashar al-Assad leiding gaf aan de centrale gevangenis van Damascus, is door een Amerikaanse rechter veroordeeld tot 60 jaar gevangenisstraf. Hij werd schuldig bevonden aan foltering.
13 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) heeft vrijdag bekendgemaakt dat het een Togolese olietanker in de Straat van Hormuz heeft aangevallen, aldus een verklaring van het Iraanse staatspersbureau IRNA.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Mogelijk hebben de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Venezolaanse collega Delcy Rodríguez volgende week een eerste informele ontmoeting. Dat schrijft Axios op basis van ingewijden.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten laten een Iraanse delegatie de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties bijwonen. In New York gaan daar volgende week wereldleiders spreken.
6 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft achter gesloten deuren campagne gevoerd voor de aankomende verkiezingen in stadstaat Berlijn. Hij sprak ongeveer 150 partijgenoten toe in het hoofdkwartier van zijn christendemocraten.
7 uur geledenANKARA (ANP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan is voornemens zich opnieuw te kandideren voor het presidentschap, aldus Turkse media op gezag van een hooggeplaatste adviseur van Erdogan.
8 uur geleden