Favorieten pakken wereldtitel kerstboomwerpen
WEIDENTHAL (ANP) - Bij de WK kerstboomwerpen in de Duitse plaats Weidenthal (Rheinland-Pfalz) hebben de favorieten zondag aan de verwachtingen voldaan en de titel gepakt. Wereldrecords zaten er niet in, volgens de media onder meer te wijten aan het koude, natte weer.
De deelnemers - ditmaal 92 mannen, 40 vrouwen en 23 kinderen - werken volgens de regels een driekamp af met een verse spar van ongeveer 1,5 meter, zo uit het bos, in plaats van een afgetuigd exemplaar uit de woonkamer. De onderdelen zijn werpen (als een speer), slingeren (als een kogel) en omhoog gooien over een lat. De prestaties worden bij elkaar opgeteld.
Vijfvoudig wereldkampioen Frank Schwender won weer eens maar kwam met een totaal van 23,17 meter niet in de buurt van zijn beste verrichting ooit, uit 2016 (25,01). Margret Klein-Raber zegevierde bij de vrouwen en had al aan 17,47 genoeg. Vorig jaar haalde ze 20,20.
Het evenement, dat jaarlijks als uitsmijter van de kerstvakantie veel belangstelling trekt, werd voor de veertiende keer gehouden.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR) - Het Oekraïense parlement heeft dinsdag ingestemd met het ontslag van procureur-generaal Roeslan Kravtsjenko. Zijn positie kwam onder druk te staan, nadat de anticorruptiediensten deze maand een inval hadden gedaan in zijn kantoor.
20 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Er zijn vijf "grotere" olievlekken in de Straat van Hormuz zichtbaar op satellietbeelden. Dat meldt de Duitse tak van Greenpeace in een rapport. De drijvende olie heeft inmiddels de Iraanse kust bij het eiland van Qeshm bereikt, waar ook beschermde natuurgebieden zijn.
30 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie kondigt woensdag hoogstwaarschijnlijk een migratienoodwet aan, als antwoord op de onverwachte stroom asielzoekers naar de Spaanse exclave Ceuta. Als die noodwet wordt geactiveerd, kan de behandeling van asielvragen tijdelijk worden opgeschort, meldden diverse Brusselse bronnen. Ook een snellere terugkeer van migranten zou in die noodwet mogelijk worden gemaakt.
42 minuten geledenKYIV (ANP) - Rusland blijft ondanks een maandag door de Amerikaanse president Donald Trump gemeld akkoord doorgaan met het aanvallen van doelen in de energiesector, stelt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Hij schrijft op X dat Oekraïne op die aanvallen reageert.
47 minuten geledenKOPENHAGEN (ANP) - De Deense premier Mette Frederiksen heeft het afschieten van lichtkogels door een Russisch fregat veroordeeld als een "roekeloze actie". De lichtkogels raakten volgens de Deense krijgsmacht maandagavond bijna een militaire helikopter.
1 uur geledenBEIJING (ANP/AFP/RTR) - Een reeks reisbeperkingen aangekondigd door China is vanaf dinsdag van kracht. China zegt hiermee de nationale technologische veiligheid te willen beschermen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse krijgsmacht heeft door de oorlog in Iran te maken met een tekort aan munitie, aldus de inspecteur-generaal van het ministerie van Defensie. President Donald Trump sprak begin september van "onbeperkte hoeveelheden" en haalde uit naar media die anders berichtten.
2 uur geleden