Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Favorieten pakken wereldtitel kerstboomwerpen

Favorieten pakken wereldtitel kerstboomwerpen

WEIDENTHAL (ANP) - Bij de WK kerstboomwerpen in de Duitse plaats Weidenthal (Rheinland-Pfalz) hebben de favorieten zondag aan de verwachtingen voldaan en de titel gepakt. Wereldrecords zaten er niet in, volgens de media onder meer te wijten aan het koude, natte weer.

De deelnemers - ditmaal 92 mannen, 40 vrouwen en 23 kinderen - werken volgens de regels een driekamp af met een verse spar van ongeveer 1,5 meter, zo uit het bos, in plaats van een afgetuigd exemplaar uit de woonkamer. De onderdelen zijn werpen (als een speer), slingeren (als een kogel) en omhoog gooien over een lat. De prestaties worden bij elkaar opgeteld.

Vijfvoudig wereldkampioen Frank Schwender won weer eens maar kwam met een totaal van 23,17 meter niet in de buurt van zijn beste verrichting ooit, uit 2016 (25,01). Margret Klein-Raber zegevierde bij de vrouwen en had al aan 17,47 genoeg. Vorig jaar haalde ze 20,20.

Het evenement, dat jaarlijks als uitsmijter van de kerstvakantie veel belangstelling trekt, werd voor de veertiende keer gehouden.

Meer uit Buitenland

Ruim 1300 arrestaties bij Franse betogingen, 53 agenten gewond

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse politie heeft tijdens de demonstraties van zaterdag 1314 mensen aangehouden, meldt het ministerie van Binnenlandse Zaken. Daarnaast raakten 53 agenten gewond bij confrontaties en werden 24 winkels geplunderd.

1 uur geleden
Hechtenis van verdachte schietpartij bij Parijs opgeheven

TRAPPES (ANP/AFP) - De hechtenis van de verdachte van een schietpartij bij Parijs is om psychiatrische redenen opgeheven, meldt de antiterrorismeafdeling van het Franse OM. Er vindt nu psychiatrisch onderzoek plaats. Door het geweld van vrijdag viel een dode en raakten vijf mensen gewond.

2 uur geleden
Brand in het Adelaarsnest 's nachts opgelaaid

BERCHTESGADEN (ANP/DPA) - De brand in het voormalige theehuis van Adolf Hitler, bekend als het Adelaarsnest, is in de nachtelijke uren opgelaaid. Het heeft "opnieuw kamerhoog gebrand", aldus de Duitse politie. De brandweer rukte uit en bluste de brand.

4 uur geleden
Plunderingen en brandstichting in centrum van Barcelona

BARCELONA (ANP) - In het centrum van Barcelona hebben jongeren zaterdagmiddag en -avond winkels geplunderd en containers en auto's in brand gestoken. Dat melden verschillende Spaanse media, waaronder El Confidencial.

5 uur geleden
Israël sluit Westoever af tijdens verkiezingen dinsdag

TEL AVIV (ANP/DPA) - De Westelijke Jordaanoever wordt afgesloten tijdens de parlementaire verkiezingen in Israël dinsdag. Dat kondigde het Israëlische leger in de nacht van zaterdag op zondag aan.

6 uur geleden
Politie Lissabon ontruimt tentenkamp woonprotest

LISSABON (ANP/RTR) - De politie in de Portugese hoofdstad Lissabon heeft in de nacht van zaterdag op zondag in het centrum van de stad een tentenkamp van een woonprotest ontruimd.

6 uur geleden
Explosies op vliegveld Riyaad

RIYAAD (ANP/AFP) - Op het vliegveld van de Saudische hoofdstad Riyaad waren zondag explosies te horen, juist toen het weer open zou gaan na aanvallen van de Jemenitische Houthi's.

6 uur geleden