Favorieten 'Abdi en Abdi' spreken niks af voor marathon Rotterdam
ROTTERDAM (ANP) - Het is niet gezegd dat Abdi Nageeye en Bashir Abdi elkaar gaan helpen in de marathon van Rotterdam komende zondag. "Het gevoel is dat wij 1 en 2 worden. Dan is dit misschien niet de wedstrijd waarin je te veel bezig moet zijn met samenwerken. Ik wil sowieso winnen, mijn titel verdedigen", zegt Nageeye, die vorig jaar als eerste Nederlandse atleet de hardloopklassieker won en ook nog in een Nederlands record van 2.04.56.
'Abdi en Abdi' zijn sinds de Olympische Spelen in Tokio een begrip. In die memorabele marathon in Japan rende de Nederlander Nageeye naar het zilver en zweepte hij zijn Belgische vriend op om voor het brons te gaan. De Belg zegevierde na de Spelen in Rotterdam met een Europees record van 2.03.36. Vorig jaar verleende Abdi hand-en-spandiensten aan winnaar Nageeye in Rotterdam.
"We spreken vooraf wel verschillende scenario's door en ik heb zelf een heel duidelijk raceplan in mijn hoofd zitten", zegt Nageeye. "Ik heb voor ogen hoe de wedstrijd tussen 32 en 42 kilometer voor mij idealiter zou moeten verlopen. Vooraf afspraken maken met Bashir is niet mogelijk; het wedstrijdverloop bepaalt of je tijdens de race wat voor elkaar kunt betekenen."
Steun
Abdi beaamt dat. "We hebben heel veel steun aan elkaar in de voorbereiding omdat we veel samen trainen. Als we elkaar kunnen helpen in de race, dan zullen we dat zeker doen. Als bijvoorbeeld een van ons een drankpost mist, kunnen we eventueel de drinkfles delen. Of als iemand onnodig versnelt, dan kan de een de ander zeggen dat hij kalmte moet bewaren."
Omdat ze grotendeels samen de trainingen afwerken op hoogte in Ethiopië, kennen Nageeye en Abdi elkaar door en door. "We weten van elkaar hoe goed we zijn. Ik zie het aan de tijden die we lopen. Bij mij ging het na de halve marathon in Barcelona een paar weken niet helemaal lekker, maar ik heb in de laatste weken drie hele goede lange tempolopen gemaakt en die hebben mij heel veel vertrouwen gegeven. Ik gun Bashir het beste, maar als hij zondag wint, zal ik me niet lekker voelen."
Voorbereiding Abdi
Abdi is naar eigen zeggen beter in vorm dan ooit. De Gentenaar kan bogen op een snelle halve marathon van 59.51 minuten in de voorbereiding. "Ik heb de trainingen goed verteerd en ben helemaal klaar voor de strijd. Maar een marathon kun je nooit voorspellen, dat maakt het ook zo'n bijzondere afstand."
Meer uit Sport
SAN SEBASTIÁN (ANP/BELGA) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft de Ronde van Baskenland voor vrouwen op haar naam geschreven. De 25-jarige Nederlandse van SD Worx - Protime behield haar leidende positie in de derde en laatste etappe met start en finish in San Sebastián. De Poolse Dominika Włodarczyk won de laatste rit.
4 minuten geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen lijkt de overwinning bij de 24 uur van de Nürburgring te kunnen vergeten. De 28-jarige Nederlander zag zijn Spaanse teamgenoot Daniel Juncadella met de Mercedes-AMG GT3 naar de pits rijden vanwege een technisch probleem. Het team van Verstappen reed op het moment van de autoproblemen aan de leiding.
2 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft in de nacht van zaterdag op zondag een goede tweede stint gereden tijdens de 24 uur van de Nürburgring. De 28-jarige Nederlander, die zaterdagmiddag in de Mercedes-AMG GT3 de leiding had gegrepen, bouwde tussen 02.00 en 04.00 uur de voorsprong op de nummer 2 uit tot een kleine halve minuut.
6 uur geledenROME (ANP) - Tennisster Elina Svitolina heeft het masterstoernooi van Rome op haar naam geschreven. De 31-jarige Oekraïense versloeg de als derde geplaatste Amerikaanse Coco Gauff in de finale. In de Italiaanse hoofdstad werd het 6-4 6-7 (3) 6-2 voor Svitolina.
16 uur geledenBORDEAUX (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is er bij het challengertoernooi in Bordeaux niet in geslaagd de finale te bereiken. In de halve finale verloor Griekspoor van de Belg Raphaël Collignon, de nummer 68 van de mondiale ranglijst. Het werd 7-5 6-1 voor Collignon.
20 uur geledenFERMO (ANP) - Wielrenner Jhonatan Narváez heeft ook de achtste etappe van de Giro d'Italia op zijn naam geschreven. De Ecuadoriaan van UAE Team Emirates kwam na een heuvelrit van 156 kilometer tussen Chieti en Fermo solo over de finish. Het is zijn tweede ritzege in de Ronde van Italië van dit jaar.
20 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de finale. Sinner was in de halve finale in drie sets te sterk voor Daniil Medvedev: 6-2 5-7 6-4. De halve eindstrijd werd vrijdagavond bij een stand van 6-2 5-7 4-2 in het voordeel van Sinner stilgelegd door regenval en werd zaterdag uitgespeeld.
21 uur geleden