Favorieten 'Abdi en Abdi' spreken niks af voor marathon Rotterdam
ROTTERDAM (ANP) - Het is niet gezegd dat Abdi Nageeye en Bashir Abdi elkaar gaan helpen in de marathon van Rotterdam komende zondag. "Het gevoel is dat wij 1 en 2 worden. Dan is dit misschien niet de wedstrijd waarin je te veel bezig moet zijn met samenwerken. Ik wil sowieso winnen, mijn titel verdedigen", zegt Nageeye, die vorig jaar als eerste Nederlandse atleet de hardloopklassieker won en ook nog in een Nederlands record van 2.04.56.
'Abdi en Abdi' zijn sinds de Olympische Spelen in Tokio een begrip. In die memorabele marathon in Japan rende de Nederlander Nageeye naar het zilver en zweepte hij zijn Belgische vriend op om voor het brons te gaan. De Belg zegevierde na de Spelen in Rotterdam met een Europees record van 2.03.36. Vorig jaar verleende Abdi hand-en-spandiensten aan winnaar Nageeye in Rotterdam.
"We spreken vooraf wel verschillende scenario's door en ik heb zelf een heel duidelijk raceplan in mijn hoofd zitten", zegt Nageeye. "Ik heb voor ogen hoe de wedstrijd tussen 32 en 42 kilometer voor mij idealiter zou moeten verlopen. Vooraf afspraken maken met Bashir is niet mogelijk; het wedstrijdverloop bepaalt of je tijdens de race wat voor elkaar kunt betekenen."
Steun
Abdi beaamt dat. "We hebben heel veel steun aan elkaar in de voorbereiding omdat we veel samen trainen. Als we elkaar kunnen helpen in de race, dan zullen we dat zeker doen. Als bijvoorbeeld een van ons een drankpost mist, kunnen we eventueel de drinkfles delen. Of als iemand onnodig versnelt, dan kan de een de ander zeggen dat hij kalmte moet bewaren."
Omdat ze grotendeels samen de trainingen afwerken op hoogte in Ethiopië, kennen Nageeye en Abdi elkaar door en door. "We weten van elkaar hoe goed we zijn. Ik zie het aan de tijden die we lopen. Bij mij ging het na de halve marathon in Barcelona een paar weken niet helemaal lekker, maar ik heb in de laatste weken drie hele goede lange tempolopen gemaakt en die hebben mij heel veel vertrouwen gegeven. Ik gun Bashir het beste, maar als hij zondag wint, zal ik me niet lekker voelen."
Voorbereiding Abdi
Abdi is naar eigen zeggen beter in vorm dan ooit. De Gentenaar kan bogen op een snelle halve marathon van 59.51 minuten in de voorbereiding. "Ik heb de trainingen goed verteerd en ben helemaal klaar voor de strijd. Maar een marathon kun je nooit voorspellen, dat maakt het ook zo'n bijzondere afstand."
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.
5 uur geledenWAREGEM (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen op haar naam geschreven. De 34-jarige Zwitserse van Movistar won na 129 kilometer in een sprint van de Nederlandse rensters Demi Vollering en Lieke Nooijen.
5 uur geledenWAREGEM (ANP) - De Italiaan Filippo Ganna heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen gewonnen. De renner van Ineos Grenadiers haalde vlak voor de finish in Waregem de Belgische favoriet Wout van Aert in, die een solo net niet kon afmaken.
7 uur geledenANTWERPEN (ANP) - Tweevoudig olympisch kampioen Remco Evenepoel rijdt zondag voor het eerst de Ronde van Vlaanderen. Dat heeft de 26-jarige wielrenner bekendgemaakt via sociale media na aanhoudende geruchten, die hij steeds ontkende. De Belg voegt zich bij een sterk deelnemersveld met onder anderen titelhouder Tadej Pogacar en drievoudig winnaar Mathieu van der Poel.
9 uur geledenSTUART (ANP/RTR) - Tiger Woods stopt tijdelijk met golf om een behandeling te ondergaan. Dat heeft het sporticoon gezegd in zijn eerste verklaring sinds zijn auto-ongeluk van vrijdag. "Ik ken de ernst van de situatie waarin ik me bevind. Ik doe een stap terug om me te laten behandelen en me te concentreren op mijn gezondheid", schrijft Woods.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Kickbokser Mory Kromah verdedigt op 13 juni in het Rotterdamse Ahoy voor het eerst zijn wereldtitel bij de zwaargewichten van Glory. De 26-jarige geboren Amsterdammer volgde in februari Rico Verhoeven na twaalf jaar op door een toernooi met acht mannen te winnen in het Arnhemse GelreDome. De Serviër Milos Cvjeticanin moest toen opgeven voor de finale tegen Kromah vanwege een gebroken teen, maar krijgt op 13 juni een nieuwe kans op de wereldtitel.
1 dag geledenCHICAGO (ANP) - NBA-club Chicago Bulls heeft guard Jaden Ivey ontslagen. De 24-jarige basketballer plaatste video's op zijn sociale media waarin homofobe sentimenten doorklonken. Zo uitte hij kritiek op de steun van de NBA aan de LGBTQ+-gemeenschap. De Bulls maakten in een korte persmededeling bekend dat Ivey is ontslagen om "gedrag dat schadelijk is voor het team".
1 dag geleden