Favoriete Osaka verliest van Andreescu in Rosmalen
ROSMALEN (ANP) - De Japanse tennisster Naomi Osaka is in de kwartfinales van het grastoernooi van Rosmalen uitgeschakeld. De viervoudig grandslamkampioene verloor met 6-4 3-6 7-6 (3) van Bianca Andreescu, in 2019 de winnares van de US Open.
Osaka maakte in de derde set nog een 5-2-achterstand ongedaan. Ze kwam in de tiebreak met 3-2 voor, maar verloor vijf punten op rij. De partij duurde twee uur en een kwartier. De wedstrijd werd in de eerste set stilgelegd door de regenval in Rosmalen.
Voor Osaka was het haar eerste grastoernooi sinds Wimbledon 2019. Ze nam voor het toernooi op het Autotron een wildcard in ontvangst. De 26-jarige Osaka is op de wereldranglijst afgezakt naar plek 125.
Andreescu staat zaterdag bij de laatste vier tegenover de Hongaarse Dalma Gálfi, die in de openingsronde Arantxa Rus versloeg.
Meer uit Sport
LEEUWARDEN (ANP) - Schaatsbond KNSB maakte zondag niet meer bekend welke shorttrackers naar de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo mogen. Waarschijnlijk valt de beslissing maandag, zo bevestigde een woordvoerder.
11 uur geledenBELGRADO (ANP) - Novak Djokovic is uit de bond voor professionele tennissers PTPA gestapt. De winnaar van 24 grandslamtoernooien heeft die beslissing genomen omdat hij zich onvoldoende kan vinden in de koers van de organisatie.
11 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Stanislas Wawrinka hoopt met een wildcard zijn laatste Australian Open te kunnen spelen. De 40-jarige Zwitser heeft vorige maand aangekondigd dat hij aan het einde van 2026 stopt als proftennisser. Hij won de Australian Open in 2014 en staat nu met een 157e plaats te laag op de wereldranglijst om rechtstreeks te worden toegelaten tot het hoofdtoernooi.
13 uur geledenZONHOVEN (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zondag voor de zesde keer de wereldbekerveldrit van Zonhoven gewonnen. De 30-jarige coureur was in de Belgische sneeuw opnieuw een klasse apart op het parcours met de beroemde Kuil van Zonhoven. De Nederlander Tibor Del Grosso (22) werd tweede.
17 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft bij het NK shorttrack de titel veroverd op de 1500 meter. De drievoudig olympisch kampioene duwde haar schaats in de Elfstedenhal in Leeuwarden net wat eerder over de finish dan Michelle Velzeboer, die nagenoeg de hele race op kop reed.
17 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft bij het NK opnieuw alle afstanden gewonnen. De 24-jarige Nederlander was zondag in de Elfstedenhal in Leeuwarden de snelste op de 1000 meter. Zaterdag schreef Van 't Wout al de 500 en 1500 meter op zijn naam. Vorig jaar won Van 't Wout ook alle drie de afstanden.
18 uur geledenSYDNEY (ANP/DPA) - De Nederlandse tennissers zijn de United Cup, het toernooi voor gemengde landenteams, begonnen met een ruime nederlaag. Duitsland was in Sydney met 3-0 te sterk.
1 dag geleden