Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Favoriete inflatiegraadmeter Fed daalt naar 2,8 procent in VS

Favoriete inflatiegraadmeter Fed daalt naar 2,8 procent in VS

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Een belangrijk inflatiecijfer in de Verenigde Staten, de zogeheten Core PCE, is in februari licht gedaald. De Federal Reserve beschouwt deze kerninflatie als de belangrijkste graadmeter voor de prijsontwikkeling. Het cijfer, waarin de schommelende brandstof- en voedselprijzen niet zijn meegenomen, koelde af ten opzichte van een jaar eerder tot 2,8 procent.

De Amerikaanse centrale bank streeft in haar beleid een inflatie van 2 procent na. Het cijfer voor januari lag eerder ook op 2,8 procent, maar is nu naar boven bijgesteld tot 2,9 procent. Daarom is er sprake van een afkoeling.

Bij het laatste rentebesluit vorige week besloot de Federal Reserve de rente opnieuw onveranderd te laten. De Fed vond het niet gepast de rente te verlagen "totdat er meer vertrouwen is dat de inflatie blijvend richting de 2 procent beweegt", stond in een toelichting. Fed-voorzitter Jerome Powell noemde de inflatie in een persconferentie over het rentebesluit "nog steeds te hoog". Maar hij noemde het wel "waarschijnlijk dat de rentes ergens in dit jaar verlaagd worden".

Volgens Powell liggen de nieuwe inflatiecijfers "in lijn met wat we graag willen zien". Dat zei hij in een interview met het Amerikaanse radioprogramma Marketplace. Het inflatiecijfer waar brandstofprijzen en voedselprijzen wel zijn meegenomen liet daarentegen groei zijn, van 2,4 procent in januari tot 2,5 procent in februari. Dat hadden de beleidsmakers van de Federal Reserve al verwacht, aldus Powell. Vooral de brandstofprijzen zaten in februari in de lift.

Meer uit Financieel

Weinig groei in vrouwelijke bestuurders bij beursbedrijven

TILBURG (ANP) - Het aantal vrouwelijke bestuurders bij Nederlandse beursgenoteerde bedrijven stijgt nauwelijks. Dat volgt uit de Female Board Index 2026, die de Tilburgse hoogleraar Mijntje Lückerath voor de twintigste keer heeft opgesteld. In het rapport onderzoekt Lückerath jaarlijks de man-vrouwverhoudingen bij de ruim tachtig Nederlandse beursgenoteerde ondernemingen. Het aandeel vrouwelijke commissarissen blijft gelijk.

37 minuten geleden
Ksa legt recordboete van 37 miljoen op aan illegaal gokbedrijf

DEN HAAG (ANP) - De Kansspelautoriteit (Ksa) heeft een recordboete opgelegd aan een illegale partij die in Nederland zonder vergunning gokspellen aanbiedt op verschillende websites, waaronder Instantcasino en Skyhills. Het bedrijf EOD Code SRL krijgt een boete van 37 miljoen euro, de hoogste boete die de Ksa tot nu toe voor illegaal aanbod heeft opgelegd.

47 minuten geleden
Oliebedrijf Saudi Aramco wil toegang tot olieopslag in buitenland

RIYAD (ANP/BLOOMBERG) - Saudi-Arabië voert gesprekken met buitenlandse overheden om het staatsoliebedrijf Saudi Aramco toegang te geven tot hun strategische olievoorraden voor opslag. Het koninkrijk wil daarmee de leveringszekerheid voor zijn klanten vergroten in het geval van verstoringen, verklaarde Aramco-topman Amin Nasser.

1 uur geleden
Noors staatsfonds ziet miljarden verdampen door tegenvallers

OSLO (ANP/RTR) - Het Noorse staatsfonds, de grootste investeerder in aandelen ter wereld, zag het afgelopen kwartaal miljarden verdampen door tegenvallende beleggingsresultaten. Het fonds leed in het derde kwartaal een verlies van 278 miljard Noorse kroon, omgerekend 27 miljard euro, werd donderdag bekend.

1 uur geleden
Airbnb beperkt huishoudelijke klusjes voor gasten

SAN FRANCISCO (ANP) - Airbnb-verhuurders mogen gasten straks niet meer verplichten om alles af te wassen of het beddengoed af te halen tijdens hun verblijf. Dat staat in nieuwe regels die het verhuurplatform heeft gepubliceerd. De regels moeten voorkomen dat vakantiegangers met tal van huishoudelijke klusjes opgezadeld worden.

1 uur geleden
Bank Barclays schrapt 5000 banen, noemt efficiëntieslag door AI

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse bank Barclays gaat 5000 banen schrappen om de kosten te verlagen. Het bankconcern zegt dat kunstmatige intelligentie (AI) steeds vaker bijdraagt aan efficiënter werken. De ontslagen treffen ongeveer 5 procent van het personeelsbestand, blijkt uit een presentatie die de bank donderdag gaf.

2 uur geleden
Veel websites lokale bedrijven nog offline na PHP-kwetsbaarheden

DEN HAAG (ANP) - Websites van vooral lokale bedrijven, zoals restaurants, motorzaken, schildersbedrijven en kledingwinkels, zijn donderdagochtend nog altijd offline na de beveiligingsproblemen met de programmeertaal PHP die woensdag aan het licht kwamen.

2 uur geleden