Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Favoriete inflatiegraadmeter Fed daalt naar 2,8 procent in VS

Favoriete inflatiegraadmeter Fed daalt naar 2,8 procent in VS

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Een belangrijk inflatiecijfer in de Verenigde Staten, de zogeheten Core PCE, is in februari licht gedaald. De Federal Reserve beschouwt deze kerninflatie als de belangrijkste graadmeter voor de prijsontwikkeling. Het cijfer, waarin de schommelende brandstof- en voedselprijzen niet zijn meegenomen, koelde af ten opzichte van een jaar eerder tot 2,8 procent.

De Amerikaanse centrale bank streeft in haar beleid een inflatie van 2 procent na. Het cijfer voor januari lag eerder ook op 2,8 procent, maar is nu naar boven bijgesteld tot 2,9 procent. Daarom is er sprake van een afkoeling.

Bij het laatste rentebesluit vorige week besloot de Federal Reserve de rente opnieuw onveranderd te laten. De Fed vond het niet gepast de rente te verlagen "totdat er meer vertrouwen is dat de inflatie blijvend richting de 2 procent beweegt", stond in een toelichting. Fed-voorzitter Jerome Powell noemde de inflatie in een persconferentie over het rentebesluit "nog steeds te hoog". Maar hij noemde het wel "waarschijnlijk dat de rentes ergens in dit jaar verlaagd worden".

Volgens Powell liggen de nieuwe inflatiecijfers "in lijn met wat we graag willen zien". Dat zei hij in een interview met het Amerikaanse radioprogramma Marketplace. Het inflatiecijfer waar brandstofprijzen en voedselprijzen wel zijn meegenomen liet daarentegen groei zijn, van 2,4 procent in januari tot 2,5 procent in februari. Dat hadden de beleidsmakers van de Federal Reserve al verwacht, aldus Powell. Vooral de brandstofprijzen zaten in februari in de lift.

Meer uit Financieel

Meer passagiers op Europese luchthavens in zomerperiode

BRUSSEL (ANP) - Europese luchthavens hebben in de afgelopen zomerperiode meer passagiers over de vloer gehad dan een jaar eerder. Volgens de brancheorganisatie voor luchthavens ACI Europe nam het passagiersverkeer binnen het Europese netwerk in juli met 3,9 procent toe vergeleken met een jaar eerder en in augustus ging het om een stijging van 3,1 procent.

24 minuten geleden
Duitse overheid laat staatsenergiebedrijf gasvoorraden aanvullen

BERLIJN (ANP/DPA/RTR) - De Duitse regering heeft het staatsenergiebedrijf SEFE opdracht gegeven de gasvoorraden aan te vullen vanwege de aanhoudende geopolitieke risico's. Het besluit werd genomen door minister Katherina Reiche van Economische Zaken en bondskanselier Friedrich Merz.

2 uur geleden
PostNL bezorgt ook komende jaren meeste overheidspost

DEN HAAG (ANP) - PostNL bezorgt ook de komende jaren verreweg de meeste post namens de overheid. De nieuwe overeenkomst, die op 1 januari ingaat, is kleiner dan eerder. Dat komt doordat een beperkt deel van de aanbesteding naar andere partijen is gegaan. Ook daalt de hoeveelheid overheidspost al langer. PostNL hield met deze afname al rekening in de financiële cijfers.

2 uur geleden
12GO Biking neemt fietsenvoorraad van failliet Accell over

MOORDRECHT (ANP) - 12GO Biking, een van de grootste fietsenwinkels van Nederland, neemt de fietsenvoorraad over van het failliet verklaarde Accell Nederland. Volgens Pieter van den Berg, directeur van 12GO Biking, gaat het om "enkele tienduizenden stuks" van de merken Batavus, Sparta en KOGA. "Het gaat om de hele voorraad in Nederland, maar over exacte aantallen doen we geen uitspraken."

2 uur geleden
Forse stijging Franse inflatie door hoge brandstofprijzen

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De inflatie in Frankrijk is in september fors gestegen door de hoge brandstofprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens het Franse statistiekbureau Insee steeg de inflatie in de op een na grootste economie van de eurozone naar 3,4 procent op jaarbasis. Dat is het hoogste niveau in meer dan twee jaar.

3 uur geleden
Spekman verwacht volgende week gesprek over sociale zekerheid

DEN HAAG (ANP) - Vakbond FNV verwacht volgende week om tafel te gaan met werkgevers voor een gesprek over de toekomst van de sociale zekerheid. Dat zei voorzitter Hans Spekman woensdag bij de busremise van de Haagse vervoerder HTM. Daar bedankte hij samen met PRO-leider Jesse Klaver buschauffeurs voor het staken tegen de eerdere kabinetsplannen rondom sociale zekerheid.

3 uur geleden
AEX-index verder omhoog na nieuw record dag eerder

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag op de laatste handelsdag van september licht hoger geopend. De hoofdgraadmeter op het Damrak sloot dinsdag nog op een nieuw slotrecord, geholpen door flinke koerswinsten voor de chipfondsen.

3 uur geleden