Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Favoriete inflatiegraadmeter Fed daalt naar 2,8 procent in VS

Favoriete inflatiegraadmeter Fed daalt naar 2,8 procent in VS

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Een belangrijk inflatiecijfer in de Verenigde Staten, de zogeheten Core PCE, is in februari licht gedaald. De Federal Reserve beschouwt deze kerninflatie als de belangrijkste graadmeter voor de prijsontwikkeling. Het cijfer, waarin de schommelende brandstof- en voedselprijzen niet zijn meegenomen, koelde af ten opzichte van een jaar eerder tot 2,8 procent.

De Amerikaanse centrale bank streeft in haar beleid een inflatie van 2 procent na. Het cijfer voor januari lag eerder ook op 2,8 procent, maar is nu naar boven bijgesteld tot 2,9 procent. Daarom is er sprake van een afkoeling.

Bij het laatste rentebesluit vorige week besloot de Federal Reserve de rente opnieuw onveranderd te laten. De Fed vond het niet gepast de rente te verlagen "totdat er meer vertrouwen is dat de inflatie blijvend richting de 2 procent beweegt", stond in een toelichting. Fed-voorzitter Jerome Powell noemde de inflatie in een persconferentie over het rentebesluit "nog steeds te hoog". Maar hij noemde het wel "waarschijnlijk dat de rentes ergens in dit jaar verlaagd worden".

Volgens Powell liggen de nieuwe inflatiecijfers "in lijn met wat we graag willen zien". Dat zei hij in een interview met het Amerikaanse radioprogramma Marketplace. Het inflatiecijfer waar brandstofprijzen en voedselprijzen wel zijn meegenomen liet daarentegen groei zijn, van 2,4 procent in januari tot 2,5 procent in februari. Dat hadden de beleidsmakers van de Federal Reserve al verwacht, aldus Powell. Vooral de brandstofprijzen zaten in februari in de lift.

Meer uit Financieel

Fed-voorzitter Warsh: inflatie in VS al veel te lang te hoog

WASHINGTON (ANP) - De inflatie in de Verenigde Staten is al veel te lang te hoog en daarom heeft de Federal Reserve besloten de rente te verhogen. Dat zei voorzitter Kevin Warsh van de Amerikaanse centrale bank in een toelichting. De rente in 's werelds grootste economie gaat met een kwart procentpunt omhoog. Het is de eerste renteverhoging in meer dan drie jaar.

9 minuten geleden
Amerikaanse centrale bank verhoogt rente tegen hoge inflatie

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse centrale bank verhoogt de rente met een kwart procentpunt om de hardnekkig hoge inflatie in de Verenigde Staten te bestrijden. De renteverhoging door de Federal Reserve was algemeen verwacht op de financiële markten. Het is voor het eerst sinds juli 2023 dat de rente in 's werelds grootste economie wordt verhoogd.

1 uur geleden
Bloomberg: Aramco wil oliepijpleiding spoedig deels heropenen

RIYAD (ANP/BLOOMBERG) - Het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco wil binnen enkele dagen een deel van de stilgelegde oost-west-oliepijpleiding gaan heropenen. Dat meldt persbureau Bloomberg. Het transport door de pijpleiding werd vorige week donderdag stilgelegd na een aanval met drones, waarbij schade werd aangericht aan het systeem.

2 uur geleden
AEX sluit vlak in aanloop rentebesluit Fed, Shell verliest

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is woensdag vrijwel onveranderd gesloten. De beurshandel stond vooral in het teken van het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank later op de dag. De olieprijzen gingen omlaag na de flinke prijsstijging van eerder deze week. Shell stond daardoor bij de dalers.

3 uur geleden
Wall Street gemengd in afwachting van rentebesluit centrale bank

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn woensdag met wisselende uitslagen begonnen. Beleggers namen weinig risico voorafgaand aan het rentebesluit van de Federal Reserve. Algemeen wordt verwacht dat de Amerikaanse centrale banken de leenkosten in de grootste economie ter wereld met een kwart procentpunt verhogen om de hoge inflatie te bestrijden.

5 uur geleden
Postcode Loterij: jammer dat aantal trekkingen niet omhoog mag

AMSTERDAM (ANP) - De Postcode Loterij en de VriendenLoterij vinden het jammer dat de Raad van State woensdag heeft geoordeeld dat de loterijen het aantal trekkingen per jaar niet mogen verhogen. Managing director Jonne Arnoldussen van de loterijen, die bij hetzelfde bedrijf horen, noemde de uitkomst "vervelend." Het oordeel beperkt volgens hem niet alleen de loterijen zelf, maar ook het geld dat ze aan goede doelen kunnen geven.

5 uur geleden
Overlast op stations door schoonmaakstaking valt mee, zegt NS

UTRECHT (ANP) - De overlast op stations en in treinen door de staking van schoonmakers valt mee, laat een woordvoerster van NS weten. "Het kan zijn dat reizigers er wat van merken, maar het heeft vooralsnog geen grote problemen opgeleverd", vertelt de woordvoerster.

6 uur geleden