Favoriete inflatiegraadmeter Fed daalt naar 2,8 procent in VS
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Een belangrijk inflatiecijfer in de Verenigde Staten, de zogeheten Core PCE, is in februari licht gedaald. De Federal Reserve beschouwt deze kerninflatie als de belangrijkste graadmeter voor de prijsontwikkeling. Het cijfer, waarin de schommelende brandstof- en voedselprijzen niet zijn meegenomen, koelde af ten opzichte van een jaar eerder tot 2,8 procent.
De Amerikaanse centrale bank streeft in haar beleid een inflatie van 2 procent na. Het cijfer voor januari lag eerder ook op 2,8 procent, maar is nu naar boven bijgesteld tot 2,9 procent. Daarom is er sprake van een afkoeling.
Bij het laatste rentebesluit vorige week besloot de Federal Reserve de rente opnieuw onveranderd te laten. De Fed vond het niet gepast de rente te verlagen "totdat er meer vertrouwen is dat de inflatie blijvend richting de 2 procent beweegt", stond in een toelichting. Fed-voorzitter Jerome Powell noemde de inflatie in een persconferentie over het rentebesluit "nog steeds te hoog". Maar hij noemde het wel "waarschijnlijk dat de rentes ergens in dit jaar verlaagd worden".
Volgens Powell liggen de nieuwe inflatiecijfers "in lijn met wat we graag willen zien". Dat zei hij in een interview met het Amerikaanse radioprogramma Marketplace. Het inflatiecijfer waar brandstofprijzen en voedselprijzen wel zijn meegenomen liet daarentegen groei zijn, van 2,4 procent in januari tot 2,5 procent in februari. Dat hadden de beleidsmakers van de Federal Reserve al verwacht, aldus Powell. Vooral de brandstofprijzen zaten in februari in de lift.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Nederland draagt Klaas Knot voor als kandidaat voor het presidentschap van de Europese Centrale Bank (ECB). Dat meldt minister Eelco Heinen (Financiën, VVD) aan de Tweede Kamer. Eurolanden hebben tot komende vrijdag de tijd om mogelijke opvolgers aan te dragen voor Christine Lagarde, die in februari vervroegd terugtreedt.
13 minuten geledenLUXEMBURG (ANP) - De inflatie in de eurozone is in oktober verder gestegen naar 4 procent door de hogere brandstofprijzen, het hoogste niveau sinds september 2023. Dat meldt het Europese statistiekbureau Eurostat op basis van een voorlopige schatting. Economen hadden ook gerekend op een inflatie van 4 procent.
13 minuten geledenDEURNE (ANP) - De noodlijdende fabrikant van elektrische bussen Ebusco krijgt een nieuwe geldinjectie van 12 miljoen euro van aandeelhouders. "De investeerders, die allemaal bestaande aandeelhouders van Ebusco zijn, hebben toegezegd in totaal 240 miljoen nieuwe gewone aandelen te kopen tegen een uitgifteprijs van 0,05 euro per aandeel", meldt het bedrijf.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ahold Delhaize stond woensdag bij de winnaars op de Amsterdamse beurs. De eigenaar van Albert Heijn, Etos, Gall & Gall en bol verwacht dat de omzet in het huidige kwartaal tussen de 200 miljoen en 250 miljoen euro lager uitvalt door de cyberaanval vorige maand. Die aanval leidde tot grote verstoringen bij Albert Heijn en andere winkelketens van het Belgisch-Nederlandse concern.
2 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Deense farmacieconcern Novo heeft zijn financiële verwachtingen voor dit jaar verhoogd, mede door de vraag naar zijn afslankpil. De vraag naar Wegovy in de Verenigde Staten neemt toe en daarnaast wordt de afslankpil in steeds meer landen op de markt gebracht.
2 uur geledenTOKIO (ANP) - Op de Aziatische beurzen stonden de AI-gerelateerde aandelen onder druk na de verkiezingszege van de Democraten in de Verenigde Staten. De Democraten stevenen af op een forse overwinning in de Amerikaanse midterms en lijken zowel een meerderheid in de Senaat als het Huis van Afgevaardigden te krijgen. Een meerderheid van de Democraten in beide huizen zou kunnen leiden tot strenger toezicht op AI, maatregelen tegen datacenters en meer regulering van het bedrijfsleven.
3 uur geledenZAANDAM (ANP) - Ahold Delhaize, eigenaar van onder meer Albert Heijn, Etos, Gall & Gall en bol, verwacht dat de omzet in het vierde kwartaal tussen de 200 miljoen en 250 miljoen euro lager uitvalt door de cyberaanval vorige maand. Het bedrijfsresultaat valt hierdoor tussen de 75 miljoen en 100 miljoen euro lager uit, maakte het concern woensdag bekend.
3 uur geleden