Favoriete Amerikaanse voetbalsters hard onderuit bij start Spelen
TOKIO (ANP) - De Amerikaanse voetbalsters hebben bij de start van de Olympische Spelen een zware nederlaag moeten incasseren. De regerend wereldkampioen, die met sterren als Alex Morgan, Megan Rapinoe en Carli Lloyd naar Japan is gekomen, verloor in Tokio met 3-0 van Zweden. Stina Blackstenius maakte twee doelpunten.
Bij de Spelen van Rio 2016 werden de Amerikaanse vrouwen in de kwartfinales via strafschoppen uitgeschakeld door Zweden. Blackstenius scoorde toen in de reguliere speeltijd ook al (1-1). Zweden bereikte in Rio de finale, waarin het ondanks weer een treffer van Blackstenius verloor van Duitsland (1-2).
'Team USA' prolongeerde twee jaar geleden op het WK in Frankrijk de wereldtitel. De Amerikaanse voetbalsters versloegen Oranje toen in de finale met 2-0. Op de Olympische Spelen pakten de voetbalsters uit de Verenigde Staten vier keer goud (1996, 2004, 2008 en 2012) en een keer zilver (2000).
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - De KNVB gaat het advies van de advocaat-generaal in de zaak tegen Vitesse "zorgvuldig bestuderen". Dat heeft de voetbalbond bekendgemaakt. Volgens het advies slagen de cassatieklachten niet en mag Vitesse de proflicentie behouden.
24 minuten geledenARNHEM (ANP) - Vitesse reageert verheugd op het advies van de advocaat-generaal, die vrijdag oordeelde dat de Arnhemse voetbalclub haar proflicentie vorig jaar terecht terugkreeg. "Wij ervaren dit als een belangrijk juridisch signaal en blijven ons met dezelfde vastberadenheid inzetten voor een definitieve bestendiging van de toekomst van onze club", reageert Claudia Lap, voorzitter van de raad van commissarissen, in een persbericht van Vitesse.
59 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Vitesse mag de proflicentie behouden. Dat heeft de advocaat-generaal vrijdag geconcludeerd over een arrest van het Arnhemse gerechtshof waardoor de Arnhemse voetbalclub haar proflicentie terugkreeg. Op basis van dit advies van de advocaat-generaal neemt de Hoge Raad later een beslissing.
1 uur geledenSAN ISIDRO (ANP/AFP) - Diego Maradona was bipolair en had een narcistische persoonlijkheidsstoornis. Dat heeft zijn psycholoog Carlos Díaz donderdag gezegd in het proces tegen het medische team van de Argentijnse voetballegende.
9 uur geledenMADRID (ANP) - Aanvaller Emmanuel Emegha heeft met zijn Franse club Strasbourg de eerste wedstrijd in de halve finales van de Conference League verloren bij het Spaanse Rayo Vallecano. De Braziliaan Alemão maakte na rust het enige doelpunt: 1-0. De terugwedstrijd is over een week in Frankrijk.
12 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - Nottingham Forest heeft op eigen veld met 1-0 gewonnen van Aston Villa in de halve finales van de Europa League. Een benutte strafschop van de Nieuw-Zeelander Chris Wood, die werd gegeven na een ongelukkige handsbal van de Fransman Lucas Digne, bracht na rust de beslissing in het Engelse onderonsje.
13 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt akkoord te zijn met de deelname van Iran aan het WK voetbal. Eerder op donderdag herhaalde FIFA-voorzitter Gianni Infantino dat het elftal ondanks de oorlog de WK-duels zoals gepland afwerkt in de VS. "Als Gianni dat heeft gezegd, ben ik het ermee eens. Laat ze maar spelen", zei Trump tegen verslaggevers in zijn Oval Office.
13 uur geleden