Favoriete Amerikaanse voetbalsters hard onderuit bij start Spelen
TOKIO (ANP) - De Amerikaanse voetbalsters hebben bij de start van de Olympische Spelen een zware nederlaag moeten incasseren. De regerend wereldkampioen, die met sterren als Alex Morgan, Megan Rapinoe en Carli Lloyd naar Japan is gekomen, verloor in Tokio met 3-0 van Zweden. Stina Blackstenius maakte twee doelpunten.
Bij de Spelen van Rio 2016 werden de Amerikaanse vrouwen in de kwartfinales via strafschoppen uitgeschakeld door Zweden. Blackstenius scoorde toen in de reguliere speeltijd ook al (1-1). Zweden bereikte in Rio de finale, waarin het ondanks weer een treffer van Blackstenius verloor van Duitsland (1-2).
'Team USA' prolongeerde twee jaar geleden op het WK in Frankrijk de wereldtitel. De Amerikaanse voetbalsters versloegen Oranje toen in de finale met 2-0. Op de Olympische Spelen pakten de voetbalsters uit de Verenigde Staten vier keer goud (1996, 2004, 2008 en 2012) en een keer zilver (2000).
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - Verdediger Guus Offerhaus volgt trainer Anthony Correia en verruilt Telstar voor FC Utrecht. De 25-jarige verdediger heeft in de Domstad zijn handtekening gezet onder een contract tot de zomer van 2029, meldt de club uit Utrecht.
1 uur geledenVENLO (ANP) - Marinus Dijkhuizen (54) is vanaf komend seizoen de hoofdtrainer van VVV-Venlo, meldt de club op zijn website. Dijkhuizen komt over van De Graafschap, waar hij de afgelopen anderhalf jaar actief was als trainer. In Venlo heeft hij een contract getekend voor twee seizoenen.
2 uur geledenLONDEN (ANP/BELGA) - Andrew Robertson zet zijn loopbaan voort bij Tottenham Hotspur. Dat hebben de Spurs gemeld. De 32-jarige verdediger, die met Schotland deelneemt aan het WK, komt transfervrij over van Liverpool. In Londen wordt hij ploeggenoot van Xavi Simons en Micky van de Ven.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Voorzitter Evgeny Levchenko van de Nederlandse spelersvakbond VVCS vindt dat voetballers te weinig ruimte krijgen om zich uit te spreken over politiek en mensenrechtenschendingen. Dat zegt hij in een interview met Vrij Nederland, dat hem sprak met het oog op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Er zijn in het afgelopen seizoen in de Eredivisie ondanks de inzet van de videoscheidsrechter (VAR) 21 foute beslissingen genomen tijdens 306 wedstrijden. Dat heeft manager scheidsrechterszaken Raymond van Meenen vrijdag bekendgemaakt in Zeist. Een jaar eerder ging het om 26 gevallen.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hans Jorritsma, voormalig hockeyer, hockeybondscoach en teammanager van het Nederlands voetbalelftal, is donderdag in zijn woonplaats Amsterdam na een periode van ziekte op 77-jarige leeftijd overleden. Dat laat zijn familie vrijdag aan het ANP weten.
7 uur geledenTOLUCA (ANP) - Mexico heeft de voorbereiding op het WK voetbal in eigen land afgesloten met een ruime overwinning op Servië. De ploeg van trainer Javier Aguirre versloeg de Serviërs in het Mexicaanse Toluca met 5-1.
8 uur geleden