Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Favoriet Sinner overtuigend naar achtste finales in Melbourne

Favoriet Sinner overtuigend naar achtste finales in Melbourne

MELBOURNE (ANP) - Jannik Sinner heeft zich vrij eenvoudig geplaatst voor de achtste finales van de Australian Open. De nummer 1 van de wereld won in drie sets van de Amerikaan Marcos Giron: 6-3 6-4 6-2.

Sinner stuit in de achtste finales op Holger Rune, de Deen die de Serviër Miomir Kecmanovic in een marathonpartij de baas bleef: 6-7 (5) 6-3 4-6 6-4 6-4. De Italiaan verloor één opslagbeurt tegen Giron, de nummer 46 van de wereld. Hij leverde in de tweede ronde een set in tegen Tristan Schoolkate, een Australiër die ook een Nederlands paspoort heeft: 4-6 6-4 6-1 6-3.

"Ik had het gevoel dat het beter ging dan in mijn twee vorige wedstrijden", zei de 23-jarige Sinner. "Ik heb ook wat dingen geprobeerd met mijn service en ging soms eerder naar het net. Het moet allemaal nog beter en ik maak nog te veel fouten. Maar ik ben blij dat ik de eerste week hier redelijk goed ben doorgekomen."

Meer uit Sport

Picnic PostNL met Bardet en drie Nederlanders naar Giro

DEVENTER (ANP) - Met Romain Bardet als kopman en drie Nederlanders, onder wie de debuterende Casper van Uden, gaat de Nederlandse wielerploeg Picnic PostNL vrijdag van start in de Giro d'Italia. Voor Bardet wordt het zijn achttiende en laatste grote ronde. De 34-jarige Fransman beëindigt in juni zijn loopbaan. Bardet bereikte in de Tour de France twee keer het podium, in 2016 en 2017.

2 uur geleden
Landa kopman Giro bij wielerploeg Soudal Quick-Step zonder Belgen

BRUSSEL (ANP) - De Spaanse klassementsrenner Mikel Landa is de kopman van de Belgische wielerploeg Soudal Quick-Step voor de komende Giro d'Italia. De jonge Fransman Paul Magnier moet zich in de sprint manifesteren. Opmerkelijk genoeg staat het team vrijdag zonder Belgische renners aan het vertrek in Albanië.

4 uur geleden
Hoole met wielerploeg Lidl-Trek naar Giro d'Italia

DEINZE (ANP) - Daan Hoole neemt voor het derde jaar op rij deel aan de Giro d'Italia, de wielerkoers die vrijdag in Albanië begint. De boomlange Zuid-Hollander is opgenomen in de selectie van de Amerikaanse ploeg Lidl-Trek. Kopmannen van het team zijn de Italiaan Giulio Ciccone, die al een keer het bergklassement en drie keer een rit won in de Giro, en de Deen Mads Pedersen.

5 uur geleden
Wielrenner Ewan (30) beëindigt carrière per direct

BRISBANE (ANP) - De Australische sprinter Caleb Ewan stopt per direct met wielrennen. De 30-jarige renner van Ineos Grenadiers was na moeilijke jaren dit seizoen weer beter in vorm, maar zijn zeges gaven hem niet meer het gevoel van eerder. Daarom heeft hij besloten te stoppen, laat hij weten via zijn ploeg.

5 uur geleden
Aantal dopingcontroles in Nederlandse topsport blijft toenemen

CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - De Dopingautoriteit heeft vorig jaar 3256 dopingcontroles uitgevoerd binnen het nationale controleprogramma, een toename van 5,1 procent ten opzichte van 2023 en ruim boven het beoogde doel van 3000 controles. Er waren in 2024 zeven dopingcontroles met een positieve uitslag, vier meer dan een jaar eerder. Dat staat in het jaarverslag van de instantie die in Nederland het antidopingbeleid uitvoert.

7 uur geleden
Zhao Xintong eerste Chinese wereldkampioen snooker

SHEFFIELD (ANP) - Zhao Xintong heeft als eerste Chinees de wereldtitel snooker veroverd. De 28-jarige qualifier versloeg in de finale in Sheffield drievoudig wereldkampioen Mark Williams uit Wales met 18-12.

18 uur geleden
Oud-ritwinnaar Van der Hoorn voor de tweede keer aan start Giro

TOURNAI (ANP/BELGA) - Wielrenner Taco van der Hoorn staat vrijdag voor de tweede keer in zijn carrière aan de start van de Giro d'Italia. De 31-jarige Nederlander van Intermarché-Wanty won een etappe tijdens zijn enige andere deelname in 2021.

19 uur geleden