Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Favoriet Sinner geeft tennisfans in Melbourne reden tot juichen

Favoriet Sinner geeft tennisfans in Melbourne reden tot juichen

MELBOURNE (ANP/AFP) - Jannik Sinner heeft in Melbourne een warm welkom gekregen, waarna de Italiaanse tennisser zich ten koste van de Chileen Nicolás Jarry naar de tweede ronde sloeg op de Australian Open. Sinner moet zich in april melden bij het internationaal sporttribunaal CAS in een dopingzaak, maar de fans in Melbourne werden niet gehinderd door twijfels over vooralsnog niet bestrafte positieve dopingtests.

De titelverdediger en nummer 1 van de wereld is de favoriet om het eerste grandslamtoernooi van dit jaar te winnen. Tegen Jarry boekte hij in drie sets zijn zestiende opeenvolgende overwinning: 7-6 (2) 7-6 (5) 6-1. Het was zijn eerste optreden sinds bekend werd dat Sinner zich op 16 april aan een hoorzitting moet onderwerpen bij het CAS.

De Italiaan werd in maart 2024 twee keer positief getest op het verboden middel clostebol. Sinner verklaarde dat het middel door toedoen van zijn masseur in zijn lichaam was beland. Die had voor een wondje aan zijn vinger een in Italië vrij verkrijgbare spray gebruikt waarin het verboden product zat. Het tuchtorgaan in het tennis ITIA ging akkoord met die uitleg, maar het mondiale antidopingbureau WADA ging in beroep.

De fans leek het niet te deren. Zij hadden na zijn zege een warm applaus over voor Sinner, die het in de tweede ronde opneemt tegen de Japanner Taro Daniel of de Australiër Tristan Schoolkate.

Meer uit Sport

Schaatsster Kok wil 'motivatie' zijn na succesvolle Spelen

DEN HAAG (ANP) - Schaatsster Femke Kok hoopt dat ze "een motivatie is voor kinderen". Dat zei de winnares van olympisch goud en zilver bij de huldiging van de medaillewinnaars in Den Haag.

32 minuten geleden
Premier Jetten hoopt op olympische toppers van de toekomst

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten hoopt dat jonge mensen meer gaan sporten en bewegen. "Dan zijn dat misschien de olympische toppers van de toekomst", zei Jetten voor de huldiging van de olympische medaillewinnaars in Den Haag.

1 uur geleden
Nederlandse officials afwezig bij openingsceremonie Paralympics

ARNHEM (ANP) - Nederlandse officials zullen geen bijeenkomsten bijwonen op de Paralympische Spelen waar de Russische of Belarussische vlag zichtbaar is of waar het volkslied van een van beide landen klinkt. Dat heeft NOC*NSF in een verklaring bekendgemaakt. Dat betekent dat er geen Nederlandse sportbestuurders bij de openingsceremonie in Italië op 6 maart aanwezig zullen zijn.

1 uur geleden
Broers Van 't Wout hopen op groei shorttrack na succes op Spelen

DEN HAAG (ANP) - Shorttrackbroers Jens en Melle van 't Wout hopen dat hun succes op de Olympische Spelen een stimulans is voor hun sport. "Ik denk dat deze Spelen een hele mooie stap waren voor die ontwikkeling", zei Jens van 't Wout voor de huldigingen door minister-president Rob Jetten en koning Willem-Alexander en koningin Máxima in Den Haag.

3 uur geleden
Tennisser De Minaur verliest meteen in eerste ronde Acapulco

ACAPULCO (ANP) - Alex de Minaur is meteen in de eerste ronde van het tennistoernooi van Acapulco gestrand. De als tweede geplaatste Australiër, die onlangs het ABN AMRO Open in Rotterdam won, ging in Mexico onderuit tegen de Amerikaan Patrick Kypson. Het werd 1-6 7-6 (4) 6-7 (4).

5 uur geleden
Bokslegenden Mayweather en Pacquiao keren terug in de ring

LAS VEGAS (ANP/RTR) - De Amerikaan Floyd Mayweather en Filipijn Manny Pacquiao treffen elkaar in september voor een professionele bokswedstrijd in Las Vegas. Dat maakte Netflix maandag bekend.

15 uur geleden
Skilegende Vonn: dokter heeft mijn been gered

BERLIJN (ANP/DPA) - Skilegende Lindsey Vonn heeft dokter Tom Hackett van de Amerikaanse ploeg voor de Winterspelen bedankt voor het redden van haar been. "Hij heeft voorkomen dat mijn been geamputeerd moest worden", zegt de Amerikaanse in een video op Instagram.

20 uur geleden