Favoriet Sinner geeft tennisfans in Melbourne reden tot juichen
MELBOURNE (ANP/AFP) - Jannik Sinner heeft in Melbourne een warm welkom gekregen, waarna de Italiaanse tennisser zich ten koste van de Chileen Nicolás Jarry naar de tweede ronde sloeg op de Australian Open. Sinner moet zich in april melden bij het internationaal sporttribunaal CAS in een dopingzaak, maar de fans in Melbourne werden niet gehinderd door twijfels over vooralsnog niet bestrafte positieve dopingtests.
De titelverdediger en nummer 1 van de wereld is de favoriet om het eerste grandslamtoernooi van dit jaar te winnen. Tegen Jarry boekte hij in drie sets zijn zestiende opeenvolgende overwinning: 7-6 (2) 7-6 (5) 6-1. Het was zijn eerste optreden sinds bekend werd dat Sinner zich op 16 april aan een hoorzitting moet onderwerpen bij het CAS.
De Italiaan werd in maart 2024 twee keer positief getest op het verboden middel clostebol. Sinner verklaarde dat het middel door toedoen van zijn masseur in zijn lichaam was beland. Die had voor een wondje aan zijn vinger een in Italië vrij verkrijgbare spray gebruikt waarin het verboden product zat. Het tuchtorgaan in het tennis ITIA ging akkoord met die uitleg, maar het mondiale antidopingbureau WADA ging in beroep.
De fans leek het niet te deren. Zij hadden na zijn zege een warm applaus over voor Sinner, die het in de tweede ronde opneemt tegen de Japanner Taro Daniel of de Australiër Tristan Schoolkate.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Atlete Sifan Hassan (33) zal op 26 april van start gaan in de marathon van Londen. Hassan maakte in 2023 in Londen haar debuut op de marathon. Ondanks dat ze onderweg even moest stoppen vanwege kramp, wist ze haar eerste marathon meteen winnend af te sluiten.
1 uur geledenMANCHESTER (ANP/RTR) - De vorig jaar gestopte Britse bokser Tyson Fury keert opnieuw terug in de ring. De 37-jarige voormalige wereldkampioen zwaargewicht neemt het op 11 april op tegen de Rus Arslanbek Makhmudov.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het WK beachvolleybal van 2027 in Nederland vindt plaats op een aantal "iconische locaties" in de speelsteden Den Haag, Amsterdam, Apeldoorn en Rotterdam. Dat meldt volleybalbond Nevobo in een persbericht. De organisatie hoopt onder meer in Den Haag te spelen in een stadion op de Hofvijver, net als in 2015.
6 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zonder problemen de halve finales van de Australian Open bereikt. De winnaar van de vorige twee edities was in Melbourne met 6-3 6-4 6-4 te sterk voor de Amerikaan Ben Shelton.
6 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Coco Gauff krijgt veel bijval van andere toptennissters na haar woedeuitbarsting van dinsdag op de Australian Open. De Amerikaanse nummer 3 van de wereld klaagde over het gebrek aan privacy in Melbourne en daar zijn haar landgenotes Amanda Anisimova en Jessica Pegula en de Poolse Iga Swiatek het mee eens. "De vraag is of we tennissers zijn of dieren in de dierentuin, die zelfs in de gaten worden gehouden als ze naar de wc gaan", zei Swiatek.
7 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Tennisster Iga Swiatek blijft ook dit jaar zonder eindzege op de Australian Open. De Poolse nummer 2 van de wereld, die de drie andere grandslamtoernooien al wel won, verloor in de kwartfinales in Melbourne van de Kazachse Elena Rybakina: 5-7 1-6.
9 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Novak Djokovic is in de kwartfinales van de Australian Open ontsnapt aan uitschakeling. Zijn Italiaanse tegenstander Lorenzo Musetti gaf door een blessure op in de derde set, na de eerste twee te hebben gewonnen: 6-4 6-3 1-3.
10 uur geleden