Favoriet Sinner geeft tennisfans in Melbourne reden tot juichen
MELBOURNE (ANP/AFP) - Jannik Sinner heeft in Melbourne een warm welkom gekregen, waarna de Italiaanse tennisser zich ten koste van de Chileen Nicolás Jarry naar de tweede ronde sloeg op de Australian Open. Sinner moet zich in april melden bij het internationaal sporttribunaal CAS in een dopingzaak, maar de fans in Melbourne werden niet gehinderd door twijfels over vooralsnog niet bestrafte positieve dopingtests.
De titelverdediger en nummer 1 van de wereld is de favoriet om het eerste grandslamtoernooi van dit jaar te winnen. Tegen Jarry boekte hij in drie sets zijn zestiende opeenvolgende overwinning: 7-6 (2) 7-6 (5) 6-1. Het was zijn eerste optreden sinds bekend werd dat Sinner zich op 16 april aan een hoorzitting moet onderwerpen bij het CAS.
De Italiaan werd in maart 2024 twee keer positief getest op het verboden middel clostebol. Sinner verklaarde dat het middel door toedoen van zijn masseur in zijn lichaam was beland. Die had voor een wondje aan zijn vinger een in Italië vrij verkrijgbare spray gebruikt waarin het verboden product zat. Het tuchtorgaan in het tennis ITIA ging akkoord met die uitleg, maar het mondiale antidopingbureau WADA ging in beroep.
De fans leek het niet te deren. Zij hadden na zijn zege een warm applaus over voor Sinner, die het in de tweede ronde opneemt tegen de Japanner Taro Daniel of de Australiër Tristan Schoolkate.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Wielrenner Fredrik Dversnes heeft voor een grote verrassing gezorgd door de vijftiende etappe van de Giro d'Italia te winnen. De Noor van Uno-X Mobility won na 157 kilometer tussen Voghera en Milaan de sprint van vier vluchters, die het peloton wisten voor te blijven. Hij bleef de Italianen Mirco Maestri en Martin Marcellusi voor. Het peloton, waar de Fransman Paul Magnier de sprint won voor Dylan Groenewegen, kwam te laat.
31 minuten geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev is op overtuigende wijze begonnen aan Roland Garros. De als tweede geplaatste Duitser rekende in drie sets af met de Fransman Benjamin Bonzi, de nummer 95 van de wereld: 6-3 6-4 6-2.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Tennisster Marta Kostjoek heeft als eerste speelster de tweede ronde op Roland Garros bereikt. Voor de Oekraïense, die de in Rusland geboren Spaanse Oksana Selechmeteva met 6-2 6-3 versloeg, was het een zege die gepaard ging met veel emoties.
4 uur geledenNUVALI (ANP) - Beachvolleybalsters Emi van Driel en Mila Konink hebben bij het Challenge-toernooi in Nuvali op de Filipijnen een bronzen medaille behaald. Het Nederlandse duo was in de strijd om de derde plaats te sterk voor Valentyna Davidova en Anhelina Chmil uit Oekraïne: 22-20 21-18.
6 uur geledenLAUSANNE (ANP) - De Europese turnbond European Gymnastics laat binnenkort weer atleten uit Rusland en Belarus toe op internationale toernooien. Daarmee wordt het voorbeeld van de internationale turnbond World Gymnastics gevolgd. Dat meldt European Gymnastics in een verklaring.
7 uur geledenCLEVELAND (ANP/RTR/BELGA) - De basketballers van de New York Knicks zijn in de NBA dicht bij een finale van de play-offs. Het team van coach Mike Brown versloeg in de eindstrijd van de Eastern Conference de Cleveland Cavaliers met 121-108 en nam in de best-of-seven-serie een voorsprong van 3-0 in wedstrijden. De New York Knicks zijn daarmee nog één zege verwijderd van hun eerste finale in de NBA sinds 1999.
9 uur geledenCAÏRO (ANP) - Rico Verhoeven legt zich niet neer bij zijn nederlaag tegen Oleksandr Usyk in een gevecht om de wereldtitel van boksbond WBC. "We hebben bezwaar aangetekend bij de Middle East Professional Boxing Commission, waaronder de scheidsrechters vallen", laat manager Karim Erja weten op het vliegveld in Caïro voor de terugvlucht naar Amsterdam.
10 uur geleden