Favoriet Sinner begint zonder ritme aan duel met Van de Zandschulp
MELBOURNE (ANP/RTR) - Bij de Australian Open is tennisser Botic van de Zandschulp voor Jannik Sinner de eerste tegenstander van het jaar. De Italiaanse titelkandidaat nam na vorig seizoen maar een weekje vakantie, trainde vooral veel en speelde alleen twee demonstratiewedstrijden.
In Melbourne begint zondag tegen de Nederlander dus het echte werk voor de nummer 4 van de wereld. Hij heeft er ondanks de ongewone voorbereiding veel zin in. "Aan het eind van 2023 speelde ik heel erg goed. Ik heb dat vertrouwen nog steeds in me, zeker weten. Maar elk seizoen is anders. Net als elk toernooi", aldus Sinner. Vorig jaar won hij vier toernooien.
De 22-jarige Sinner heeft ondanks de volle tenniskalender veel zin om weer toernooien te spelen. "Eerlijk gezegd heb ik dat de laatste twee maanden gemist. Het is goed om terug te zijn, ook om de connectie met het publiek te voelen bijvoorbeeld."
Veel plezier
Sinner wordt na Novak Djokovic, Carlos Alcaraz en Daniil Medvedev gezien als een favoriet voor de titel in Melbourne. Het zou zijn eerste grandslamtitel zijn, die hij dan zou winnen onder de vleugels van succescoach Darren Cahill. Onder de Australiër, in het verleden succesvol met onder anderen André Agassi, heeft Sinner vorig jaar grote stappen gemaakt. "We hebben veel plezier. Maar bovenal geeft hij je een andere kijk op tennis en ook in het algemeen. Ik vind dat heel leuk. Als we samen in een huis zouden moeten wonen had dat ook geen problemen opgeleverd."
In de jacht op zijn eerste slam begint Sinner dus tegen Van de Zandschulp. In die wedstrijd is hij veruit de favoriet. Of hij dat in zijn ogen ook is voor de titel, zegt hij niet hardop. "Maar ik ben hier om goed tennis te spelen. Of dat in ieder geval te proberen. Het is moeilijk om te zeggen hoe het zal gaan."
Zondag
Sinner en Van de Zandschulp spelen zondag het eerste duel in de Rod Laver Arena, het hoofdstadion bij de Australian Open.
Meer uit Sport
SÃO PAULO (ANP) - Lando Norris heeft in de Formule 1 de poleposition veroverd voor de Grote Prijs van São Paulo in Brazilië. De Britse coureur van McLaren was in de kwalificatie sneller dan de Italiaan Kimi Antonelli in de Mercedes en de Monegask Charles Leclerc in de Ferrari. Zijn Australische teamgenoot Oscar Piastri zette de vierde tijd neer.
11 uur geledenRIYAD (ANP) - Elena Rybakina heeft voor het eerst de WTA Finals, het eindejaarstoernooi met de beste acht speelsters van het jaar, gewonnen. De 26-jarige tennisster uit Kazachstan versloeg in de finale in het Saudische Riyad Aryna Sabalenka, de nummer 1 van de wereld uit Belarus: 6-3 7-6 (0).
12 uur geledenATHENE (ANP) - Novak Djokovic heeft het tennistoernooi van Athene op zijn naam geschreven. De 38-jarige Serviër versloeg in de finale de Italiaan Lorenzo Musetti in drie sets: 4-6 6-3 7-5.
12 uur geledenMIDDELKERKE (ANP) - Veldrijdster Inge van der Heijden is voor het eerst Europees kampioen geworden. De 26-jarige Brabantse kwam na zes ronden in het Belgische Middelkerke solo over de finish. Met Lucinda Brand als tweede en Aniek van Alphen als derde was het podium geheel Nederlands.
16 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Oscar Piastri is uitgevallen in de sprintrace van de Grote Prijs van São Paulo in de Formule 1. De coureur uit Australië verloor in de zesde ronde de controle over zijn bolide en eindigde in de muur.
17 uur geledenPORTIMAO (ANP) - De Italiaanse motorcoureur Marco Bezzecchi heeft poleposition veroverd bij de Grote Prijs van Portugal. Hij reed in de kwalificatie van de MotoGP de snelste tijd op het circuit Autodromo Internacional do Algarve in Portimão (1.37,556). Hij was net iets sneller dan de Spanjaard Pedro Acosta. De Fransman Fabio Quartararo liet de derde tijd noteren.
19 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - De Noord-Amerikaanse basketbalcompetitie NBA wil een eigen competitie in Europa beginnen. Die zou volgens algemeen directeur George Aivazoglou van NBA Europa in oktober 2027 moeten beginnen.
20 uur geleden