Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Favoriet Sinner begint zonder ritme aan duel met Van de Zandschulp

Favoriet Sinner begint zonder ritme aan duel met Van de Zandschulp

MELBOURNE (ANP/RTR) - Bij de Australian Open is tennisser Botic van de Zandschulp voor Jannik Sinner de eerste tegenstander van het jaar. De Italiaanse titelkandidaat nam na vorig seizoen maar een weekje vakantie, trainde vooral veel en speelde alleen twee demonstratiewedstrijden.

In Melbourne begint zondag tegen de Nederlander dus het echte werk voor de nummer 4 van de wereld. Hij heeft er ondanks de ongewone voorbereiding veel zin in. "Aan het eind van 2023 speelde ik heel erg goed. Ik heb dat vertrouwen nog steeds in me, zeker weten. Maar elk seizoen is anders. Net als elk toernooi", aldus Sinner. Vorig jaar won hij vier toernooien.

De 22-jarige Sinner heeft ondanks de volle tenniskalender veel zin om weer toernooien te spelen. "Eerlijk gezegd heb ik dat de laatste twee maanden gemist. Het is goed om terug te zijn, ook om de connectie met het publiek te voelen bijvoorbeeld."

Veel plezier

Sinner wordt na Novak Djokovic, Carlos Alcaraz en Daniil Medvedev gezien als een favoriet voor de titel in Melbourne. Het zou zijn eerste grandslamtitel zijn, die hij dan zou winnen onder de vleugels van succescoach Darren Cahill. Onder de Australiër, in het verleden succesvol met onder anderen André Agassi, heeft Sinner vorig jaar grote stappen gemaakt. "We hebben veel plezier. Maar bovenal geeft hij je een andere kijk op tennis en ook in het algemeen. Ik vind dat heel leuk. Als we samen in een huis zouden moeten wonen had dat ook geen problemen opgeleverd."

In de jacht op zijn eerste slam begint Sinner dus tegen Van de Zandschulp. In die wedstrijd is hij veruit de favoriet. Of hij dat in zijn ogen ook is voor de titel, zegt hij niet hardop. "Maar ik ben hier om goed tennis te spelen. Of dat in ieder geval te proberen. Het is moeilijk om te zeggen hoe het zal gaan."

Zondag

Sinner en Van de Zandschulp spelen zondag het eerste duel in de Rod Laver Arena, het hoofdstadion bij de Australian Open.

Meer uit Sport

Schaatser Nuis eindigt als derde op 1500 meter in Calgary

CALGARY (ANP) - Kjeld Nuis is bij wereldbekerwedstrijden in Calgary als derde geëindigd op de 1500 meter. De tweevoudig olympisch kampioen reed een tijd van 1.42,42. De winst ging naar Jordan Stolz (1.42,10). De Duitser Finn Sonnekalb werd tweede (1.42,31).

7 uur geleden
Schaatsster Beune klopt Takagi in Calgary

CALGARY (ANP) - Schaatsster Joy Beune heeft zaterdag bij de wereldbekerwedstrijden van Calgary de 1500 meter gewonnen. De regerend wereldkampioene kwam tot een tijd van 1.51,17. Daarmee troefde ze de Japanse wereldrecordhoudster Miho Takagi (1.51,68) af. De derde plaats was voor de Amerikaanse Brittany Bowe: 1.51,84.

7 uur geleden
Koreaan Kim Jun-ho klopt De Boo en Stolz in Calgary op 500 meter

CALGARY (ANP) - Jenning de Boo is bij wereldbekerwedstrijden in Calgary als tweede geëindigd op de 500 meter. De Nederlander, vorige week nog goed voor een nationaal record (33,63), kwam tot een tijd van 34,02. De zege was voor de Zuid-Koreaan Kim Jun-ho in 33,99. De Amerikaan Jordan Stolz, die vrijdag De Boo nog aftroefde op de 1000 meter, eindigde als derde, eveneens in 34,02. Het verschil met De Boo was minder dan een honderdste.

7 uur geleden
Schaatsster Kok wint opnieuw 500 meter

CALGARY (ANP) - Femke Kok heeft bij wereldbekerwedstrijden in Calgary de 500 meter gewonnen. Dat deed de wereldkampioene in een tijd van 36,65, minder snel dan vorige week toen ze in Salt Lake City een wereldrecord schaatste: 36,09.

8 uur geleden
Spaanse tennissers na zege op Duitsers naar finale van Davis Cup

BOLOGNA (ANP) - De Spaanse tennissers staan zondag in de finale van de Davis Cup. Ze waren in de halve finale te sterk voor Duitsland in Bologna (2-1). Pedro Martínez en Marcel Granollers klopten in het dubbelspel Tim Pütz en Kevin Krawietz: 6-2 3-6 6-3.

9 uur geleden
Shorttracksters pakken goud op aflossing in Gdansk

GDANSK (ANP) - De Nederlandse shorttracksters hebben in het Poolse Gdansk bij de derde wedstrijd uit de World Tour de aflossing gewonnen. Xandra Velzeboer, Michelle Velzeboer, Selma Poutsma en Diede van Oorschot hielden de teams van de Verenigde Staten en Japan achter zich.

11 uur geleden
Voormalig toprenner Kittel sprintcoach bij wielerploeg Tietema

DEN HAAG (ANP) - Wielerploeg Unibet Rose Rockets heeft de voormalige Duitse topsprinter Marcel Kittel toegevoegd aan de technische staf. De ploeg van YouTuber en oud-prof Bas Tietema kondigde op social media de komst van de 37-jarige Kittel aan. Hij gaat aan de slag als sprintcoach bij het team en zal dus onder anderen Dylan Groenewegen bijstaan. Groenewegen komt over van Jayco AlUla.

18 uur geleden