Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Favoriet Sinner begint zonder ritme aan duel met Van de Zandschulp

Favoriet Sinner begint zonder ritme aan duel met Van de Zandschulp

MELBOURNE (ANP/RTR) - Bij de Australian Open is tennisser Botic van de Zandschulp voor Jannik Sinner de eerste tegenstander van het jaar. De Italiaanse titelkandidaat nam na vorig seizoen maar een weekje vakantie, trainde vooral veel en speelde alleen twee demonstratiewedstrijden.

In Melbourne begint zondag tegen de Nederlander dus het echte werk voor de nummer 4 van de wereld. Hij heeft er ondanks de ongewone voorbereiding veel zin in. "Aan het eind van 2023 speelde ik heel erg goed. Ik heb dat vertrouwen nog steeds in me, zeker weten. Maar elk seizoen is anders. Net als elk toernooi", aldus Sinner. Vorig jaar won hij vier toernooien.

De 22-jarige Sinner heeft ondanks de volle tenniskalender veel zin om weer toernooien te spelen. "Eerlijk gezegd heb ik dat de laatste twee maanden gemist. Het is goed om terug te zijn, ook om de connectie met het publiek te voelen bijvoorbeeld."

Veel plezier

Sinner wordt na Novak Djokovic, Carlos Alcaraz en Daniil Medvedev gezien als een favoriet voor de titel in Melbourne. Het zou zijn eerste grandslamtitel zijn, die hij dan zou winnen onder de vleugels van succescoach Darren Cahill. Onder de Australiër, in het verleden succesvol met onder anderen André Agassi, heeft Sinner vorig jaar grote stappen gemaakt. "We hebben veel plezier. Maar bovenal geeft hij je een andere kijk op tennis en ook in het algemeen. Ik vind dat heel leuk. Als we samen in een huis zouden moeten wonen had dat ook geen problemen opgeleverd."

In de jacht op zijn eerste slam begint Sinner dus tegen Van de Zandschulp. In die wedstrijd is hij veruit de favoriet. Of hij dat in zijn ogen ook is voor de titel, zegt hij niet hardop. "Maar ik ben hier om goed tennis te spelen. Of dat in ieder geval te proberen. Het is moeilijk om te zeggen hoe het zal gaan."

Zondag

Sinner en Van de Zandschulp spelen zondag het eerste duel in de Rod Laver Arena, het hoofdstadion bij de Australian Open.

Meer uit Sport

NBA-baas ergert zich aan steeds vaker expres verliezende teams

INGLEWOOD (ANP/RTR) - NBA-baas Adam Silver ergert zich steeds meer aan basketbalteams die bewust verliezen in de competitie. Dit doen zij om een betere positie te hebben bij het kiezen van nieuwe spelers in de zogeheten draft aan het einde van het seizoen. "Het lijkt erop dat het expres verliezen dit jaar erger is dan eerder", zei Silver tijdens een persconferentie rond het jaarlijkse All-Star Weekend.

9 minuten geleden
Skiester Vonn na vierde operatie klaar voor terugkeer naar VS

TREVISO (ANP/DPA) - Skilegende Lindsey Vonn is na de vierde operatie aan haar gebroken been "eindelijk" klaar om terug te keren naar de Verenigde Staten. De 41-jarige Amerikaanse kwam een week geleden zwaar ten val toen ze ondanks een zware knieblessure probeerde olympisch goud te winnen op de afdaling in Cortina d'Ampezzo.

1 uur geleden
Internazionale verstevigt koppositie met zege op Juventus

MILAAN (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Serie A verstevigd. De ploeg won de thuiswedstrijd tegen Juventus (3-2) en heeft nu 8 punten meer dan AC Milan, dat een duel minder heeft gespeeld.

11 uur geleden
Van 't Wout wint op Spelen na 1000 meter ook goud op 1500 meter

MILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft bij de Olympische Spelen opnieuw een gouden medaille behaald. De 24-jarige Nederlander was na de 1000 meter ook de beste op de 1500 meter. Van 't Wout komt in Milaan ook nog in actie op de 500 meter.

11 uur geleden
Shorttracksters bij Spelen opnieuw naar finale aflossing

MILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttracksters hebben zich bij de Olympische Spelen opnieuw gekwalificeerd voor de finale van de aflossing. Kopvrouw Xandra Velzeboer, Michelle Velzeboer, Selma Poutsma en Zoë Florence Deltrap eindigden in de eerste halve finale als eerste.

11 uur geleden
Velzeboer na goud op 500 meter moeiteloos verder op 1000 meter

MILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft op de Olympische Spelen zonder problemen de kwartfinale op de 1000 meter bereikt. De winnares van goud op de 500 meter was in de vierde van acht voorronden veruit de snelste.

12 uur geleden
Skeletonster Bos na brons in Beijing nu dertiende op Spelen

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos is er na haar bronzen medaille van vier jaar geleden in Beijing bij de Olympische Spelen niet opnieuw in geslaagd op het podium te eindigen. De 32-jarige Nederlandse beleefde in het Cortina Sliding Centre twee teleurstellende dagen en moest zich tevredenstellen met de dertiende plaats.

13 uur geleden