Favoriet Roglic wint openingstijdrit Ronde van Spanje
BURGOS (ANP) - Primoz Roglic heeft de eerste etappe van de 76e Ronde van Spanje gewonnen. De Sloveen van Team Jumbo-Visma was de snelste in een korte tijdrit van 7,1 kilometer in de straten van Burgos.
Tweede werd de Spanjaard Alex Aramburu op 6 seconden. De Sloveen Jan Tratnik werd derde.
"Het is een mooie start van de Vuelta. Het was maar zeven kilometer, maar het is volle bak. Ik had niks meer over toen ik over de streep kwam. Ik ga er niet alles aan doen om de hele ronde de rode trui te verdedigen, maar we zullen zien," zei Roglic.
Derde winst op rij
Beste Nederlander was Dylan van Baarle op de zesde plaats. De concurrenten van Roglic voor het eindklassement liepen meteen al averij op. Olympisch kampioen Richard Carapaz uit Ecuador werd 35e op 25 seconden en de Colombiaan Egan Bernal 46e op 27 seconden.
Roglic gaat een poging doen de Ronde van Spanje voor de derde keer in successie te winnen. Hij staat met vertrouwen aan de start nadat hij zich fysiek zo goed mogelijk heeft voorbereid, zei hij voorafgaand aan de Vuelta.
Zondag in de tweede rit, zijn er kansen voor de sprinters in een vlakke etappe van bijna 167 kilometer van Caleruega naar Burgos. Maandag is de eerste zware bergetappe.
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de 32e keer op rij een wedstrijd op een masterstoernooi gewonnen. De Italiaan verbrak daarmee het record van de Serviër Novak Djokovic, die in 2011 tot 31 achtereenvolgende zeges kwam.
59 minuten geledenROME (ANP/RTR) - Tennisser Luciano Darderi heeft zich bij het masterstoernooi van Rome voor de halve finale geplaatst. De Italiaan rekende in een partij die tot diep na middernacht duurde af met de Spaanse tiener Rafael Jodar: 7-6 (5) 5-7 6-0.
6 uur geledenPOTENZA (ANP) - Igor Arrieta heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia op zijn naam geschreven. De Spanjaard bezorgde UAE Team Emirates de tweede dagzege op rij door na 203 kilometer in Potenza de rit te winnen. Hij finishte voor medevluchter Afonso Eulálio uit Portugal in de finale waarin beide renners ten val kwamen en Arrieta zelfs nog verkeerd reed.
21 uur geledenNEW YORK (ANP/DPA) - De NBA rouwt om het verlies van Jason Collins. De voormalige profbasketballer is op 47-jarige leeftijd overleden aan een hersentumor, meldt zijn familie. Collins kreeg tijdens zijn actieve carrière veel aandacht toen hij in 2013 als eerste speler in de Noord-Amerikaanse competitie openlijk uitkwam voor zijn homoseksualiteit.
1 dag geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen kijkt uit naar het racen in de nacht tijdens de 24 uur van de Nürburgring komend weekend. Voor de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is het zijn eerste deelname aan de langeafstandsrace op het Duitse circuit in de Eifel.
1 dag geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft de kwartfinales van het masterstoernooi van Rome bereikt. De als eerste geplaatste Italiaan versloeg in twee sets zijn landgenoot Andrea Pellegrino: 6-2 6-3.
1 dag geledenCATANZARO (ANP) - Wielrenner Wilco Kelderman gaat niet van start in de vierde etappe van de Giro d'Italia. Hij heeft volgens zijn ploeg Visma - Lease a Bike te veel last van de gevolgen van een valpartij in de tweede etappe.
2 dagen geleden