Faunabescherming: geen demonstraties als koning niet jaagt
APELDOORN (ANP) - Stichting De Faunabescherming zegt geen demonstraties te gaan houden bij Kroondomein Het Loo in Apeldoorn als koning Willem-Alexander besluit daar niet te gaan jagen. De door de organisatie voorgestelde 'wapenstilstand' geldt dan tot wanneer het kroondomein weer opent op 25 december. De organisatie is al langer tegen het sluiten van het kroondomein zodat de koning kan jagen in het gebied.
Volgens de natuurorganisatie is het faunabeheer op het kroondomein "grotendeels overgenomen door de wolf", en is de zwijnenpopulatie dit jaar veel kleiner als gevolg van de droogte en een "drastische teruggang in natuurlijk voedselaanbod". De wilde zwijnen hebben het daardoor dit jaar "moeilijker dan ooit". Daardoor is er nu "alle aanleiding" voor andere keuzes, schrijft De Faunabescherming.
De Faunabescherming zal in plaats van demonstreren alleen waarnemers sturen en juridische procedures voeren tegen onterecht ontvangen subsidies, schrijft de organisatie. Maar dan moet de koning ook van het ene dagdeel jagen afzien.
De Rijksvoorlichtingsdienst, die de woordvoering van het Koninklijk Huis doet, kon nog niet direct reageren op de brief.
Meer uit Binnenland
ANTWERPEN (ANP) - Het Belgische Openbaar Ministerie heeft woensdag in hoger beroep vijf jaar cel geëist tegen de eigenaren van de website Funcaps voor de handel in illegale medicijnen. De rechtbank in Mechelen legde Jord van W. (31) en Stefan P. (30) eerder beiden een werkstraf van 120 uur op. Hun bedrijf kreeg toen een boete van 80.000 euro. Zowel het OM als de verdachten ging daartegen in hoger beroep.
12 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink (CDA) wil alleenstaande mannelijke asielzoekers weer terugsturen naar België. Europese landen mogen asielzoekers terugsturen naar het land waar zij zich als eerste hebben gemeld. Maar de Raad van State verbood afgelopen zomer om alleenstaande mannen terug te sturen naar het zuidelijke buurland, omdat zij daar volgens de hoge bestuursrechter slecht worden opgevangen. De minister gaat deze mensen per direct weer terugsturen, omdat zij volgens hem nu wel een opvangplaats kunnen krijgen.
18 minuten geledenVELSEN (ANP) - Bij het stadion in Velsen-Zuid waar zondag de Eredivisiewedstrijd tussen Telstar en PSV wordt gespeeld, wordt die middag en avond cameratoezicht gehouden. De burgemeester van de Noord-Hollandse gemeente heeft dat besloten na recente ongeregeldheden rond het stadion.
19 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag bij de rechtbank in Amsterdam tbs met dwangverpleging geëist tegen de 33-jarige Khalid A. voor het doden van een 30-jarige vrouw op 1 februari vorig jaar. Dat gebeurde in zijn woning aan de Gerard Callenburgstraat in Amsterdam-West. A. stak de vrouw meer dan veertig keer en sneed haar keel door. "Bij uitstek een zinloze dood", aldus de officier van justitie. "Een vreselijk drama."
43 minuten geledenORANJESTAD (ANP) - Koning Willem-Alexander is woensdag begonnen aan zijn bezoek aan Aruba. De koning ontmoet er onder anderen fractievoorzitters van de Staten van Aruba en de ministerraad in Fort Zoutman, een voormalig fort en museum in Oranjestad. Voor de ingang van het fort stonden zo'n vijftig demonstranten.
1 uur geledenENKHUIZEN (ANP) - Drie minderjarige verdachten uit Enkhuizen zijn woensdagochtend aangehouden voor een mishandeling eerder in maart. Het slachtoffer werd gedwongen om te vechten en door meerdere mensen mishandeld. Dit werd gefilmd en de beelden hiervan werden op sociale media geplaatst.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Veehouders overtreden regelmatig het verbod op het vervoeren van hoogdrachtige melkkoeien naar slachthuizen. De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) heeft tussen 1 januari 2025 en nu in totaal 227 keer geconstateerd dat dit gebeurde. De autoriteit onderzoekt "waarom veehouders dat toch doen", terwijl het te voorkomen valt door bij te houden sinds wanneer een koe drachtig is.
7 uur geleden