Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Faunabescherming: geen demonstraties als koning niet jaagt

Faunabescherming: geen demonstraties als koning niet jaagt

APELDOORN (ANP) - Stichting De Faunabescherming zegt geen demonstraties te gaan houden bij Kroondomein Het Loo in Apeldoorn als koning Willem-Alexander besluit daar niet te gaan jagen. De door de organisatie voorgestelde 'wapenstilstand' geldt dan tot wanneer het kroondomein weer opent op 25 december. De organisatie is al langer tegen het sluiten van het kroondomein zodat de koning kan jagen in het gebied.

Volgens de natuurorganisatie is het faunabeheer op het kroondomein "grotendeels overgenomen door de wolf", en is de zwijnenpopulatie dit jaar veel kleiner als gevolg van de droogte en een "drastische teruggang in natuurlijk voedselaanbod". De wilde zwijnen hebben het daardoor dit jaar "moeilijker dan ooit". Daardoor is er nu "alle aanleiding" voor andere keuzes, schrijft De Faunabescherming.

De Faunabescherming zal in plaats van demonstreren alleen waarnemers sturen en juridische procedures voeren tegen onterecht ontvangen subsidies, schrijft de organisatie. Maar dan moet de koning ook van het ene dagdeel jagen afzien.

De Rijksvoorlichtingsdienst, die de woordvoering van het Koninklijk Huis doet, kon nog niet direct reageren op de brief.

Meer uit Binnenland

Defensie neemt risico's met inkoop zonder aanbesteding

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Defensie neemt te veel risico door aanbestedingsprocedures te omzeilen en inkoopcontracten direct te gunnen. Daarvoor waarschuwt president Pieter Duisenberg van de Algemene Rekenkamer bij het aanbieden van het jaarlijkse verantwoordingsonderzoek in de Tweede Kamer. Hij vindt ook dat defensieminister Dilan Yeşilgöz (VVD) deze onvolkomenheid niet serieus genoeg neemt.

45 minuten geleden
Westerwolde: nog geen besluit over nachtelijke opvang Ter Apel

SELLINGEN (ANP) - Het is nog niet bekend waar nieuwe asielzoekers de nacht kunnen doorbrengen als er in de nacht van woensdag op donderdag geen plek voor ze is in de opvang in Ter Apel. Daar is nog geen besluit over genomen, meldt de gemeente Westerwolde, waar Ter Apel in ligt.

1 uur geleden
Door drukte laat COA niet iedereen meer toe tot opvang Ter Apel

TER APEL (ANP) - Niet iedere nieuwe asielzoeker die zich meldt bij de opvang in het Groningse Ter Apel kan daar een plek krijgen. Het is binnen te druk, en daarom krijgen de meest kwetsbare asielzoekers voorrang. "Om het veilig en leefbaar te houden voor onze medewerkers en bewoners, moeten we noodgedwongen mensen buiten laten staan", zegt bestuursvoorzitter Joeri Kapteijns van opvangorgaan COA.

2 uur geleden
Eerste handhavers NS aan de slag met wapenstok

ROTTERDAM (ANP) - Twee handhavers van de Nederlandse Spoorwegen hebben woensdag een wapenstok gekregen. Het is de start van een proef, die bedoeld is om te kijken of de medewerkers veiliger kunnen werken dankzij de stok.

3 uur geleden
Demonstranten verbijsterd over politiegeweld bij protest Den Haag

DEN HAAG (ANP) - De pro-Palestijnse demonstranten die dinsdag zijn aangehouden in Den Haag in de buurt van de Tweede Kamer beklagen zich over de opstelling van de politie. De politie zou zich zonder duidelijke reden agressief hebben opgesteld en geweld hebben gebruikt.

9 uur geleden
Politie verwijdert activisten van spoor Den Haag Centraal

DEN HAAG (ANP) - De politie is bezig om drie pro-Palestijnse activisten te verwijderen van het spoor, ziet een ANP-verslaggever. Zij hadden zich, ergens tussen sporen 6 en 7, vastgeketend aan een seinpaal.

14 uur geleden
Ruim zeventig Flotilla-demonstranten in Den Haag aangehouden

DEN HAAG (ANP) - Rond de 70 à 80 mensen zijn dinsdag in Den Haag aangehouden. De groep demonstreerde bij het Tweede Kamergebouw voor de door Israël opgepakte opvarenden van de Global Sumud Flotilla. De politie laat weten dat de demonstranten weigerden naar een toegewezen demonstratievak te gaan en toen zijn aangehouden.

15 uur geleden