Faunabescherming doet alles voor behoud beschermde status wolven
RENKUM (ANP) - De Faunabescherming zal er alles aan doen om wolven hun wettelijke beschermde status te laten behouden. Zo nodig ook via de rechter, zegt Niko Koffeman (Faunabescherming). Bij de provincie Utrecht is een vergunning aangevraagd om een wolf die volgens deskundigen een paar keer te dicht bij mensen in de buurt is gekomen een zender te geven of in het uiterste geval te beschieten met het paintballgeweer.
Koffeman noemt de wolf waar het over gaat "een wat vrijpostige puberwolf op de Utrechtse Heuvelrug die niemand kwaad heeft gedaan. Zijn gedrag rechtvaardigt geen invasief ingrijpen zoals vangen, verdoven, zenderen of met paintball beschieten." Ook Animal Rights stelde onlangs dat het niet om een probleemwolf gaat en dat het paintballgeweer niet gebruikt hoeft te worden. De organisatie wees er ook op dat er al een tijd niets meer is vernomen van dit dier.
Ook tegen het wolvenpaar met welpen in het natuurgebied bij Leusden moet dit soort maatregelen niet worden ingezet, vindt Koffeman. Daar nam begin juli een wolf een hondje mee en ruim een week later werd een meisje in haar zij gebeten door een wolf. De provincie sloot daarop landgoed Den Treek tot in elk geval 15 augustus voor bezoekers.
Volgens Koffeman huisde het wolvenpaar met jongen eerst op de Leusderheide, maar vluchtte het "onder invloed van militaire oefeningen naar landgoed Den Treek". Hij vindt dat de rentmeester van Den Treek een "hetze op touw heeft gezet" en "alles doet om de wolf het leven zuur te maken". De eigenaar van Den Treek heeft een vergunning aangevraagd om een wolf te kunnen afschieten als er direct gevaar voor de mens is en snel ingrijpen noodzakelijk is. De provincie Utrecht vindt afschieten nu niet aan de orde.
Meer uit Binnenland
EINDHOVEN (ANP) - Ondanks het vuurwerkverbod dat gold rond de huldiging van PSV in Eindhoven hebben dinsdag 93 mensen brandwonden opgelopen door fakkels die werden afgestoken. Dit meldt de gemeente woensdag. Volgens de gemeente gaat het om (lichte) eerstegraads brandwonden. Niemand hoefde naar het ziekenhuis.
59 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Amerikaanse rapper Ye krijgt vooralsnog geen inreisverbod opgelegd, meldt minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie, CDA). Organisaties als het Centraal Joods Overleg hadden hiertoe opgeroepen, nadat het Verenigd Koninkrijk de artiest de toegang had ontzegd voor zijn komst naar een festival in Londen. Door antisemitische uitingen staat de rapper ter discussie.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De 40-jarige bankmedewerkster die op 26 maart dood werd gevonden in een woning aan de Koninginneweg in Amsterdam-Zuid, is waarschijnlijk slachtoffer van een misdrijf.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Europese Unie heeft sinds 2021 831 miljoen euro subsidie toegekend aan projecten in de provincie Utrecht. De provincie meldt dat niet eerder in een zesjarig Europees programma zo'n groot bedrag is toegewezen. Ook gaat het om bijna een verdubbeling in vergelijking met de vorige periode (2014-2020).
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens heeft 'een aantal' datalekmeldingen ontvangen van klanten van softwareleverancier Chipsoft. Dat meldt een woordvoerder, die geen specifiek aantal noemt. "We verwachten dat het er meer zullen worden. De meldingen moeten officieel binnen 72 uur worden gedaan."
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland en zeven grote bondgenoten zullen nu er een staakt-het-vuren is, helpen bij het beschermen van de Straat van Hormuz. Dat zeggen ze in een verklaring, die ook is ondertekend door Frankrijk, het Verenigd Koninkrijk, Duitsland, Italië, Canada, Denemarken, Spanje en de voorzitters van de Europese Commissie en de raad van EU-regeringsleiders.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rafik A. (57) vindt de strafzaak tegen hem een "samenzwering". Dat bleek woensdag bij de start van zijn proces in de rechtbank in Den Haag. De Syriër zou zich in 2013 en 2014 in zijn vaderland schuldig hebben gemaakt aan verschillende gevallen van foltering, marteling, seksueel geweld en verkrachting. Hij wordt vervolgd voor 25 feiten, zei de officier van justitie.
6 uur geleden