Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Faunabescherming doet alles voor behoud beschermde status wolven

Faunabescherming doet alles voor behoud beschermde status wolven

RENKUM (ANP) - De Faunabescherming zal er alles aan doen om wolven hun wettelijke beschermde status te laten behouden. Zo nodig ook via de rechter, zegt Niko Koffeman (Faunabescherming). Bij de provincie Utrecht is een vergunning aangevraagd om een wolf die volgens deskundigen een paar keer te dicht bij mensen in de buurt is gekomen een zender te geven of in het uiterste geval te beschieten met het paintballgeweer.

Koffeman noemt de wolf waar het over gaat "een wat vrijpostige puberwolf op de Utrechtse Heuvelrug die niemand kwaad heeft gedaan. Zijn gedrag rechtvaardigt geen invasief ingrijpen zoals vangen, verdoven, zenderen of met paintball beschieten." Ook Animal Rights stelde onlangs dat het niet om een probleemwolf gaat en dat het paintballgeweer niet gebruikt hoeft te worden. De organisatie wees er ook op dat er al een tijd niets meer is vernomen van dit dier.

Ook tegen het wolvenpaar met welpen in het natuurgebied bij Leusden moet dit soort maatregelen niet worden ingezet, vindt Koffeman. Daar nam begin juli een wolf een hondje mee en ruim een week later werd een meisje in haar zij gebeten door een wolf. De provincie sloot daarop landgoed Den Treek tot in elk geval 15 augustus voor bezoekers.

Volgens Koffeman huisde het wolvenpaar met jongen eerst op de Leusderheide, maar vluchtte het "onder invloed van militaire oefeningen naar landgoed Den Treek". Hij vindt dat de rentmeester van Den Treek een "hetze op touw heeft gezet" en "alles doet om de wolf het leven zuur te maken". De eigenaar van Den Treek heeft een vergunning aangevraagd om een wolf te kunnen afschieten als er direct gevaar voor de mens is en snel ingrijpen noodzakelijk is. De provincie Utrecht vindt afschieten nu niet aan de orde.

Meer uit Binnenland

Nederland wil niet morrelen aan EU-toelatingsregels voor Oekraïne

DEN HAAG (ANP) - Nederland is niet genegen de toetredingseisen voor Oekraïne tot de EU te versoepelen, zei demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) vrijdag. Het plan waaraan de Europese Commissie zou werken om Oekraïne een lichte variant van het EU-lidmaatschap toe te kennen zodat Oekraïne snel kan toetreden, is hem niet bekend, zei Van Weel na afloop van de ministerraad. De huidige toetredingscriteria zijn voor Nederland heilig.

1 uur geleden
OM eist 14 jaar cel en tbs tegen verdachte zedenzaak Barendrecht

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft vrijdag veertien jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 46-jarige Mels van B. uit Barendrecht voor het jarenlang ernstig seksueel misbruiken van jonge meisjes.

1 uur geleden
Drukte bij informatiepunt over explosie in Utrechts stadhuis

UTRECHT (ANP) - Tientallen getroffen bewoners van Utrecht zijn na de grote explosie in het centrum naar het gemeentelijk informatiepunt gekomen in het stadhuis. Ze werden daar toegesproken door burgemeester Dijksma, die hen een hart onder de riem stak.

2 uur geleden
Dijksma: Getroffenen explosie 'zo lang als nodig' opgevangen

UTRECHT (ANP) - De gemeente Utrecht heeft regelingen met hotels in de stad getroffen om bewoners die nog niet naar huis kunnen na de explosie van donderdag "zo lang als nodig" op te vangen. Dat zegt de Utrechtse burgemeester Sharon Dijksma.

2 uur geleden
Onderzoeksraad voor Veiligheid neemt poolshoogte in Utrecht

DEN HAAG (ANP) - De Onderzoeksraad voor Veiligheid heeft mensen naar Utrecht gestuurd om een indruk te krijgen van de situatie na de explosie in de binnenstad. Later beslist de raad of daadwerkelijk een onderzoek wordt ingesteld.

3 uur geleden
Bolle Jos veroordeeld tot zeven jaar cel in drugszaak-Hippix

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Nederlandse drugscrimineel Bolle Jos Leijdekkers is vrijdag door de Antwerpse rechtbank veroordeeld tot zeven jaar cel in de zaak-Hippix. Bij deze omvangrijke drugszaak gaat het om de invoer van ettelijke tonnen cocaïne via de Antwerpse haven.

3 uur geleden
Schietincident bij gevangenis Alphen aan den Rijn, gewonde

ALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - Op de parkeerplaats van de gevangenis in Alphen aan den Rijn heeft een schietincident plaatsgevonden. Een politiewoordvoerder meldt dat een gewonde naar het ziekenhuis is vervoerd, maar wil niet zeggen hoe de persoon gewond is geraakt. De persoon is niet geraakt door een kogel. De schutter is na het incident gevlucht. "Op dit moment onderzoeken we wat zich daar precies heeft afgespeeld", aldus de woordvoerder.

4 uur geleden