Faunabescherming doet alles voor behoud beschermde status wolven
RENKUM (ANP) - De Faunabescherming zal er alles aan doen om wolven hun wettelijke beschermde status te laten behouden. Zo nodig ook via de rechter, zegt Niko Koffeman (Faunabescherming). Bij de provincie Utrecht is een vergunning aangevraagd om een wolf die volgens deskundigen een paar keer te dicht bij mensen in de buurt is gekomen een zender te geven of in het uiterste geval te beschieten met het paintballgeweer.
Koffeman noemt de wolf waar het over gaat "een wat vrijpostige puberwolf op de Utrechtse Heuvelrug die niemand kwaad heeft gedaan. Zijn gedrag rechtvaardigt geen invasief ingrijpen zoals vangen, verdoven, zenderen of met paintball beschieten." Ook Animal Rights stelde onlangs dat het niet om een probleemwolf gaat en dat het paintballgeweer niet gebruikt hoeft te worden. De organisatie wees er ook op dat er al een tijd niets meer is vernomen van dit dier.
Ook tegen het wolvenpaar met welpen in het natuurgebied bij Leusden moet dit soort maatregelen niet worden ingezet, vindt Koffeman. Daar nam begin juli een wolf een hondje mee en ruim een week later werd een meisje in haar zij gebeten door een wolf. De provincie sloot daarop landgoed Den Treek tot in elk geval 15 augustus voor bezoekers.
Volgens Koffeman huisde het wolvenpaar met jongen eerst op de Leusderheide, maar vluchtte het "onder invloed van militaire oefeningen naar landgoed Den Treek". Hij vindt dat de rentmeester van Den Treek een "hetze op touw heeft gezet" en "alles doet om de wolf het leven zuur te maken". De eigenaar van Den Treek heeft een vergunning aangevraagd om een wolf te kunnen afschieten als er direct gevaar voor de mens is en snel ingrijpen noodzakelijk is. De provincie Utrecht vindt afschieten nu niet aan de orde.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Twee locaties van De Pizzabakkers in Amsterdam die nog dicht waren mogen weer open. Dat bevestigt een woordvoerder van burgemeester Femke Halsema na berichtgeving van Het Parool en AT5. Het gaat om panden van de pizzaketen op de Plantage Kerklaan en de Overtoom.
21 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - De verdachte die vrijdag werd aangehouden omdat hij een valse bommelding deed in een trein, moet komende vrijdag voor de rechter verschijnen in een snelrechtzitting. Het gaat om een 44-jarige man uit Amersfoort, meldt een woordvoerder van het Openbaar Ministerie Midden-Nederland.
1 uur geledenHAARLEM (ANP) - De provincie Noord-Holland verwacht volgend jaar opnieuw veel meer geld te moeten uitgeven om schade te vergoeden die vooral ganzen en houtduiven aanrichten aan landbouwgewassen. Gedeputeerde Esther Rommel (financiën) denkt er in 2026 70 miljoen euro voor nodig te hebben, 25 miljoen meer dan eerder verwacht. Dit jaar wordt vooralsnog rekening gehouden met ruim 42 miljoen euro, terwijl het in 2024 ging om 29 miljoen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De ruimingen van dieren bij pluimveehouders door uitbraken van vogelgriep doen "zeer". Dat zegt voorzitter Kees de Jong van LTO Pluimveehouderij. "Het zijn erg vervelende ervaringen voor pluimveehouders, om het maar voorzichtig uit te drukken."
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima spreken op de eerste dag van hun staatsbezoek aan Suriname met vertegenwoordigers van nazaten van tot slaaf gemaakten en inheemse gemeenschappen. De Rijksvoorlichtingsdienst deelde maandag het programma voor het bezoek, dat volgende week maandag begint. Op de laatste dag bezoeken Willem-Alexander en Máxima onder meer een voormalige koffie- en cacaoplantage.
2 uur geledenLUANDA (ANP) - De Verenigde Staten, Oekraïne en de andere betrokkenen nemen meer tijd voor hun onderhandelingen over het nieuwe Amerikaanse vredesplan. De oorspronkelijke deadline van komende donderdag is van tafel, heeft demissionair premier Dick Schoof vastgesteld.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie Midden-Nederland heeft twee aangiftes gekregen van een bekogeling met een boek in Utrecht. Dat bevestigt een politiewoordvoerder na een bericht van RTV Utrecht. Een van de aangiftes werd zondagavond gedaan door journalist Mischa Blok. Zij werd door twee jongens bekogeld met een bundel verzamelde werken van Charles Bukowski.
4 uur geleden