Fauci wil Senaat waarschuwen voor te snel openen economie
NEW YORK (ANP) - Medisch topadviseur Anthony Fauci is van plan de Amerikaanse Senaat dinsdag te waarschuwen voor het te snel heropenen van het land tijdens de coronapandemie. Een dergelijke maatregel kan volgens Fauci tot "onnodig lijden en de dood" leiden. Dat schrijft The New York Times.
Fauci is de directeur van het National Institute of Allergy and Infectious Diseases (NIAID) en geldt als één van de voornaamste adviseurs van Trump in de coronacrisis. Dinsdag getuigt hij voor de Senaatscommissie die onderzoekt hoe de regering van president Trump de pandemie te lijf gaat.
"De belangrijkste boodschap die ik wil overbrengen aan de commissie is het gevaar om te proberen het land voortijdig te openen", schrijft Fauci in een e-mail aan een verslaggever van The New York Times.
Volgens de topadviseur van Trump schuilt er een groot risico voor staten in het niet opvolgen van het stappenplan dat de regering eerder presenteerde. In dat plan krijgen staten richtlijnen aangeboden om in drie fasen de economie te heropenen. Volgens Fauci riskeren de VS "meerdere uitbraken in het land" als van dat advies wordt afgeweken. "Dit zal niet alleen leiden tot onnodig lijden en de dood, het zou ons terugzetten op onze tocht om terug te keren naar het normale."
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij niet openstaat voor het versoepelen van sancties tegen Iran. Nieuwssite Axios schreef maandag dat Trump Iran economisch zou willen ontzien in ruil voor "concrete stappen" van Iraanse kant met betrekking tot het nucleaire programma. Dat is "nepnieuws", aldus Trump op Truth Social.
2 uur geledenMETZ (ANP/AFP) - Paus Leo heeft zijn vierdaagse bezoek aan Frankrijk afgerond. Een AFP-verslaggever ter plaatse meldt dat de religieus leider een uitgeleide kreeg van president Emmanuel Macron op de luchthaven van Metz, waarna hij vertrok richting Rome. Het was het eerste bezoek van de kerkelijk leider aan het land in bijna twee decennia.
6 uur geledenBAIDOA (ANP/DPA) - Zeker 23 mensen zijn gedood bij een gewapend conflict tussen het Somalische staatsleger en milities gelieerd aan een voormalig regionaal leider. Dat meldt persbureau dpa op gezag van een Somalische parlementariër. De onlusten, die meer dan vijf uur aanhielden, vonden plaats in de zuidwestelijke stad Baidoa.
6 uur geledenSAUMOS (ANP/AFP/RTR) - De grootste natuurbrand in Frankrijk sinds 1949 is na twee maanden geblust, melden autoriteiten. De brand brak in juli uit vlakbij het dorp Saumos in de regio Gironde.
6 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De autoriteiten hebben maandag 164 arrestaties verricht bij demonstraties door scholieren op middelbare scholen in Frankrijk. De demonstraties vonden plaats op 180 scholen. Hierbij raakten twaalf leden van de veiligheidsdiensten, twaalf scholieren en drie schoolmedewerkers gewond.
7 uur geledenDOROHUSK (ANP/AFP) - Een grenspost aan de Pools-Oekraïense grens is beschadigd geraakt door een Russische droneaanval. Dat melden de Oekraïense autoriteiten. Eerder meldde het Poolse operationeel commando al dat aan de oostgrens de luchtmacht was ingeschakeld vanwege aanvallen op Oekraïne. Het vliegverkeer op de luchthavens van Lublin en Rzeszów werd daarom preventief opgeschort, om de luchtmacht bewegingsruimte te verschaffen.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - Door migratiedeals aan te gaan met andere landen zorgen de VS ervoor dat migranten worden onderworpen aan mensenrechtenschendingen, waarschuwen VN-experts. Uitgezette migranten lopen onder meer risico op marteling en vervolging.
9 uur geleden