Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Fauci: versnelde goedkeuring coronavaccin is slecht idee

Fauci: versnelde goedkeuring coronavaccin is slecht idee

NEW YORK (ANP/RTR) - Dokter Anthony Fauci, directeur van het Amerikaanse Nationaal Instituut voor Allergieën en Infectieziekten, vindt dat een vaccin tegen het nieuwe coronavirus niet mag worden goedgekeurd voordat uit grootschalige proeven is gebleken dat het veilig en effectief is. Als dat wel gebeurt, hindert dat volgens hem de proeven van andere vaccins in ontwikkeling.

Wetenschappers en andere medisch experts uitten eerder hun ongerustheid over druk die president Donald Trump zou uitoefenen op de Voedsel- en Medicijnenautoriteit (FDA) om een vaccin goed te keuren voor de presidentsverkiezingen in november.

Fauci weigerde daarop in te gaan, maar stelt dat er risico's uitgaan van een overhaaste goedkeuring van een vaccin, ongeacht hoe hard een coronavaccin ook nodig is. Volgens Fauci wordt het voor ontwikkelaars van andere vaccins haast onmogelijk om nog proefpersonen te vinden als een ander vaccin eerder voortijdig wordt goedgekeurd.

Farmaceuten Moderna en AstraZeneca zijn afgelopen weken begonnen met het werven van tienduizenden vrijwillige proefpersonen voor mogelijke vaccins. Johnson & Johnson liet vorige week weten te hopen op 60.000 proefpersonen voor zijn fase 3-proeven.

Trump veroorzaakte zondag consternatie door zonder bewijs te beweren dat politieke belangen het goedkeuringsproces beïnvloeden. Hij beschuldigde ambtenaren van de FDA ervan de goedkeuring van middelen tegen corona bewust te traineren om de verkiezingen in Trumps nadeel te beïnvloeden.

Medicijnen kunnen versneld worden goedgekeurd als die "worden gebruikt om ernstige of levensbedreigende ziektes vast te stellen, te voorkomen of te behandelen als bekend is dat de baten groter zijn dan de risico's", aldus Fauci. Versnelde goedkeuring is volgens Fauci op zijn plaats als uit studies al is gebleken dat een middel veilig en effectief is, maar de FDA nog een formele evaluatie moet uitvoeren.

Meer uit Buitenland

Rusland houdt grote oefening met nucleair arsenaal

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland zal dinsdag tot en met donderdag oefenen met zijn nucleaire arsenaal, meldt het ministerie van Defensie van dat land op Telegram. Aan de oefening zullen meer dan 64.000 militairen deelnemen. Tijdens de oefening zullen onder meer testlanceringen worden gedaan met ballistische en kruisraketten.

1 uur geleden
Amerikaanse arts met ebola voor behandeling naar Duitsland

WASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse arts die besmet is met het ebolavirus wordt in Duitsland behandeld, meldden Amerikaanse autoriteiten. De arts werkte in de Democratische Republiek Congo (DRC) en testte zondagavond laat positief, aldus de Amerikaanse Centers for Disease Control and Prevention (CDC).

4 uur geleden
Doden in Kenia bij protesten tegen verhoging brandstofprijzen

NAIROBI (ANP/RTR) - Bij protesten tegen de verhoging van brandstofprijzen in verschillende Keniaanse steden zijn vier mensen omgekomen, aldus de minister van Binnenlandse Zaken. "We hebben vandaag vier Kenianen verloren bij het geweld, waarbij ook meer dan 30 mensen gewond raakten", zei Kipchumba Murkomen in een televisietoespraak.

7 uur geleden
Plunderingen en gewelddadige confrontaties bij protesten Bolivia

LA PAZ (ANP/AFP) - Protesten in de Boliviaanse hoofdstad La Paz zijn geëscaleerd. Demonstranten bestormden onder meer overheidsgebouwen en een protestleider wordt door de regering vervolgd voor terrorisme vanwege het veroorzaken van onrust.

8 uur geleden
Trump kondigt uitbreiding kortingsregeling voor medicijnen aan

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat TrumpRx.gov nu ook generieke medicijnen zal gaan aanbieden. TrumpRx.gov is een door de overheid gesteunde website die kortingen biedt op receptgeneesmiddelen.

8 uur geleden
Vijf doden bij schietpartij en 'haatmisdrijf' in moskee San Diego

SAN DIEGO (ANP/RTR/AFP) - Bij een schietpartij in een islamitisch centrum in de Californische stad San Diego zijn drie mensen gedood. Dat meldt de politie, die het schieten onderzoekt als "haatmisdrijf".

10 uur geleden
Justitie Minnesota vervolgt ICE-agent om onder meer mishandeling

MINNEAPOLIS (ANP/AFP/RTR) - Aanklagers in de Amerikaanse staat Minnesota hebben een 53-jarige agent van de immigratie- en douanedienst ICE aangeklaagd wegens onder meer mishandeling met behulp van een gevaarlijk vuurwapen. De aanklacht heeft betrekking op schoten die half januari zijn gelost op een Venezolaanse migrant die in het been werd getroffen.

11 uur geleden