
Fauci blij met voortvarendheid Biden in aanpak coronavirus
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse topimmunoloog Anthony Fauci is blij met de voortvarende aanpak van het coronavirus van nieuwgekozen president Joe Biden. Fauci prijst zijn nieuwe baas "omdat hij de wetenschap laat spreken."
Biden kondigde donderdag, op zijn eerste volledige werkdag als president, een verhoogde inspanning aan van de strijd tegen het virus. Dat wil hij bereiken door onder meer het aantal tests en vaccinaties uit te breiden en het dragen van mondkapjes te bevorderen.
De 80-jarige Fauci was als immunoloog al aan meerdere regeringen, waaronder die van Bidens voorganger Donald Trump, verbonden. Hij denkt dat het leven in zijn land in het najaar weer terug naar normaal kan als het lukt om 70 tot 80 procent van de bevolking tegen die tijd gevaccineerd te hebben.
De nieuwe president heeft beloofd dat er 100 miljoen vaccinaties beschikbaar komen tijdens de eerste honderd dagen van zijn ambtstermijn. Tot donderdag hebben 17,5 miljoen mensen een prik gehad en zijn er 38 miljoen doses vaccin verspreid, meldt de federale gezondheidsdienst CDC.
In de Verenigde Staten zijn ruim 409.000 mensen overleden aan de ziekte Covid-19 en zijn meer dan 24 miljoen mensen besmet met het longvirus.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR/AFP) - Oekraïne meldt dat het van Rusland de lichamen heeft ontvangen van nog eens 1245 gesneuvelde militairen. Minister van Defensie Roestem Oemjerov zei dat de meerdaagse uitwisseling van stoffelijke resten daarmee is afgerond. "Sinds vorige week, toen we begonnen met de uitvoering van de akkoorden van Istanbul, hebben we meer dan 6000 lichamen kunnen terughalen."
30 minuten geledenANKARA/MOSKOU (ANP/RTR) - De presidenten van Rusland en Turkije hebben gebeld over het opgelaaide conflict tussen Israël en Iran en gepleit voor een einde aan de strijd. De Turkse leider Recep Tayyip Erdogan noemde het optreden van Israël in het gesprek een gevaar voor de stabiliteit van de regio, meldt zijn kantoor. Hij zei dat het Midden-Oosten geen nieuwe oorlogen kan tolereren.
40 minuten geledenROME (ANP) - Acteur Al Pacino heeft maandag in het Vaticaan paus Leo XIV ontmoet. Volgens Variety is Pacino hiermee de eerste filmster die de nieuwe, Amerikaanse paus de hand heeft geschud.
45 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran beschuldigt Israël ervan een ziekenhuis in het westen van het land te hebben aangevallen. De Iraanse regering spreekt van een "oorlogsmisdaad".
1 uur geledenRAFAH (ANP/AFP) - De hulpdiensten in de Gazastrook melden dat opnieuw doden zijn gevallen toen mensen stonden te wachten op hulpgoederen. Een woordvoerder van de burgerbescherming vertelde AFP dat twintig mensen omkwamen en meer dan tweehonderd personen gewond raakten. Hij stelde dat troepen van de "bezetting" het vuur openden, verwijzend naar Israël. De Israëlische krijgsmacht zegt te proberen te achterhalen wat precies is gebeurd.
1 uur geledenSTOCKHOLM (ANP/DPA/RTR) - Het aantal kernwapens gaat na decennia van daling weer stijgen, verwachten onderzoekers. Bijna alle negen landen die de verwoestende wapens bezitten, zijn volgens het toonaangevende onderzoeksinstituut SIPRI bezig hun arsenalen te moderniseren en uit te breiden.
1 uur geledenLE BOURGET (ANP/RTR/AFP) - Op de luchtvaartbeurs Paris Airshow is de toegang geblokkeerd tot paviljoens van Israëlische bedrijven. Dat gebeurde in opdracht van de Franse autoriteiten, zeggen ingewijden tegen persbureaus. De ondernemingen zouden geen gehoor hebben gegeven aan een verzoek om wapentuig weg te halen dat ze daar toonden. Israël reageerde verontwaardigd.
1 uur geleden