Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Fauci: Amerikanen misschien in 2022 nog met mondkapjes op

Fauci: Amerikanen misschien in 2022 nog met mondkapjes op

WASHINGTON (ANP) - De Amerikanen dragen misschien ook in 2022 nog steeds een mondkapje in de strijd tegen Covid-19. Dat heeft topimmunoloog Anthony Fauci zondag gezegd in een interview op de nieuwszender CNN. Maar de maatregelen om verspreiding van het coronavirus te voorkomen worden volgens hem wel relaxter naarmate meer mensen gevaccineerd zijn.

Toch blijft het raadzaam mond en neus voorlopig te bedekken en afstand te houden, omdat de kans bestaat dat iemand die is ingeënt het virus toch doorgeeft.

De 80-jarige Fauci, die vorige maand president Joe Biden prees voor zijn voortvarende aanpak van de coronacrisis, bekende dat hij voorheen soms met lood in de schoenen naar het Witte Huis ging voor overleg. Niet alleen omdat hij onvoldoende gehoor kreeg van Donald Trump, maar omdat hij vond er serieus risico te lopen zelf besmet te raken.

Meer uit Buitenland

Brussel veroordeelt uitbreiding Israëlische controle op Westoever

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie veroordeelt de recente beslissingen van het Israëlische Veiligheidskabinet om de Israëlische controle op de Westelijke Jordaanoever uit te breiden. "Deze stap is wederom een stap in de verkeerde richting, terwijl de hele internationale gemeenschap zich inspant om fase twee van het alomvattende plan voor Gaza uit te voeren", zei een woordvoerder van de Europese Commissie maandag.

8 minuten geleden
VS-minister verwacht verkiezingen Venezuela binnen 2 jaar

CARACAS (ANP) - De Amerikaanse minister van Energie Chris Wright verwacht dat er binnen 18 tot 24 maanden verkiezingen gehouden zullen worden in Venezuela, zegt hij tegen nieuwssite Politico. Hij benadrukte daarbij dat er geen verandering is in "het plan" een democratie te bewerkstelligen in het land. Dat gebeurt volgens hem alleen niet van de ene op de andere dag. "Maar hoe sneller we dat voor elkaar krijgen, hoe beter."

1 uur geleden
VN-mensenrechtencommissaris pleit voor vrijlating Lai

GENEVE (ANP) - VN-mensenrechtencommissaris Volker Türk heeft zich uitgesproken tegen de veroordeling van Jimmy Lai (78) in Hongkong. Hij roept op tot de vrijlating van de mediamagnaat, die maandag twintig jaar celstraf kreeg onder een omstreden veiligheidswet.

1 uur geleden
Aanklagers Kosovotribunaal eisen 45 jaar voor oud-president Thaçi

DEN HAAG (ANP/AFP) - De aanklagers van het Kosovotribunaal hebben een gevangenisstraf van 45 jaar geëist voor de Kosovaarse oud-president Hashim Thaçi. Hij wordt in Den Haag vervolgd voor oorlogsmisdaden en misdaden tegen de menselijkheid tijdens de onafhankelijkheidsoorlog met Servië, eind jaren negentig.

2 uur geleden
Dodental door instorten gebouwen in Libanese Tripoli stijgt

TRIPOLI (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door het instorten van woongebouwen in het Libanese Tripoli is gestegen naar veertien. Acht mensen konden worden gered, melden de autoriteiten in Libanese media.

2 uur geleden
Premier Japan na monsterzege: draagvlak voor grote veranderingen

TOKIO (ANP/AFP) - De Japanse premier Sanae Takaichi ziet in haar monsterzege bij de parlementsverkiezingen een signaal dat er draagvlak is voor grote veranderingen. "Wij geloven dat het publiek begrip en sympathie heeft getoond voor onze oproepen over de dringende noodzaak van een grote beleidsverandering", zei ze op een persconferentie.

2 uur geleden
William en Catherine verontrust door onthullingen kwestie-Epstein

LONDEN (ANP) - De Britse prins William en zijn vrouw Catherine zijn "diep verontrust" door de onthullingen in het schandaal rond de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein, waarbij ook de voormalige Britse prins Andrew betrokken is. Het is de eerste keer dat ze publiekelijk reageren op de kwestie.

3 uur geleden