Fastned wint aanbesteding voor laadstations Duitse snelwegen
AMSTERDAM (ANP) - Fastned gaat zijn eerste snellaadstations bouwen langs de Duitse snelwegen. Het oplaadbedrijf heeft daarvoor een aanbesteding gewonnen in Duitsland. Fastned is al actief in Duitsland en krijgt nu de mogelijkheid om snellaadstations te bouwen op 34 plekken langs snelwegen in het land.
De nieuwe locaties van Fastned bevinden zich voornamelijk in Noord-Duitsland, zodat het bedrijf zijn netwerk daar verder kan uitbouwen. De eerste snellaadstations langs de snelwegen worden volgens het bedrijf naar verwachting in 2025 gebouwd.
"We kunnen onze klanten nu voor het eerst de Fastned-service direct op de Duitse snelweg aanbieden. Dit is een enorme winst, zowel voor ons als voor de uitbreiding van de snellaadinfrastructuur in Duitsland", zei Linda Boll, manager van Fastned Duitsland.
Meer uit Financieel
EINDHOVEN (ANP) - De prijs van diesel in Nederland stijgt zaterdag naar recordhoogte. Volgens consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers, dat de prijzen bijhoudt, gaat de gemiddelde adviesprijs van de grote oliemaatschappijen dan voorbij de piek van 2,819 euro per liter uit april.
11 minuten geledenWOLFSBURG (ANP/BLOOMBERG) - Volkswagen verwacht dat het dit jaar genoegen moet nemen met een fors lagere winst. Het Duitse autoconcern maakte vrijdag bekend zijn prognoses te verlagen, door een scherpe krimp op de Chinese automarkt en de kosten die samenhangen met het plan om banen te schrappen.
1 uur geledenSACRAMENTO (ANP/BLOOMBERG) - De gouverneur van Californië, Gavin Newsom, laat de noodzaak van een noodknop, ook wel 'kill switch' genoemd, in AI-modellen onderzoeken. Daarvoor heeft hij een decreet getekend. Hij beschuldigde de Amerikaanse president Donald Trump ervan niets te doen aan de veiligheidszorgen rond kunstmatige intelligentie.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is vrijdag lager gesloten. Beleggers wegen de renteverhogingen van grote centrale banken om de inflatie te bestrijden. De chipfondsen stonden bij de stijgers nadat ze eerder deze week zakten door zorgen over de veiligheid van AI.
1 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/DPA) - De Deense koning Frederik X heeft vrijdag een onderzeese opslagplaats voor CO2 officieel geopend. In Denemarken wordt het zogenoemde Greensand-project in de Noordzee geroemd als de eerste locatie in de Europese Unie waar koolstofdioxide op industriële schaal wordt opgeslagen.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - FNV en CNV kondigen acties aan bij de ANWB nadat de cao-onderhandelingen zijn vastgelopen. De eerste acties, die maandag beginnen, zijn volgens de vakbonden zo ingericht dat de ANWB-leden er zo min mogelijk van merken.
2 uur geledenLELYSTAD (ANP) - Drogisterijketen DA waarschuwt klanten van zijn webshop voor een datalek. Onbevoegden hebben begin deze maand toegang gekregen tot een database met klantgegevens.
2 uur geleden