Fastned wil komende jaren honderden snellaadstations openen
AMSTERDAM (ANP) - De uitbater van laadstations voor elektrische auto's Fastned wil voor eind 2024 zijn netwerk hebben verdubbeld tot ten minste vierhonderd stations en voor het eind van 2030 zouden er in Europa duizend Fastned-locaties moeten zijn. Zo wil de onderneming voorbereid zijn op het groeiende aantal elektrische voertuigen dat de komende jaren de weg op zal gaan.
Fastned heeft de nieuwe doelstellingen bekendgemaakt voorafgaand aan zijn beleggersdag, waarop investeerders worden bijgepraat. Volgens het bedrijf is voor de uitbreiding tot en met 2024 naar verwachting extra financiering van 50 tot 75 miljoen euro nodig.
De investeringen zullen ook vruchten afwerpen, laat Fastned weten. Het bedrijf verwacht per station een gemiddelde jaarlijkse omzet te behalen van ten minste 400.000 euro in 2025 en meer dan 1 miljoen euro in 2030. Een en ander betekent ook dat de onderliggende bedrijfswinst van de onderneming volgend jaar positief moet kunnen zijn. Daarna moeten de resultaten verder verbeteren.
"In tien jaar tijd hebben we een van de grootste netwerken van snellaadstations gebouwd in zes Europese landen en bieden we een van de beste laadconcepten in de markt. En we zijn nog maar net begonnen", zegt topman Michiel Langezaal over de sterke groei die zijn bedrijf doormaakt.
Fastned ziet ook nog andere mogelijkheden om de omzet op te voeren. Zo opent de eerste Fastned-shop later dit jaar op het snellaadstation in Brecht, tussen Antwerpen en Rotterdam. Het bedrijf denkt op andere locaties redelijk snel ook van die winkeltjes met bijvoorbeeld koffie en broodjes te kunnen openen.
Daarnaast ziet de onderneming kansen in het bedienen van de groeiende markt van elektrische vrachtwagens. Fastned werkt daarom aan plannen voor bijvoorbeeld grotere draaicirkels bij de stations, zodat die beter toegankelijk worden voor grotere voertuigen.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP) - Vertegenwoordigers uit het Duitse bedrijfsleven bezoeken binnenkort een economisch forum in de Russische stad Sint-Petersburg, na vier jaar afwezigheid door de oorlog in Oekraïne. Dat meldt het Duitse persbureau dpa.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vakbonden en werkgevers tasten af of zij samen, buiten het kabinet om, oplossingen kunnen bedenken voor de arbeidsmarkt en de economie. Dat bevestigen ingewijden zondag na berichtgeving door De Telegraaf.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie overweegt een tijdelijke bevriezing van het prijsplafond voor Russische olie nu de oorlog in het Midden-Oosten de vierde maand ingaat. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Dit om te voorkomen dat de sanctiemaatregel tegen Rusland aan kracht verliest door de gestegen olieprijzen.
8 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft dit weekend gewaarschuwd dat het "resoluut" zal terugslaan als de Europese Unie met nieuwe beperkende handelsmaatregelen komt. De uitspraak is een reactie op een conclusie van de Europese Commissie op vrijdag dat de huidige handelsrelatie met China niet houdbaar is.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het stopzetten van grenscontroles op grote Amerikaanse luchthavens kan leiden tot chaos. Daarvoor waarschuwen grote luchtvaartmaatschappijen en reis- en bedrijfsorganisaties in de Verenigde Staten. Ze vrezen dat duizenden toeristen en terugkerende Amerikanen kunnen stranden en belangrijke vrachtzendingen niet kunnen worden geleverd.
1 dag geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - Brussel presenteert woensdag een pakket met nieuwe regels voor chips, cloudcomputing en AI. Daarmee wil de Europese Unie voor deze technologieën minder afhankelijk worden van landen als de Verenigde Staten en "haar plaats in de wereldwijde race om geo-economische macht heroveren". Dat komt naar voren uit een conceptdocument dat persbureau AFP heeft ingezien.
1 dag geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering verzet zich tegen de terugbetaling van de onwettig verklaarde importheffingen van president Donald Trump. Het ministerie van Justitie zegt in beroep te gaan tegen een rechterlijk bevel dat de douane verplicht alle geïnde importheffingen die onder de uitspraak van het Hooggerechtshof vallen, opnieuw te berekenen. De stap leidt mogelijk tot juridische chaos bij het claimproces.
1 dag geleden