Fastned verliest flink op Damrak na verlagen groeiverwachtingen
AMSTERDAM (ANP) - Fastned leed donderdag een flink koersverlies op de aandelenbeurs in Amsterdam. De uitbater van laadstations voor elektrische auto's kwam eerder op de dag met resultaten over het afgelopen kwartaal en verwachtingen voor dit jaar. De onderneming zag de omzet in het vierde kwartaal stijgen en behaalde in 2024 voor het eerst een omzet van ruim 100 miljoen euro. Maar het bedrijf werd minder positief over de groei in dit jaar. De omzetverwachting is naar beneden bijgesteld en ook de winstmarges vallen lager uit dan het bedrijf eerder had verwacht.
De koers van Fastned ging 7,7 procent onderuit bij de kleinere fondsen in Amsterdam. Het bedrijf noemde 2024 een jaar "vol uitdagingen" door een "negatief sentiment" in de media rond elektrisch rijden en een tegenvallende groei van het aantal elektrische auto's. Het aantal elektrische auto's op de weg neemt minder snel toe dan eerder verwacht. Ook kost het meer tijd om nieuwe laadstations te openen.
De AEX-index steeg 1,5 procent op 907,66 punten. De MidKap klom 0,8 procent tot 835,57 punten. De beurzen in Frankfurt, Parijs en Londen lieten plussen tot 2,1 procent zien.
TSMC
De positieve stemming in de AEX was voor een groot deel te danken aan de chipbedrijven ASML, ASMI en Besi die bovenaan de index stonden met plussen tot 4,7 procent. Beleggers reageerden op de resultaten van de grote Taiwanese chipfabrikant TSMC, dat onder meer chips maakt voor Apple en Nvidia. De belangrijke afnemer van machines van ASML boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht. Eerder maakte TSMC al sterke verkoopcijfers bekend dankzij de aanhoudende grote vraag naar chips voor toepassingen op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI).
Prosus zakte 0,5 procent en was de enige daler in de AEX. De techinvesteerder werd door Kepler Cheuvreux van de kooplijst gehaald. Randstad klom 2 procent. Het uitzendconcern profiteerde van een koopadvies van Bank of America.
Zalando
In Zürich steeg Richemont 15,5 procent. Het Zwitserse luxeconcern, bekend van merken als Chloé en Cartier, boekte afgelopen kwartaal meer omzet dan verwacht.
Zalando werd 8,6 procent meer waard in Frankfurt. De Duitse kledingwebshop presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht en overtrof zijn eigen winstverwachting voor het hele jaar.
De euro noteerde op 1,0305 dollar, tegen 1,0280 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie daalde 2,2 procent in prijs tot 78,33 dollar. Brentolie kostte 1,5 procent minder op 80,81 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met een gemengd beeld gesloten. Beleggers hielden onder meer de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten in de gaten en hoopten op een akkoord om het conflict te beëindigen. De olieprijzen gingen verder omlaag.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines bereidt zich voor om de activiteiten te staken. Dat melden ingewijden aan The Wall Street Journal.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag om de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie te verhogen naar 25 procent, laat zien dat de Verenigde Staten een onbetrouwbare handelspartner zijn. Dat heeft de voorzitter van de handelscommissie van het Europees Parlement, Bernd Lange, gezegd.
3 uur geledenBOXTEL (ANP) - Vleesverwerker Vion heeft opnieuw een slachterij in Duitsland verkocht als onderdeel van de reorganisatie, waarbij het zich wil focussen op de activiteiten in de Benelux. Vorige maand deed het bedrijf al twee andere slachterijen in Duitsland van de hand.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie verhogen naar 25 procent. Dat schrijft hij op zijn socialemediaplatform Truth Social. Hij meldt erbij dat hij de verhoging volgende week zal doorvoeren voor auto's en vrachtwagens die de Verenigde Staten binnenkomen.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De FNV is medio juni van plan te gaan staken in het openbaar vervoer. De grootste vakbond van Nederland is niet te spreken over de kabinetsplannen rond sociale zekerheid. Begin maart kondigde de vakbond al aan acties voor te bereiden.
6 uur geledenGLOUCESTER (ANP) - James Holder, de medeoprichter van modeketen Superdry, is vrijdag door de rechtbank in het Britse Gloucester schuldig bevonden aan verkrachting, meldt Sky News. Volgende week wordt zijn straf bepaald door de rechtbank in Bristol.
6 uur geleden