Fastned verliest flink op Damrak na verlagen groeiverwachtingen
AMSTERDAM (ANP) - Fastned leed donderdag een flink koersverlies op de aandelenbeurs in Amsterdam. De uitbater van laadstations voor elektrische auto's kwam eerder op de dag met resultaten over het afgelopen kwartaal en verwachtingen voor dit jaar. De onderneming zag de omzet in het vierde kwartaal stijgen en behaalde in 2024 voor het eerst een omzet van ruim 100 miljoen euro. Maar het bedrijf werd minder positief over de groei in dit jaar. De omzetverwachting is naar beneden bijgesteld en ook de winstmarges vallen lager uit dan het bedrijf eerder had verwacht.
De koers van Fastned ging 7,7 procent onderuit bij de kleinere fondsen in Amsterdam. Het bedrijf noemde 2024 een jaar "vol uitdagingen" door een "negatief sentiment" in de media rond elektrisch rijden en een tegenvallende groei van het aantal elektrische auto's. Het aantal elektrische auto's op de weg neemt minder snel toe dan eerder verwacht. Ook kost het meer tijd om nieuwe laadstations te openen.
De AEX-index steeg 1,5 procent op 907,66 punten. De MidKap klom 0,8 procent tot 835,57 punten. De beurzen in Frankfurt, Parijs en Londen lieten plussen tot 2,1 procent zien.
TSMC
De positieve stemming in de AEX was voor een groot deel te danken aan de chipbedrijven ASML, ASMI en Besi die bovenaan de index stonden met plussen tot 4,7 procent. Beleggers reageerden op de resultaten van de grote Taiwanese chipfabrikant TSMC, dat onder meer chips maakt voor Apple en Nvidia. De belangrijke afnemer van machines van ASML boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht. Eerder maakte TSMC al sterke verkoopcijfers bekend dankzij de aanhoudende grote vraag naar chips voor toepassingen op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI).
Prosus zakte 0,5 procent en was de enige daler in de AEX. De techinvesteerder werd door Kepler Cheuvreux van de kooplijst gehaald. Randstad klom 2 procent. Het uitzendconcern profiteerde van een koopadvies van Bank of America.
Zalando
In Zürich steeg Richemont 15,5 procent. Het Zwitserse luxeconcern, bekend van merken als Chloé en Cartier, boekte afgelopen kwartaal meer omzet dan verwacht.
Zalando werd 8,6 procent meer waard in Frankfurt. De Duitse kledingwebshop presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht en overtrof zijn eigen winstverwachting voor het hele jaar.
De euro noteerde op 1,0305 dollar, tegen 1,0280 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie daalde 2,2 procent in prijs tot 78,33 dollar. Brentolie kostte 1,5 procent minder op 80,81 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Het kabinetsvoorstel voor het nieuwe box 3-stelsel is op meerdere punten juridisch en praktisch kwetsbaar. Dat zeggen de vermogensexperts Tjarko Denekamp en Peter Beets van ABN AMRO.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen gingen dinsdag scherp omlaag, vooral door de angst dat AI-ontwikkelingen de positie van gevestigde softwarebedrijven zullen ondermijnen. Die vrees werd eerder op de dag aangewakkerd op de Europese beurzen door een nieuwe tool van het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic dat is ontworpen om juridisch werk te automatiseren. Het hulpmiddel zorgde voor nog meer twijfels over wat AI gaat doen met de hele informatie- en datasector.
8 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - De topman van OpenAI, het bedrijf achter de populaire chatbot ChatGPT, overweegt farmaceutische bedrijven te ondersteunen bij het ontdekken van nieuwe medicijnen, met behulp van zijn AI-technologieën. In ruil daarvoor zou OpenAI vervolgens een deel van de opbrengsten uit die ontdekkingen kunnen ontvangen, zei Sam Altman dinsdag tijdens een AI-conferentie in San Francisco.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten gaan deze week tot elf nieuwe handelsakkoorden over zeldzame aardmetalen aankondigen, zei de Amerikaanse minister van Binnenlandse Zaken Doug Burgum.
10 uur geledenHAMBURG (ANP/DPA) - De grote Duitse rederij Hapag-Lloyd vaart na ruim twee jaar weer door de Rode Zee en het Suezkanaal. Eerder besloten veel vervoerders de belangrijke vaarroute te mijden vanwege aanvallen door Houthi-rebellen uit Jemen.
11 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - Novo Nordisk, producent van de bekende diabetes- en afslankmiddelen Ozempic en Wegovy, verwacht dat de verkopen dit jaar met 5 tot 13 procent dalen. Het Deense farmacieconcern schrijft dit toe aan groeiende concurrentie. Het bedrijf wordt ook geraakt door het Amerikaanse beleid om medicijnprijzen te verlagen.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Wolters Kluwer en RELX eindigden dinsdag flink lager in de AEX-index op de beurs in Amsterdam. De informatieleveranciers hadden op het Damrak last van de lancering van een nieuw hulpmiddel van het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic dat is ontworpen om juridisch werk te automatiseren. De tool heeft de zorgen vergroot over de impact die kunstmatige intelligentie op dataservices en informatiebedrijven zal hebben.
12 uur geleden