Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Fastned verliest flink op Damrak na verlagen groeiverwachtingen

Fastned verliest flink op Damrak na verlagen groeiverwachtingen

AMSTERDAM (ANP) - Fastned leed donderdag een flink koersverlies op de aandelenbeurs in Amsterdam. De uitbater van laadstations voor elektrische auto's kwam eerder op de dag met resultaten over het afgelopen kwartaal en verwachtingen voor dit jaar. De onderneming zag de omzet in het vierde kwartaal stijgen en behaalde in 2024 voor het eerst een omzet van ruim 100 miljoen euro. Maar het bedrijf werd minder positief over de groei in dit jaar. De omzetverwachting is naar beneden bijgesteld en ook de winstmarges vallen lager uit dan het bedrijf eerder had verwacht.

De koers van Fastned ging 7,7 procent onderuit bij de kleinere fondsen in Amsterdam. Het bedrijf noemde 2024 een jaar "vol uitdagingen" door een "negatief sentiment" in de media rond elektrisch rijden en een tegenvallende groei van het aantal elektrische auto's. Het aantal elektrische auto's op de weg neemt minder snel toe dan eerder verwacht. Ook kost het meer tijd om nieuwe laadstations te openen.

De AEX-index steeg 1,5 procent op 907,66 punten. De MidKap klom 0,8 procent tot 835,57 punten. De beurzen in Frankfurt, Parijs en Londen lieten plussen tot 2,1 procent zien.

TSMC

De positieve stemming in de AEX was voor een groot deel te danken aan de chipbedrijven ASML, ASMI en Besi die bovenaan de index stonden met plussen tot 4,7 procent. Beleggers reageerden op de resultaten van de grote Taiwanese chipfabrikant TSMC, dat onder meer chips maakt voor Apple en Nvidia. De belangrijke afnemer van machines van ASML boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht. Eerder maakte TSMC al sterke verkoopcijfers bekend dankzij de aanhoudende grote vraag naar chips voor toepassingen op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI).

Prosus zakte 0,5 procent en was de enige daler in de AEX. De techinvesteerder werd door Kepler Cheuvreux van de kooplijst gehaald. Randstad klom 2 procent. Het uitzendconcern profiteerde van een koopadvies van Bank of America.

Zalando

In Zürich steeg Richemont 15,5 procent. Het Zwitserse luxeconcern, bekend van merken als Chloé en Cartier, boekte afgelopen kwartaal meer omzet dan verwacht.

Zalando werd 8,6 procent meer waard in Frankfurt. De Duitse kledingwebshop presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht en overtrof zijn eigen winstverwachting voor het hele jaar.

De euro noteerde op 1,0305 dollar, tegen 1,0280 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie daalde 2,2 procent in prijs tot 78,33 dollar. Brentolie kostte 1,5 procent minder op 80,81 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Voorzitter Duits instituut waarschuwt voor recessie na heffing VS

BERLIJN (ANP/DPA) - De voorzitter van het Duitse onderzoeksinstituut Ifo heeft gewaarschuwd voor aanzienlijke risico's voor de Duitse economie door de dreiging van hogere Amerikaanse importheffingen. "Als dit uitmondt in een nieuwe handelsoorlog, dan staat Duitsland in 2026 een recessie te wachten", zei voorzitter Clemens Fuest van het Ifo-instituut zondag in de krant Bild.

1 uur geleden
Gesprekken over overname staaldivisie Thyssenkrupp op pauze

ESSEN (ANP) - Thyssenkrupp en zijn Indiase branchegenoot Jindal Steel hebben gesprekken over een mogelijke overname van de Europese staaldivisie van het Duitse industrieconcern tijdelijk stopgezet. "De oorspronkelijke uitgangspunten en voorwaarden voor een mogelijke verkoop van Thyssenkrupp Steel zijn de afgelopen maanden aanzienlijk veranderd", stelde Thyssenkrupp in een verklaring.

3 uur geleden
Verdachte opgepakt in onderzoek naar vergiftigde babyvoeding

WENEN (ANP/DPA) - In Oostenrijk is een verdachte opgepakt in de zaak rond de poging tot afpersing van fabrikant HiPP. De afgelopen tijd werden gemanipuleerde potjes babyvoeding van het merk gevonden waaraan rattengif was toegevoegd.

17 uur geleden
Reder MSC mijdt Hormuz met nieuwe dienst naar Perzische Golf

GENÈVE (ANP) - De grote rederij voor containerschepen MSC heeft een nieuwe dienst aangekondigd richting de Perzische Golf die de Straat van Hormuz mijdt. Die zeestraat wordt zo goed als geblokkeerd door Iran sinds de Verenigde Staten en Israël een oorlog begonnen tegen het land. Daardoor is vrachtvervoer per schip naar landen aan de Perzische Golf ernstig bemoeilijkt.

20 uur geleden
FME: autoheffingen VS nadelig voor Nederlandse toeleveranciers

ZOETERMEER (ANP) - Hogere Amerikaanse importheffingen voor auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie kunnen ook Nederland raken, waarschuwt ondernemersorganisatie voor de technologische industrie FME. Als autofabrikanten minder kunnen exporteren naar de Verenigde Staten raakt dat toeleveranciers, waaronder Nederlandse bedrijven.

22 uur geleden
Problemen met pinnen bij ING en Triodos

AMSTERDAM (ANP) - Klanten van ING en Triodos hebben zaterdagochtend moeilijker kunnen pinnen. Volgens ING lag het probleem bij een externe partij die pintransacties afhandelt, maar is de storing nu voorbij.

23 uur geleden
Spirit Airlines heft zichzelf op na uitblijven staatssteun VS

DANIA BEACH (ANP) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines staakt per direct alle activiteiten. De budgetvlieger kwam in financiële problemen toen de Iranoorlog een sterke stijging van de brandstofkosten veroorzaakte. Gesprekken met de Amerikaanse regering over noodsteun liepen op niets uit.

1 dag geleden