Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Fastned verliest flink op Damrak na verlagen groeiverwachtingen

Fastned verliest flink op Damrak na verlagen groeiverwachtingen

AMSTERDAM (ANP) - Fastned leed donderdag een flink koersverlies op de aandelenbeurs in Amsterdam. De uitbater van laadstations voor elektrische auto's kwam eerder op de dag met resultaten over het afgelopen kwartaal en verwachtingen voor dit jaar. De onderneming zag de omzet in het vierde kwartaal stijgen en behaalde in 2024 voor het eerst een omzet van ruim 100 miljoen euro. Maar het bedrijf werd minder positief over de groei in dit jaar. De omzetverwachting is naar beneden bijgesteld en ook de winstmarges vallen lager uit dan het bedrijf eerder had verwacht.

De koers van Fastned ging 7,7 procent onderuit bij de kleinere fondsen in Amsterdam. Het bedrijf noemde 2024 een jaar "vol uitdagingen" door een "negatief sentiment" in de media rond elektrisch rijden en een tegenvallende groei van het aantal elektrische auto's. Het aantal elektrische auto's op de weg neemt minder snel toe dan eerder verwacht. Ook kost het meer tijd om nieuwe laadstations te openen.

De AEX-index steeg 1,5 procent op 907,66 punten. De MidKap klom 0,8 procent tot 835,57 punten. De beurzen in Frankfurt, Parijs en Londen lieten plussen tot 2,1 procent zien.

TSMC

De positieve stemming in de AEX was voor een groot deel te danken aan de chipbedrijven ASML, ASMI en Besi die bovenaan de index stonden met plussen tot 4,7 procent. Beleggers reageerden op de resultaten van de grote Taiwanese chipfabrikant TSMC, dat onder meer chips maakt voor Apple en Nvidia. De belangrijke afnemer van machines van ASML boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht. Eerder maakte TSMC al sterke verkoopcijfers bekend dankzij de aanhoudende grote vraag naar chips voor toepassingen op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI).

Prosus zakte 0,5 procent en was de enige daler in de AEX. De techinvesteerder werd door Kepler Cheuvreux van de kooplijst gehaald. Randstad klom 2 procent. Het uitzendconcern profiteerde van een koopadvies van Bank of America.

Zalando

In Zürich steeg Richemont 15,5 procent. Het Zwitserse luxeconcern, bekend van merken als Chloé en Cartier, boekte afgelopen kwartaal meer omzet dan verwacht.

Zalando werd 8,6 procent meer waard in Frankfurt. De Duitse kledingwebshop presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht en overtrof zijn eigen winstverwachting voor het hele jaar.

De euro noteerde op 1,0305 dollar, tegen 1,0280 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie daalde 2,2 procent in prijs tot 78,33 dollar. Brentolie kostte 1,5 procent minder op 80,81 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Techindustrie dringt aan op actie van EU tegen Trumps heffingen

DEN HAAG (ANP) - FME, de ondernemersorganisatie voor de technologische industrie, roept Nederland en de EU op snel in actie te komen om de Amerikaanse importheffingen op staal en aluminium te voorkomen. De ondernemers vragen het kabinet om zich in EU-verband tegen de maatregelen te verzetten en verdere handelsbelemmeringen te vermijden.

8 minuten geleden
UWV verwacht dat stijging faillissementen dit jaar afvlakt

DEN HAAG (ANP) - Uitkeringsinstantie UWV verwacht dat de stijging van het aantal faillissementen dit jaar afvlakt. Maar arbeidsdeskundigen bij het UWV voorzien niettemin meer bankroeten dan in 2024.

34 minuten geleden
Medewerkers IKEA Delft staken donderdag uit onvrede over cao-bod

DELFT (ANP) - Werknemers van de IKEA-vestiging in Delft leggen vanaf donderdag het werk voor 24 uur neer, meldt vakbond FNV. Het is de derde staking bij IKEA in korte tijd. Werknemers van IKEA in Nederland willen van de woonwarenhuisketen een hoger loon en minder werkdruk.

56 minuten geleden
Meer passagiers op Europese luchthavens in 2024 dan voor corona

BRUSSEL (ANP) - De passagiersaantallen op Europese luchthavens zijn vorig jaar gestegen tot boven het niveau van voor de coronacrisis. Dat meldt ACI Europe, de koepelorganisatie van luchthavens in Europa. Volgens ACI ging het in totaal om meer dan 2,5 miljard reizigers. Dat is 1,8 procent meer dan in 2019, het jaar voordat de pandemie toesloeg en de wereldwijde luchtvaart keihard raakte.

1 uur geleden
Beleggers zetten Heineken flink hoger na jaarcijfers

AMSTERDAM (ANP) - Heineken was woensdag een grote winnaar op de beurs in Amsterdam. Beleggers zetten het aandeel meer dan 12 procent hoger nadat de brouwer jaarcijfers naar buiten had gebracht die de verwachtingen overtroffen en een aandeleninkoop van 1,5 miljard euro had aangekondigd. Op het Damrak werden ook de cijfers verwerkt van ABN AMRO, Randstad en Ahold Delhaize.

1 uur geleden
Moederbedrijf Albert Heijn groeit amper door lagere verkopen VS

ZAANDAM (ANP) - Supermarktconcern Ahold, moederbedrijf van onder meer Albert Heijn, bol, Etos en Gall & Gall, zag zijn verkopen in het vierde kwartaal van vorig jaar amper groeien. Dit was voornamelijk te wijten aan een omzetdaling in de Verenigde Staten, waar het bedrijf ongeveer twee derde van zijn inkomsten genereert.

2 uur geleden
Topman ABN AMRO: impact Trump op handel pas later zichtbaar

AMSTERDAM (ANP) - De mogelijke impact van het handelsbeleid van de Amerikaanse president Donald Trump is op zijn vroegst in de tweede helft van dit jaar pas te zien in cijfers over de wereldhandel. Dat heeft topman Robert Swaak van ABN AMRO gezegd bij de presentatie van de jaarcijfers van de bank.

3 uur geleden