Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Fastned verliest flink op Damrak na verlagen groeiverwachtingen

Fastned verliest flink op Damrak na verlagen groeiverwachtingen

AMSTERDAM (ANP) - Fastned leed donderdag een flink koersverlies op de aandelenbeurs in Amsterdam. De uitbater van laadstations voor elektrische auto's kwam eerder op de dag met resultaten over het afgelopen kwartaal en verwachtingen voor dit jaar. De onderneming zag de omzet in het vierde kwartaal stijgen en behaalde in 2024 voor het eerst een omzet van ruim 100 miljoen euro. Maar het bedrijf werd minder positief over de groei in dit jaar. De omzetverwachting is naar beneden bijgesteld en ook de winstmarges vallen lager uit dan het bedrijf eerder had verwacht.

De koers van Fastned ging 7,7 procent onderuit bij de kleinere fondsen in Amsterdam. Het bedrijf noemde 2024 een jaar "vol uitdagingen" door een "negatief sentiment" in de media rond elektrisch rijden en een tegenvallende groei van het aantal elektrische auto's. Het aantal elektrische auto's op de weg neemt minder snel toe dan eerder verwacht. Ook kost het meer tijd om nieuwe laadstations te openen.

De AEX-index steeg 1,5 procent op 907,66 punten. De MidKap klom 0,8 procent tot 835,57 punten. De beurzen in Frankfurt, Parijs en Londen lieten plussen tot 2,1 procent zien.

TSMC

De positieve stemming in de AEX was voor een groot deel te danken aan de chipbedrijven ASML, ASMI en Besi die bovenaan de index stonden met plussen tot 4,7 procent. Beleggers reageerden op de resultaten van de grote Taiwanese chipfabrikant TSMC, dat onder meer chips maakt voor Apple en Nvidia. De belangrijke afnemer van machines van ASML boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht. Eerder maakte TSMC al sterke verkoopcijfers bekend dankzij de aanhoudende grote vraag naar chips voor toepassingen op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI).

Prosus zakte 0,5 procent en was de enige daler in de AEX. De techinvesteerder werd door Kepler Cheuvreux van de kooplijst gehaald. Randstad klom 2 procent. Het uitzendconcern profiteerde van een koopadvies van Bank of America.

Zalando

In Zürich steeg Richemont 15,5 procent. Het Zwitserse luxeconcern, bekend van merken als Chloé en Cartier, boekte afgelopen kwartaal meer omzet dan verwacht.

Zalando werd 8,6 procent meer waard in Frankfurt. De Duitse kledingwebshop presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht en overtrof zijn eigen winstverwachting voor het hele jaar.

De euro noteerde op 1,0305 dollar, tegen 1,0280 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie daalde 2,2 procent in prijs tot 78,33 dollar. Brentolie kostte 1,5 procent minder op 80,81 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit met verlies, olieprijzen hoger door onrust Iran

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met verliezen gesloten. Beleggers op Wall Street volgden de ontwikkelingen rond een mogelijke Amerikaanse aanval op Iran. De olieprijzen gingen verder omhoog door de onrust in het Midden-Oosten. Daarnaast kwamen er weer veel bedrijfsresultaten, waaronder van grote bedrijven als Walmart en Deere.

38 minuten geleden
Bedrijf Peter Mandelson op omvallen door Epstein-schandaal

LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het consultancybedrijf Global Counsel, dat mede is opgericht door de voormalige Britse ambassadeur in de VS Peter Mandelson, staat op omvallen vanwege het schandaal rond zedendelinquent Jeffrey Epstein. Mogelijk kan vrijdag al faillissement worden aangevraagd, omdat klanten massaal vertrekken bij het adviesbedrijf.

2 uur geleden
MOTORbeurs mikt op 100.000 bezoekers, hoogste aantal in 15 jaar

UTRECHT (ANP) - Dat motorrijden in Nederland steeds populairder wordt, bleek donderdag overduidelijk tijdens de opening van de MOTORbeurs in Utrecht. Binnen enkele uren stroomden de hallen van de Jaarbeurs Utrecht volledig vol met motorliefhebbers. "We hopen op meer dan 100.000 bezoekers", zei Frits van Bruggen, voorzitter van RAI Vereniging. Dat zou het hoogste bezoekersaantal in vijftien jaar zijn.

4 uur geleden
Amazon haalt Walmart in als bedrijf met grootste omzet ter wereld

SEATTLE (ANP/BLOOMBERG) - Amazon heeft supermarktketen Walmart ingehaald als het grootste bedrijf ter wereld als het gaat om omzet. Het Amerikaanse techconcern is sinds de oprichting in 1994 uitgegroeid tot de grootste onlineretailer wereldwijd en is dominant op het gebied van cloudcomputing, waarin Walmart niet concurreert.

4 uur geleden
Drukke cijferdag op Damrak, koerssprong voor Air France-KLM

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers op de aandelenbeurs in Amsterdam hadden donderdag een drukke dag met veel bedrijfsresultaten, onder meer van Air France-KLM, Aegon en Besi. Daarbij vielen de resultaten van Air France-KLM duidelijk in de smaak, want de Frans-Nederlandse luchtvaartcombinatie was een uitblinker in de MidKap met een koerssprong van bijna 12 procent.

5 uur geleden
Recordaantal buitenlandse toeristen in Frankrijk in 2025

PARIJS (ANP/DPA) - Frankrijk heeft vorig jaar een recordaantal buitenlandse toeristen verwelkomd. Volgens het Franse ministerie van Economische Zaken ging het om 102 miljoen internationale bezoekers. Dat waren er 100 miljoen in 2024.

6 uur geleden
Cristiano Ronaldo investeert miljoenen in platform Herbalife

LOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - De wereldberoemde Portugese voetballer Cristiano Ronaldo investeert miljoenen in een digitaal platform van de maker van dieetproducten Herbalife. De voormalige beste voetballer van de wereld krijgt daarmee een belang van 10 procent in Pro2col, dat via gebruiksgegevens een "welzijnsplan op maat" maakt.

6 uur geleden