Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Fastned: opladen elektrische auto's mogelijk duurder

Fastned: opladen elektrische auto's mogelijk duurder

DEN HAAG (ANP) - Het opladen van elektrische auto's wordt waarschijnlijk duurder nu de stroomkosten stijgen. Snellaadbedrijf Fastned heeft nog geen besluit genomen over een eventuele prijsstijging, maar zegt dat het "logisch is dat de stijgende stroomkosten worden doorberekend in de prijs van het laden van elektrische auto's".

Fastned, dat ruim 65.000 klanten heeft, houdt de prijs van de elektriciteit uit de laadpalen al ruim vier jaar op 59 eurocent per kilowattuur. Volgens de woordvoerder "kijkt het snellaadbedrijf momenteel naar eventuele prijsaanpassingen, maar zijn er nog geen keuzes gemaakt".

Voor openbare laadpalen ligt het ingewikkelder. De woordvoerder van energieleverancier Vattenfall legt uit dat de afgesproken prijzen voor stroom per regio verschillen. Provincies en gemeenten houden aanbestedingen, waarbij de tarieven worden afgesproken. In sommige regio's zijn die tarieven gedeeltelijk gebaseerd op de inkoopprijs van elektriciteit, maar in sommige andere regio's is dat niet zo. Op dit moment vraagt Vattenfall bijvoorbeeld een hoger bedrag per kilowattuur in Amsterdam dan in Noord-Brabant.

Of het thuis opladen van elektrische auto's duurder wordt, hangt af van de overeenkomst die iemand heeft met de energieleverancier. Wanneer die de prijzen verhoogt bij een variabel contract, dan wordt het laden van de elektrische auto vanzelfsprekend ook duurder.

Meer uit Financieel

AEX sluit licht lager na voorlopige vredesdeal en rentebesluiten

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een klein verlies gesloten. Beleggers verwerkten de toelichting op het rentebesluit van de Fed door de nieuwe centralebankvoorzitter Kevin Warsh en de ondertekening van een voorlopig vredesakkoord tussen Iran en de Verenigde Staten.

52 minuten geleden
Zeeman-topman wordt voorzitter van belangenclub supermarkten

LEIDSCHENDAM (ANP) - De topman van textielwinkelketen Zeeman, Erik-Jan Mares, gaat de belangen behartigen van supermarkten. Vanaf september is hij voorzitter van branchevereniging Centraal Bureau Levensmiddelenhandel (CBL).

1 uur geleden
Werkgeversclubs roepen ondernemers op tot actie na malwarezaak

DEN HAAG (ANP) - VNO-NCW en MKB-Nederland roepen ondernemers met een WordPress-website op om "zo snel mogelijk" hun beveiliging te controleren. De werkgeversorganisaties doen dit naar aanleiding van een grote internationale politieactie deze week. Daarbij werd een belangrijk netwerk van cybercriminelen verstoord dat WordPress-websites misbruikt om malware te verspreiden onder bezoekers.

1 uur geleden
Parfumketen Douglas somberder over winst door prijsbewuste klant

DÜSSELDORF (ANP) - Parfumerie- en cosmeticawinkelketen Douglas is somberder over de resultaten dit jaar. Door onzekerheid over de economische gevolgen van oorlogen kijken consumenten kritischer naar de prijs. Daardoor stelt het bedrijf onder andere zijn verwachtingen over de winstgevendheid en omzet naar beneden bij.

1 uur geleden
Duitse staat mag van EU belang nemen in Leopard 2-maker KNDS

BRUSSEL (ANP/DPA) - De Duitse staat mag van Brussel een minderheidsbelang nemen in de Frans-Duitse wapenfabrikant KNDS, die onder meer Leopard 2-gevechtstanks maakt. De Europese Commissie heeft vanuit het mededingingsrecht geen bezwaar en keurt de verkoop goed.

2 uur geleden
Chipmaker Intel stijgt op Wall Street na opmerking Trump

NEW YORK (ANP) - Chipmaker Intel ging donderdag stevig omhoog op de beurzen in New York na uitlatingen van Donald Trump. Volgens de Amerikaanse president heeft Apple ingestemd om samen met Intel zijn chips te ontwerpen en te produceren in de Verenigde Staten. Trump gaf geen verdere details over de samenwerking. De Amerikaanse regering investeerde vorig jaar al miljarden in Intel om de chipproductie in eigen land te stimuleren.

2 uur geleden
ACM: minder brievenbussen, betrouwbaarheid post blijft ondermaats

DEN HAAG (ANP) - PostNL heeft vorig jaar meer brievenbussen weggehaald dan in eerdere jaren. Door heel Nederland verdwenen bijna achthonderd brievenbussen. De betrouwbaarheid van de postbezorging is daarnaast gelijk gebleven en lag in 2025 opnieuw ruim onder de wettelijke norm, meldt de Autoriteit Consument & Markt (ACM) donderdag in een jaarlijkse monitor van de post- en pakketmarkt.

2 uur geleden