Fastned minder optimistisch na tragere groei elektrisch wagenpark
AMSTERDAM (ANP) - De uitbater van laadstations voor elektrische auto's Fastned is minder optimistisch geworden over de groei dit jaar. Het aantal elektrische auto's op de weg neemt minder snel toe dan eerder verwacht. Ook kost het meer tijd om nieuwe laadstations te openen.
Waar Fastned eerder nog rekende op een gemiddelde omzet van 400.000 euro per station in 2025, stelt het bedrijf dat nu naar beneden bij naar ruim 325.000 euro per station. Ook vallen de winstmarges dit jaar lager uit dan Fastned verwachtte bij de presentatie van zijn doelstellingen tweeënhalf jaar geleden. Toen rekende Fastned ook op vierhonderd snellaadstations die voor het einde van 2024 operationeel moeten zijn. De teller bleef eind vorig jaar steken op 346 stations, verdeeld over Nederland, het Verenigd Koninkrijk, Duitsland, België, Denemarken, Zwitserland en Frankrijk
Het bedrijf noemt 2024 een jaar "vol uitdagingen" door een "negatief sentiment" in de media rond elektrisch rijden en een tegenvallende groei van het aantal elektrische auto's. Tegelijkertijd stelt het bedrijf dat er de komende jaren steeds meer elektrische voertuigen bij zullen komen, wat Fastned verdere groei oplevert.
Omzetstijging
In enkele grote Europese automarkten staan de verkopen van elektrische auto's onder druk. Met name in Duitsland daalden de verkopen vorig jaar sterk doordat de regering sneed in subsidies voor stekkerauto's. In Nederland steeg het aantal verkochte nieuwe elektrische auto's wel.
Hoewel Fastned de groeiverwachtingen afzwakt, blijft het bedrijf groeien. In de laatste drie maanden van vorig jaar steeg de omzet met 39 procent tot 26,6 miljoen euro. Dat kwam onder andere doordat het bedrijf vorig jaar in totaal vijftig nieuwe laadstations opende. Ook stegen de opbrengsten per station met 20 procent.
Precieze winst- of verliescijfers gaf Fastned niet in het kwartaalbericht. Wel meldde het bedrijf dat de brutowinst uit oplaadsessies, dus de omzet min de inkoopkosten, met 45 procent was gestegen tot 20,6 miljoen euro.
Meer uit Financieel
SAN FRANCISCO (ANP) - Topman Dario Amodei van Anthropic heeft AI-bedrijven opgeroepen om het tempo waarin ze de capaciteiten van AI-modellen uitbreiden bewust te matigen.
12 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse rechts-radicale partij Reform UK heeft een recorddonatie toegezegd gekregen van een medeoprichter van cryptobeurs en handelsplatform BitMEX. Miljardair Ben Delo heeft gezegd 36 miljoen pond, ongeveer 42 miljoen euro, te schenken aan de partij van Nigel Farage.
16 uur geledenSANTA CLARA (ANP/RTR) - Nvidia, de belangrijkste chipverkoper ter wereld voor kunstmatige intelligentie, is in gesprek met Anthropic om in de beursgang van het AI-bedrijf te investeren. Dat vertellen twee ingewijden aan persbureau Reuters over wat mogelijk de grootste beursgang ooit kan worden.
18 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni verwacht dat de economie van het land dit jaar met 1 procent groeit. De politica deed haar voorspelling in een interview met de Italiaanse krant Il Foglio.
19 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Diesel tanken is zaterdag iets duurder geworden in Nederland. Uit cijfers van UnitedConsumers komt naar voren dat de gemiddelde adviesprijs voor een liter diesel is gestegen naar 2,725 euro, bijna 2 cent meer dan vrijdag. De gemiddelde benzineprijs is volgens het consumentenvoordeelplatform ook iets toegenomen tot 2,702 euro.
20 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump staat ervoor open dat Chinese autofabrikanten elektrische auto's in de Verenigde Staten produceren, mits ze daarvoor Amerikaanse werknemers inzetten. De feitelijke Amerikaanse blokkade op de import van Chinese auto's wil hij wel handhaven.
22 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben tankers die door de Straat van Hormuz varen gevraagd dat alleen op bepaalde tijdstippen te doen, zodat het Amerikaanse leger bescherming kan bieden. De maatregel volgt op een toename van Iraanse aanvallen op schepen die 's nachts door de zeestraat varen, meldt de Financial Times.
22 uur geleden