Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Fastned minder optimistisch na tragere groei elektrisch wagenpark

Fastned minder optimistisch na tragere groei elektrisch wagenpark

AMSTERDAM (ANP) - De uitbater van laadstations voor elektrische auto's Fastned is minder optimistisch geworden over de groei dit jaar. Het aantal elektrische auto's op de weg neemt minder snel toe dan eerder verwacht. Ook kost het meer tijd om nieuwe laadstations te openen.

Waar Fastned eerder nog rekende op een gemiddelde omzet van 400.000 euro per station in 2025, stelt het bedrijf dat nu naar beneden bij naar ruim 325.000 euro per station. Ook vallen de winstmarges dit jaar lager uit dan Fastned verwachtte bij de presentatie van zijn doelstellingen tweeënhalf jaar geleden. Toen rekende Fastned ook op vierhonderd snellaadstations die voor het einde van 2024 operationeel moeten zijn. De teller bleef eind vorig jaar steken op 346 stations, verdeeld over Nederland, het Verenigd Koninkrijk, Duitsland, België, Denemarken, Zwitserland en Frankrijk

Het bedrijf noemt 2024 een jaar "vol uitdagingen" door een "negatief sentiment" in de media rond elektrisch rijden en een tegenvallende groei van het aantal elektrische auto's. Tegelijkertijd stelt het bedrijf dat er de komende jaren steeds meer elektrische voertuigen bij zullen komen, wat Fastned verdere groei oplevert.

Omzetstijging

In enkele grote Europese automarkten staan de verkopen van elektrische auto's onder druk. Met name in Duitsland daalden de verkopen vorig jaar sterk doordat de regering sneed in subsidies voor stekkerauto's. In Nederland steeg het aantal verkochte nieuwe elektrische auto's wel.

Hoewel Fastned de groeiverwachtingen afzwakt, blijft het bedrijf groeien. In de laatste drie maanden van vorig jaar steeg de omzet met 39 procent tot 26,6 miljoen euro. Dat kwam onder andere doordat het bedrijf vorig jaar in totaal vijftig nieuwe laadstations opende. Ook stegen de opbrengsten per station met 20 procent.

Precieze winst- of verliescijfers gaf Fastned niet in het kwartaalbericht. Wel meldde het bedrijf dat de brutowinst uit oplaadsessies, dus de omzet min de inkoopkosten, met 45 procent was gestegen tot 20,6 miljoen euro.

Meer uit Financieel

Inflatie loopt verder op tot 3,3 procent in augustus

DEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven in Nederland is in augustus 3,3 procent duurder geworden dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van een snelle raming. De inflatie is daarmee verder opgelopen na de stijging tot 3,2 procent in juli.

15 minuten geleden
ING verwacht minder omzetgroei voor winkels dan voor Iranoorlog

AMSTERDAM (ANP) - De omzet van de detailhandel in Nederland gaat dit jaar verder stijgen, maar wel minder hard dan eerder voorspeld. Dat verwachten onderzoekers van ING Research. Consumenten blijven volgens de onderzoekers voorzichtig met hun bestedingen, waardoor de groei ondanks een verbeterde koopkracht nog altijd "niet uitbundig" is.

1 uur geleden
Nederlandse Loterij onderneemt weer actie tegen illegale goksite

RIJSWIJK (ANP) - De Nederlandse Loterij heeft opnieuw stappen gezet tegen een aanbieder van een illegale goksite. De kansspelorganisatie achter Staatsloterij en TOTO wil dat de website Skyhills zijn activiteiten in Nederland stopzet en vraagt ook om meer informatie over de bedrijfsstructuur.

2 uur geleden
Webwinkel Shein omlaag bij beursdebuut in Hongkong

HONGKONG (ANP) - Webwinkel Shein ging dinsdag flink omlaag bij zijn debuut op de aandelenbeurs in Hongkong. Op de eerste handelsdag zakte de koers ongeveer 10 procent. Met de langverwachte beursgang haalde Shein, bekend van de goedkope kleding en andere producten, ongeveer 1,7 miljard dollar op.

2 uur geleden
ANWB: veel autorijders bezuinigen door gestegen benzineprijzen

DEN HAAG (ANP) - Veel automobilisten in Nederland bezuinigen om de gestegen brandstofprijzen te kunnen betalen. Dat meldt de ANWB na een onderzoek in juli onder ruim duizend autorijders. Daaruit komt naar voren dat bijna een kwart van de automobilisten veel last heeft van de gestegen brandstofprijzen en meer dan de helft een beetje.

3 uur geleden
Wall Street sluit lager na oplaaiend conflict in Midden-Oosten

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn maandag met verliezen de handel uitgegaan. Beleggers maken zich zorgen over het opnieuw opgelaaide geweld in het Midden-Oosten. Daardoor stegen de olieprijzen, waardoor ook de inflatiezorgen toenamen.

8 uur geleden
Amerikaanse waakhond en 22 staten klagen Amazon aan om misleiding

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse mededingingsautoriteit FTC en 22 staten hebben Amazon maandag aangeklaagd. Ze beschuldigen het tech- en webwinkelconcern van misleidende en oneerlijke praktijken, waarmee het bedrijf in het geheim de prijzen van zijn onlineveilingen voor zoekadvertenties heeft opgedreven.

9 uur geleden