Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Fastned minder optimistisch na tragere groei elektrisch wagenpark

Fastned minder optimistisch na tragere groei elektrisch wagenpark

AMSTERDAM (ANP) - De uitbater van laadstations voor elektrische auto's Fastned is minder optimistisch geworden over de groei dit jaar. Het aantal elektrische auto's op de weg neemt minder snel toe dan eerder verwacht. Ook kost het meer tijd om nieuwe laadstations te openen.

Waar Fastned eerder nog rekende op een gemiddelde omzet van 400.000 euro per station in 2025, stelt het bedrijf dat nu naar beneden bij naar ruim 325.000 euro per station. Ook vallen de winstmarges dit jaar lager uit dan Fastned verwachtte bij de presentatie van zijn doelstellingen tweeënhalf jaar geleden. Toen rekende Fastned ook op vierhonderd snellaadstations die voor het einde van 2024 operationeel moeten zijn. De teller bleef eind vorig jaar steken op 346 stations, verdeeld over Nederland, het Verenigd Koninkrijk, Duitsland, België, Denemarken, Zwitserland en Frankrijk

Het bedrijf noemt 2024 een jaar "vol uitdagingen" door een "negatief sentiment" in de media rond elektrisch rijden en een tegenvallende groei van het aantal elektrische auto's. Tegelijkertijd stelt het bedrijf dat er de komende jaren steeds meer elektrische voertuigen bij zullen komen, wat Fastned verdere groei oplevert.

Omzetstijging

In enkele grote Europese automarkten staan de verkopen van elektrische auto's onder druk. Met name in Duitsland daalden de verkopen vorig jaar sterk doordat de regering sneed in subsidies voor stekkerauto's. In Nederland steeg het aantal verkochte nieuwe elektrische auto's wel.

Hoewel Fastned de groeiverwachtingen afzwakt, blijft het bedrijf groeien. In de laatste drie maanden van vorig jaar steeg de omzet met 39 procent tot 26,6 miljoen euro. Dat kwam onder andere doordat het bedrijf vorig jaar in totaal vijftig nieuwe laadstations opende. Ook stegen de opbrengsten per station met 20 procent.

Precieze winst- of verliescijfers gaf Fastned niet in het kwartaalbericht. Wel meldde het bedrijf dat de brutowinst uit oplaadsessies, dus de omzet min de inkoopkosten, met 45 procent was gestegen tot 20,6 miljoen euro.

Meer uit Financieel

Regering VS wil nog meer belangen in grondstoffenbedrijven

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering is van plan nog meer belangen te nemen in bedrijven die actief zijn met belangrijke grondstoffen om zo de afhankelijkheid van China bij die grondstoffen tegen te gaan. Het gaat bijvoorbeeld om zink, kobalt, nikkel, lithium en koper die van groot belang zijn voor de industrie en defensiesector.

26 minuten geleden
Amsterdamse AEX sluit licht lager, Philips grootste daler

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een kleine min gesloten na de plus een dag eerder. Zorgtechnologieconcern Philips was de grootste daler bij de hoofdfondsen op het Damrak en zorgde voor koersdruk op de hoofdindex.

2 uur geleden
Albert Heijn berispt om vage duurzaamheidsclaims zuivelproducten

AMSTERDAM (ANP) - Albert Heijn heeft consumenten misleid met vage duurzaamheidsclaims op zuivelverpakkingen van zijn huismerk en moet ze aanpassen. Dat maakte de Reclame Code Commissie (RCC) donderdag bekend na een klacht van Wakker Dier.

2 uur geleden
Salesforce iets hoger op Wall Street na sterke vooruitzichten

NEW YORK (ANP) - Salesforce behoorde donderdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Het softwareconcern boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht. Ook verhoogde het bedrijf de omzetverwachting voor het hele jaar. Het aandeel Salesforce, dat deel uitmaakt van de Dow-Jonesindex, steeg licht.

5 uur geleden
Schiphol halveert aantal grondafhandelaren in 2027

SCHIPHOL (ANP) - Het duurt tot 2027 voordat het aantal grondafhandelaren op Schiphol is teruggebracht naar drie, in plaats van de huidige zes. Dat maakte de luchthaven bekend bij het begin van de aanbesteding voor bedrijven die verantwoordelijk worden voor de bagageafhandeling en werkzaamheden rond vliegtuigen. Het is al jaren de wens van de politiek en Schiphol om het aantal afhandelaren te beperken.

7 uur geleden
ING: economie groeit door ondanks handelsstrijd en spaarwoede

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse economie groeit voorlopig door ondanks de handelsstrijd van Donald Trump en andere geopolitieke spanningen, voorspellen economen van ING. Voor 2026 voorzien zij daarbij een stevige koopkrachtstijging, al blijft de consument voorzichtig en wachten grote dossiers als het overvolle stroomnet en de stikstofproblematiek nog altijd op aanpak.

7 uur geleden
Brussel onderzoekt Meta om misbruik marktpositie AI op WhatsApp

BRUSSEL (ANP) - Brussel heeft een onderzoek geopend naar Meta's beleid rondom AI-functies in WhatsApp. De Europese Commissie gaat beoordelen of het Amerikaanse techbedrijf mogelijk in strijd handelt met Europese mededingingsregels door het concurrerende bedrijven moeilijker te maken om klanten via WhatsApp te bereiken.

9 uur geleden