Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Fastned minder optimistisch na tragere groei elektrisch wagenpark

Fastned minder optimistisch na tragere groei elektrisch wagenpark

AMSTERDAM (ANP) - De uitbater van laadstations voor elektrische auto's Fastned is minder optimistisch geworden over de groei dit jaar. Het aantal elektrische auto's op de weg neemt minder snel toe dan eerder verwacht. Ook kost het meer tijd om nieuwe laadstations te openen.

Waar Fastned eerder nog rekende op een gemiddelde omzet van 400.000 euro per station in 2025, stelt het bedrijf dat nu naar beneden bij naar ruim 325.000 euro per station. Ook vallen de winstmarges dit jaar lager uit dan Fastned verwachtte bij de presentatie van zijn doelstellingen tweeënhalf jaar geleden. Toen rekende Fastned ook op vierhonderd snellaadstations die voor het einde van 2024 operationeel moeten zijn. De teller bleef eind vorig jaar steken op 346 stations, verdeeld over Nederland, het Verenigd Koninkrijk, Duitsland, België, Denemarken, Zwitserland en Frankrijk

Het bedrijf noemt 2024 een jaar "vol uitdagingen" door een "negatief sentiment" in de media rond elektrisch rijden en een tegenvallende groei van het aantal elektrische auto's. Tegelijkertijd stelt het bedrijf dat er de komende jaren steeds meer elektrische voertuigen bij zullen komen, wat Fastned verdere groei oplevert.

Omzetstijging

In enkele grote Europese automarkten staan de verkopen van elektrische auto's onder druk. Met name in Duitsland daalden de verkopen vorig jaar sterk doordat de regering sneed in subsidies voor stekkerauto's. In Nederland steeg het aantal verkochte nieuwe elektrische auto's wel.

Hoewel Fastned de groeiverwachtingen afzwakt, blijft het bedrijf groeien. In de laatste drie maanden van vorig jaar steeg de omzet met 39 procent tot 26,6 miljoen euro. Dat kwam onder andere doordat het bedrijf vorig jaar in totaal vijftig nieuwe laadstations opende. Ook stegen de opbrengsten per station met 20 procent.

Precieze winst- of verliescijfers gaf Fastned niet in het kwartaalbericht. Wel meldde het bedrijf dat de brutowinst uit oplaadsessies, dus de omzet min de inkoopkosten, met 45 procent was gestegen tot 20,6 miljoen euro.

Meer uit Financieel

België moedigt werkgevers aan kilometervergoeding te verhogen

BRUSSEL (ANP/BELGA) - In België trekt de federale regering tot 80 miljoen euro uit voor steunmaatregelen om de pijn te verzachten van de flink gestegen energieprijzen en prijzen aan de pomp. Het grootste deel van het bedrag, 60 miljoen euro, gaat naar een aanmoediging aan werkgevers om de kilometervergoeding voor hun personeel te verhogen of om er een in te voeren.

15 minuten geleden
BlaBlaCar gaat stoppen met eigen langeafstandsbussen

PARIJS (ANP/DPA/BELGA) - Het Franse BlaBlaCar gaat stoppen met eigen langeafstandsbussen. Door de zeer concurrerende markt en stijgende kosten kan het bedrijf de busritten niet langer winstgevend uitvoeren, heeft de rivaal van bijvoorbeeld FlixBus aangekondigd.

1 uur geleden
Randstad blijft last houden van zwakke Europese markt

DIEMEN (ANP) - Uitzendconcern Randstad had afgelopen kwartaal opnieuw te maken met lastige marktomstandigheden in Europa. In landen als Duitsland, Frankrijk, het Verenigd Koninkrijk, België en Luxemburg daalde de opbrengsten, werd woensdag bekend. Nederland en Italië lieten wel groei zien. De belangrijke Noord-Amerikaanse markt bleef stabiel.

1 uur geleden
AkzoNobel: oorlog Midden-Oosten stuwt inkoopkosten

AMSTERDAM (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten zorgt voor hogere inkoopkosten bij verfconcern AkzoNobel. Dat meldt het bedrijf achter merken als Flexa, Dulux en Sikkens bij de cijfers over het eerste kwartaal. Volgens AkzoNobel werd ondanks de geopolitieke onrust door de Iranoorlog en turbulente marktomstandigheden wel een sterk kwartaal afgeleverd.

1 uur geleden
CBS: op een na grootste daling consumentenvertrouwen ooit

DEN HAAG (ANP) - Het vertrouwen van consumenten in Nederland is in april fors verder verslechterd. De vertrouwensgraadmeter van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) laat de op een na grootste daling zien sinds het begin van de statistieken in april 1986. Alleen in april 2020, aan het begin van de coronapandemie, was de daling van het vertrouwen groter.

2 uur geleden
Koopwoning in maart 5 procent duurder, stijging vlakt weer wat af

DEN HAAG (ANP) - Koopwoningen waren in maart 5 procent duurder dan in dezelfde maand vorig jaar, waarmee de stijging van de huizenprijzen opnieuw iets is afgezwakt. Ten opzichte van februari stegen de prijzen met 0,3 procent, melden het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) en het Kadaster op basis van de recentste cijfers.

2 uur geleden
Oorlog in Iran drijft ook kosten van condooms op

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De economische schokgolven van de oorlog tegen Iran hebben nu ook de condoommarkt bereikt. Karex, dat wereldwijd een op de vijf condooms produceert, bereidt zich voor op een prijsverhoging van 30 procent. Het aanhoudende conflict in het Midden-Oosten destabiliseert de toeleveringsketens en drijft de kosten op, zo verklaarde Karex-baas Goh Miah Kiat tegen Bloomberg News.

3 uur geleden