Fastned grote winnaar op hoger Damrak door kansen in Londen
AMSTERDAM (AFN) - Snellaadbedrijf Fastned was dinsdag een grote winnaar op de beurs in Amsterdam. Beleggers reageerden enthousiast op het nieuws dat de onderneming is aangewezen als de voorkeursbieder van Places for London om het openbare laadnetwerk van Londen uit te breiden. De algehele stemming op de aandelenmarkten was positief, terwijl beleggers vooral uitkeken naar het rentebesluit van de Amerikaanse Federal Reserve van woensdag.
Het aandeel Fastned werd ruim 8 procent hoger gezet. Volgens de deal zal Fastned een joint venture vormen met het vastgoedbedrijf om meerdere snellaadstations voor elektrische voertuigen in Londen te ontwikkelen. In het kielzog van Fastned ging ook producent van laadpalen en energieopslagsystemen Alfen flink omhoog. Die onderneming won dik 7 procent bij de middelgrote fondsen in Amsterdam.
Hoofdgraadmeter AEX ging 0,5 procent hoger de handel uit op 900,32 punten. De MidKap steeg ook 0,5 procent, tot 892,79 punten. De belangrijkste graadmeters in Londen, Frankfurt en Parijs stegen met ongeveer hetzelfde percentage. De verwachting dat de Fed woensdag de rente met een half procentpunt gaat verlagen, is de afgelopen dagen toegenomen na berichten dat de beleidsmakers een grotere rentestap overwegen om de economie te ondersteunen.
Prinsjesdag
In Nederland ging de aandacht ook naar Prinsjesdag en de presentatie van de miljoenennota van het kabinet. De overheid stelt onder andere nog eens 19 miljard euro aan leningen beschikbaar waarmee netbeheerder TenneT door kan met noodzakelijke investeringen in uitbreiding en verzwaring van het hoogspanningsnet
Koploper in de AEX was betaalbedrijf Adyen, dat bijna 4 procent hoger eindigde. Zorgtechnologiebedrijf Philips, dat een Amerikaanse FDA-goedkeuring meldde voor een verbeterde versie van een medisch hulpmiddel, won een kleine 2 procent.
UMG
Universal Music Group (UMG) ging na een hogere opening toch lager de handel uit. Met een verlies van 1 procent eindigde het aandeel bijna onderaan in de AEX. Het platenlabel van artiesten als Taylor Swift en Billie Eilish gaf voorafgaand aan een beleggersdag in Londen nieuwe doelstellingen af voor de komende jaren.
De euro was 1,1118 dollar waard, tegen 1,1120 dollar een dag eerder. De olieprijzen gingen verder omhoog. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,9 procent meer op 71,48 dollar. Brentolie werd 1,4 procent duurder op 73,78 dollar.
Meer uit Financieel
AMSTELVEEN (ANP) - Nederland telt steeds meer ouderen die aanvullende inkomensondersteuning ontvangen omdat ze geen volledige AOW krijgen. De Sociale Verzekeringsbank (SVB) voorziet komende jaren een toename met ruim de helft. In 2040 gaat het volgens de organisatie waarschijnlijk om 94.000 huishoudens op een AOW-bevolking van ongeveer 4,6 miljoen mensen.
16 minuten geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese gasprijs is maandag met 25 procent gestegen door de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran en de Iraanse vergeldingsacties. Vooral het stilleggen van de scheepvaart door de Straat van Hormuz drijft de prijs van de brandstof op. Ongeveer een vijfde van het vloeibaar gemaakte aardgas (lng) in de wereld, voornamelijk uit Qatar, wordt via die zeestraat verscheept.
21 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse detailhandel heeft in januari 2,2 procent meer omzet gedraaid dan een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Het verkoopvolume, dus de hoeveelheid verkochte producten, nam daarbij met 1,2 procent toe. De rest van de omzetgroei kwam door hogere verkoopprijzen.
39 minuten geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Europese aardgasprijzen kunnen meer dan verdubbelen als de scheepvaart door de Straat van Hormuz een maand lang wordt stilgelegd. Dat stellen deskundigen van de Amerikaanse bank Goldman Sachs nadat groot scheepvaartverkeer in de belangrijke zeestraat vrijwel tot stilstand is gekomen door de aanvallen rond Iran.
42 minuten geledenTOKIO (ANP) - De Aziatische aandelenbeurzen gingen maandag overwegend omlaag na de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran, waarbij de hoogste Iraanse leider ayatollah Khamenei werd gedood. Vooral luchtvaartmaatschappijen stonden onder druk door de annuleringen van veel vluchten in het Midden-Oosten en de sterk gestegen olieprijzen. Olieproducenten wonnen juist terrein.
43 minuten geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Olieproducenten kunnen de oliewinning in het Midden-Oosten waarschijnlijk "niet langer dan 25 dagen" volhouden als de Straat van Hormuz afgesloten zou blijven door een conflict in de regio. Dat hebben analisten van de grote Amerikaanse bank JPMorgan Chase becijferd. "Na dit punt zouden opslagbeperkingen dwingen tot verplichte productiestops", aldus de kenners.
46 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Energiecoöperaties willen dat er een einde komt aan de bedragen die zij moeten betalen om bij netbeheerders op een wachtlijst te komen voor toegang tot het stroomnet. Daarom heeft energiecoöperatie ValleiEnergie, daarbij geholpen door brancheclub Energie Samen, een hoger beroep ingediend bij het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb).
2 uur geleden