Fastned grote winnaar op hoger Damrak door kansen in Londen
AMSTERDAM (AFN) - Snellaadbedrijf Fastned was dinsdag een grote winnaar op de beurs in Amsterdam. Beleggers reageerden enthousiast op het nieuws dat de onderneming is aangewezen als de voorkeursbieder van Places for London om het openbare laadnetwerk van Londen uit te breiden. De algehele stemming op de aandelenmarkten was positief, terwijl beleggers vooral uitkeken naar het rentebesluit van de Amerikaanse Federal Reserve van woensdag.
Het aandeel Fastned werd ruim 8 procent hoger gezet. Volgens de deal zal Fastned een joint venture vormen met het vastgoedbedrijf om meerdere snellaadstations voor elektrische voertuigen in Londen te ontwikkelen. In het kielzog van Fastned ging ook producent van laadpalen en energieopslagsystemen Alfen flink omhoog. Die onderneming won dik 7 procent bij de middelgrote fondsen in Amsterdam.
Hoofdgraadmeter AEX ging 0,5 procent hoger de handel uit op 900,32 punten. De MidKap steeg ook 0,5 procent, tot 892,79 punten. De belangrijkste graadmeters in Londen, Frankfurt en Parijs stegen met ongeveer hetzelfde percentage. De verwachting dat de Fed woensdag de rente met een half procentpunt gaat verlagen, is de afgelopen dagen toegenomen na berichten dat de beleidsmakers een grotere rentestap overwegen om de economie te ondersteunen.
Prinsjesdag
In Nederland ging de aandacht ook naar Prinsjesdag en de presentatie van de miljoenennota van het kabinet. De overheid stelt onder andere nog eens 19 miljard euro aan leningen beschikbaar waarmee netbeheerder TenneT door kan met noodzakelijke investeringen in uitbreiding en verzwaring van het hoogspanningsnet
Koploper in de AEX was betaalbedrijf Adyen, dat bijna 4 procent hoger eindigde. Zorgtechnologiebedrijf Philips, dat een Amerikaanse FDA-goedkeuring meldde voor een verbeterde versie van een medisch hulpmiddel, won een kleine 2 procent.
UMG
Universal Music Group (UMG) ging na een hogere opening toch lager de handel uit. Met een verlies van 1 procent eindigde het aandeel bijna onderaan in de AEX. Het platenlabel van artiesten als Taylor Swift en Billie Eilish gaf voorafgaand aan een beleggersdag in Londen nieuwe doelstellingen af voor de komende jaren.
De euro was 1,1118 dollar waard, tegen 1,1120 dollar een dag eerder. De olieprijzen gingen verder omhoog. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,9 procent meer op 71,48 dollar. Brentolie werd 1,4 procent duurder op 73,78 dollar.
Meer uit Financieel
SCHIPHOL (ANP/AFP) - Luchtvaartmaatschappij Transavia schrapt een deel van haar vluchten in mei en juni nu de prijzen voor vliegtuigbrandstof sterk stijgen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft het bedrijf aan persbureau AFP laten weten.
9 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse Republikeinse senator Thom Tillis zal stemmen voor de benoeming van Kevin Warsh als de nieuwe voorzitter van de Federal Reserve. Dat heeft hij zondag gezegd tijdens een interview met NBC News. Daarmee lijkt de beëdiging van de door Donald Trump voorgedragen kandidaat als opvolger van de huidige Fed-voorzitter Jerome Powell zekerder te worden. Powells termijn loopt in mei af.
5 uur geledenMUSCAT (ANP/RTR) - Oman heeft investeringsovereenkomsten ondertekend met meerdere organisaties voor nieuwe industrieprojecten ter waarde van meer dan 200 miljoen Omaanse rial. Dat is omgerekend zo'n 444 miljoen euro.
7 uur geledenHONGKONG (ANP/BLOOMBERG) - Beursintroducties in Hongkong hebben dit jaar al meer dan 140 miljard Hongkongse dollar (ongeveer 15,2 miljard euro) opgebracht. Dat meldt minister van Financiën Paul Chan van de speciale administratieve regio van de Volksrepubliek China in zijn blog. Daarmee behoudt Hongkong volgens hem zijn positie als belangrijkste bestemming ter wereld voor een beursgang.
11 uur geledenBOEDAPEST (ANP/BLOOMBERG) - De vermoedelijke aankomende premier van Hongarije zegt over informatie te beschikken dat rijke figuren die zijn gelinkt aan de regering van Viktor Orbán activa naar het buitenland wegsluizen. Verkiezingswinnaar Péter Magyar waarschuwt investeerders uit te kijken wat ze kopen en eist dat de Hongaarse autoriteiten "de criminelen oppakken die de Hongaren miljarden hebben gekost" en voorkomen dat ze "hun buit naar het buitenland smokkelen".
22 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering slaat wereldwijd alarm over vermeende diefstal van AI-kennis door Chinese bedrijven. Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft diplomaten opgedragen hun zorgen daarover te delen in het buitenland, meldt persbureau Reuters op basis van een intern bericht.
1 dag geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering heeft sancties opgelegd aan een Chinese raffinaderij, omdat die voor miljarden dollars aan Iraanse olie zou hebben gekocht. Het gaat om een zogenoemde 'theepot-raffinaderij'.
1 dag geleden