Fastned grote winnaar op hoger Damrak door kansen in Londen
AMSTERDAM (AFN) - Snellaadbedrijf Fastned was dinsdag een grote winnaar op de beurs in Amsterdam. Beleggers reageerden enthousiast op het nieuws dat de onderneming is aangewezen als de voorkeursbieder van Places for London om het openbare laadnetwerk van Londen uit te breiden. De algehele stemming op de aandelenmarkten was positief, terwijl beleggers vooral uitkeken naar het rentebesluit van de Amerikaanse Federal Reserve van woensdag.
Het aandeel Fastned werd ruim 8 procent hoger gezet. Volgens de deal zal Fastned een joint venture vormen met het vastgoedbedrijf om meerdere snellaadstations voor elektrische voertuigen in Londen te ontwikkelen. In het kielzog van Fastned ging ook producent van laadpalen en energieopslagsystemen Alfen flink omhoog. Die onderneming won dik 7 procent bij de middelgrote fondsen in Amsterdam.
Hoofdgraadmeter AEX ging 0,5 procent hoger de handel uit op 900,32 punten. De MidKap steeg ook 0,5 procent, tot 892,79 punten. De belangrijkste graadmeters in Londen, Frankfurt en Parijs stegen met ongeveer hetzelfde percentage. De verwachting dat de Fed woensdag de rente met een half procentpunt gaat verlagen, is de afgelopen dagen toegenomen na berichten dat de beleidsmakers een grotere rentestap overwegen om de economie te ondersteunen.
Prinsjesdag
In Nederland ging de aandacht ook naar Prinsjesdag en de presentatie van de miljoenennota van het kabinet. De overheid stelt onder andere nog eens 19 miljard euro aan leningen beschikbaar waarmee netbeheerder TenneT door kan met noodzakelijke investeringen in uitbreiding en verzwaring van het hoogspanningsnet
Koploper in de AEX was betaalbedrijf Adyen, dat bijna 4 procent hoger eindigde. Zorgtechnologiebedrijf Philips, dat een Amerikaanse FDA-goedkeuring meldde voor een verbeterde versie van een medisch hulpmiddel, won een kleine 2 procent.
UMG
Universal Music Group (UMG) ging na een hogere opening toch lager de handel uit. Met een verlies van 1 procent eindigde het aandeel bijna onderaan in de AEX. Het platenlabel van artiesten als Taylor Swift en Billie Eilish gaf voorafgaand aan een beleggersdag in Londen nieuwe doelstellingen af voor de komende jaren.
De euro was 1,1118 dollar waard, tegen 1,1120 dollar een dag eerder. De olieprijzen gingen verder omhoog. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,9 procent meer op 71,48 dollar. Brentolie werd 1,4 procent duurder op 73,78 dollar.
Meer uit Financieel
ROTTERDAM (ANP) - Door de onrust in het Midden-Oosten was het een lastig eerste kwartaal voor pensioenfondsen. Ambtenarenpensioenfonds ABP en metalektrofonds PME zagen hun financiële positie verslechteren, maar houden niettemin een stevige buffer over. Daardoor houden aangesloten gepensioneerden en andere deelnemers zicht op een mogelijke pensioenverhoging, als de fondsen volgend jaar overgaan naar het nieuwe pensioenstelsel.
3 uur geledenAUSTIN (ANP) - Tesla heeft in het eerste kwartaal van dit jaar zijn winst opgevoerd, nadat de elektrische autofabrikant vorig jaar nog last had van lagere verkopen en hogere kosten. De elektrische autofabrikant van topman Elon Musk boekte een nettowinst van 477 miljoen dollar, omgerekend zo'n 407,5 miljoen euro. Dat is 17 procent meer dan in het eerste kwartaal van vorig jaar.
5 uur geledenHSINCHU (ANP/BLOOMBERG) - Het Taiwanese TSMC, de grootste producent van geavanceerde chips voor AI-toepassingen ter wereld, is voorlopig niet van plan om de geavanceerdste machines van het Nederlandse ASML aan te schaffen. Het bedrijf wil hiermee wachten tot in 2029 om kosten te besparen, heeft een hoge leidinggevende bij TSMC tegen verslaggevers gezegd.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen op Wall Street in New York zijn woensdag met winsten de handel uitgegaan, nadat de Amerikaanse president Donald Trump aankondigde de wapenstilstand met Iran te verlengen. De brede S&P 500-index en techbeurs Nasdaq sloten op een recordstand. De Straat van Hormuz is nog altijd gesloten en de olieprijzen stegen daardoor opnieuw.
6 uur geledenSUNNYVALE (ANP) - Dan Shapero is de nieuwe topman van socialmediaplatform LinkedIn, onderdeel van Microsoft. De nieuwe topman werkt al ruim achttien jaar bij LinkedIn, waarvan de afgelopen vijf jaar als operationeel topman.
8 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland stopt vanaf 1 mei met de levering van Kazachse ruwe olie via de Droezjba-pijpleiding aan Duitsland. Dat meldde de Russische vicepremier Aleksander Novak woensdag. De maatregel vergroot de zorgen over de brandstofvoorziening in Duitsland die de Iranoorlog heeft veroorzaakt.
8 uur geledenLISSABON (ANP/BLOOMBERG) - Portugal wil doorgaan met de verkoop van een minderheidsbelang in de Portugese luchtvaartmaatschappij TAP. Ingewijden melden aan persbureau Bloomberg dat zowel Air France-KLM als Lufthansa wordt gevraagd een definitief bod uit te brengen. Beide luchtvaartmaatschappijen deden begin april een eerste bod en krijgen nu allebei drie maanden de tijd om een definitief bod uit te brengen.
9 uur geleden