Fastned grote winnaar op hoger Damrak door kansen in Londen
AMSTERDAM (AFN) - Snellaadbedrijf Fastned was dinsdag een grote winnaar op de beurs in Amsterdam. Beleggers reageerden enthousiast op het nieuws dat de onderneming is aangewezen als de voorkeursbieder van Places for London om het openbare laadnetwerk van Londen uit te breiden. De algehele stemming op de aandelenmarkten was positief, terwijl beleggers vooral uitkeken naar het rentebesluit van de Amerikaanse Federal Reserve van woensdag.
Het aandeel Fastned werd ruim 8 procent hoger gezet. Volgens de deal zal Fastned een joint venture vormen met het vastgoedbedrijf om meerdere snellaadstations voor elektrische voertuigen in Londen te ontwikkelen. In het kielzog van Fastned ging ook producent van laadpalen en energieopslagsystemen Alfen flink omhoog. Die onderneming won dik 7 procent bij de middelgrote fondsen in Amsterdam.
Hoofdgraadmeter AEX ging 0,5 procent hoger de handel uit op 900,32 punten. De MidKap steeg ook 0,5 procent, tot 892,79 punten. De belangrijkste graadmeters in Londen, Frankfurt en Parijs stegen met ongeveer hetzelfde percentage. De verwachting dat de Fed woensdag de rente met een half procentpunt gaat verlagen, is de afgelopen dagen toegenomen na berichten dat de beleidsmakers een grotere rentestap overwegen om de economie te ondersteunen.
Prinsjesdag
In Nederland ging de aandacht ook naar Prinsjesdag en de presentatie van de miljoenennota van het kabinet. De overheid stelt onder andere nog eens 19 miljard euro aan leningen beschikbaar waarmee netbeheerder TenneT door kan met noodzakelijke investeringen in uitbreiding en verzwaring van het hoogspanningsnet
Koploper in de AEX was betaalbedrijf Adyen, dat bijna 4 procent hoger eindigde. Zorgtechnologiebedrijf Philips, dat een Amerikaanse FDA-goedkeuring meldde voor een verbeterde versie van een medisch hulpmiddel, won een kleine 2 procent.
UMG
Universal Music Group (UMG) ging na een hogere opening toch lager de handel uit. Met een verlies van 1 procent eindigde het aandeel bijna onderaan in de AEX. Het platenlabel van artiesten als Taylor Swift en Billie Eilish gaf voorafgaand aan een beleggersdag in Londen nieuwe doelstellingen af voor de komende jaren.
De euro was 1,1118 dollar waard, tegen 1,1120 dollar een dag eerder. De olieprijzen gingen verder omhoog. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,9 procent meer op 71,48 dollar. Brentolie werd 1,4 procent duurder op 73,78 dollar.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Nexperia beschuldigt zijn Chinese eigenaar Wingtech van een tactiek "van de verschroeide aarde" in pogingen om de controle over de Nijmeegse chipmaker terug te krijgen, insinuerend dat de topman liever bedrijfswaarde vernietigt dan concessies doet. Dat zei een advocaat namens het bedrijf bij de ondernemingskamer in Amsterdam.
33 minuten geledenPRAAG (ANP/BLOOMBERG) - Defensiebedrijf Czechoslovak Group (CSG) wil in de komende weken naar de beurs van Amsterdam. De in Praag gevestigde wapenproducent is van plan voor 750 miljoen euro aan nieuwe aandelen te verkopen op het Damrak. Ook wil een aandeelhouder al bestaande aandelen verkopen. Ingewijden spraken onlangs tegenover persbureau Bloomberg de verwachting uit dat het bedrijf met de beursnotering minstens 3 miljard euro zou kunnen ophalen.
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk dreigt in de problemen te komen als het begrotingstekort 5 procent van het bruto binnenlands product (bbp) overstijgt in 2026. Dat zegt de president van de Franse centrale bank François Villeroy de Galhau.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is woensdag licht lager geopend. Daarmee bewoog de hoofdindex iets weg van de historische mijlpaal van 1000 punten, na het bereiken van een nieuwe recordslotstand dinsdag.
2 uur geledenLONDEN (ANP/BELGA) - Eurostar heeft vorig jaar meer dan 20 miljoen reizigers vervoerd via zijn hogesnelheidstreinen, een nieuw record. Vooral tussen Amsterdam en Londen groeide het aantal reizigers.
2 uur geledenBEIJING (ANP) - China ontmoedigt lokale bedrijven nu zelf om hoogwaardige AI-chips van het Amerikaanse Nvidia te kopen. Autoriteiten hebben deze week tegen douanepersoneel gezegd dat de H200-chips het land niet in mogen. De overheid raadt bedrijven af de chips te kopen, tenzij dit noodzakelijk is, melden bronnen aan persbureau Reuters. "De bewoording is zo streng dat het in feite neerkomt op een verbod", zegt een van hen.
3 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Chinese handelsoverschot blijft groeien en is aan het eind van 2025 op een recordhoogte van 1,2 biljoen dollar uitgekomen. Dat terwijl de export naar de VS verder daalt. China richt zich nadrukkelijk op de rest van de wereld.
3 uur geleden