Fastned en Tesla openen grootste snellaadstation van Duitsland
AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse snellaadbedrijf Fastned opent donderdag samen met maker van elektrische auto's Tesla het grootste snellaadstation van Duitsland. Volgens een woordvoerster van Fastned gaat het om een unieke samenwerking.
De twee partijen waren allebei gevraagd door terreinuitbater Seed & Greet om snelladers neer te zetten op het Ladepark Kreuz Hilden. "Zo is het ontstaan", legt de zegsvrouw uit. Deze krachtenbundeling hoeft volgens haar niet te betekenen dat Fastned en Tesla vaker als partners zullen optreden.
Ladepark Kreuz Hilden ligt in de buurt van Düsseldorf, vlak bij de kruising tussen de snelwegen A3 en A46. Fastned leverde acht snellaadpunten, Tesla zette er twintig eigen 'superchargers' neer. De laders van de Amerikanen kunnen alleen door Tesla-rijders gebruikt worden. Op het terrein is ook een horecagelegenheid.
Het beursgenoteerde Fastned werkt al langer aan een Europees netwerk van duizend snellaadstations. Tot nu toe heeft het bedrijf er circa 125 in Nederland, Duitsland, het Verenigd Koninkrijk en België.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag verder omhooggegaan. Amerikaanse beleggers reageerden woensdag al opgelucht op de afnemende geopolitieke spanningen tussen de Verenigde Staten en Europa over Groenland. De Amerikaanse president Donald Trump zei woensdag in Davos dat hij Groenland niet met geweld zou innemen. Ook zei hij na een gesprek met NAVO-chef Mark Rutte dat er een raamwerk is voor een "toekomstige deal" rond Groenland. Trump trok daardoor zijn dreigement van een extra importheffing voor een aantal Europese landen, waaronder Nederland, weer in.
13 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse economie is in het derde kwartaal iets harder gegroeid dan eerder aangenomen, volgens een nieuwe raming van het Bureau of Economic Analysis. Met een plus van 4,4 procent zette de grootste economie ter wereld in de zomermaanden de sterkste kwartaalgroei in twee jaar neer.
39 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR) - De pilotenbril van de Franse president Emmanuel Macron in Davos zorgde donderdag voor een flinke koersstijging van de Italiaanse brillenfabrikant iVision Tech. De look van Macron tijdens zijn toespraak op het World Economic Forum in het Zwitserse skioord zorgde voor veel memes en opmerkingen over zijn verschijning op sociale media.
1 uur geledenDAVOS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Er zullen "grote represailles" volgen als Europese landen Amerikaanse bezittingen, zoals aandelen en obligaties, verkopen. Daarmee dreigde de Amerikaanse president Donald Trump in een interview met Fox Business.
1 uur geledenEMMEN (ANP) - Ruim vijfhonderd werknemers van de Nederlandse afdelingen van kunststoffabrikant Envalior leggen vanaf vrijdagmiddag 12.00 uur het werk neer voor onbepaalde tijd. Dat doen zij uit onvrede over het eindbod voor loonsverhoging van de werkgever. De werknemers van de fabrieken in Emmen en Geleen voerden deze en vorige week ook al actie voor een beter loonbod.
2 uur geledenDAVOS (ANP) - De Verenigde Staten blijven zich inzetten voor de uitvoering van de handelsovereenkomst tussen de VS en de Europese Unie. Dat schrijft de Amerikaanse handelsminister Howard Lutnick in een bericht op X, na een ontmoeting met Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) in Davos.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De voedingsmiddelensector heeft de code rondom reclame gericht op kinderen aangescherpt. Daarmee wordt reclame voor ongezond voedsel verboden voor jongeren onder de 16 jaar. Brancheorganisatie FNLI presenteerde de nieuwe reclamecode donderdag aan staatssecretaris Judith Tielen van Jeugd, Preventie en Sport, maar waakhond Foodwatch is kritisch.
2 uur geleden