Fastned en Tesla openen grootste snellaadstation van Duitsland
AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse snellaadbedrijf Fastned opent donderdag samen met maker van elektrische auto's Tesla het grootste snellaadstation van Duitsland. Volgens een woordvoerster van Fastned gaat het om een unieke samenwerking.
De twee partijen waren allebei gevraagd door terreinuitbater Seed & Greet om snelladers neer te zetten op het Ladepark Kreuz Hilden. "Zo is het ontstaan", legt de zegsvrouw uit. Deze krachtenbundeling hoeft volgens haar niet te betekenen dat Fastned en Tesla vaker als partners zullen optreden.
Ladepark Kreuz Hilden ligt in de buurt van Düsseldorf, vlak bij de kruising tussen de snelwegen A3 en A46. Fastned leverde acht snellaadpunten, Tesla zette er twintig eigen 'superchargers' neer. De laders van de Amerikanen kunnen alleen door Tesla-rijders gebruikt worden. Op het terrein is ook een horecagelegenheid.
Het beursgenoteerde Fastned werkt al langer aan een Europees netwerk van duizend snellaadstations. Tot nu toe heeft het bedrijf er circa 125 in Nederland, Duitsland, het Verenigd Koninkrijk en België.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Broadcom behoorde donderdag tot de winnaars op de beurzen in New York. De chipmaker boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan verwacht, dankzij de aanhoudende sterke vraag naar chips voor kunstmatige intelligentie (AI). Ook de omzetverwachting voor het huidige kwartaal viel hoger uit dan voorzien.
25 minuten geledenASSEN (ANP) - Als de overheid besluit om weer aardgas te winnen uit de grond onder Groningen staat gasbedrijf NAM niet te springen om mee te doen. Het bedrijf, dat de gasvelden jarenlang exploiteerde, ziet bij een hervatting van de gaswinning geen rol voor zichzelf "als operator van deze faciliteiten". De maatschappij vindt dat de Staat dit zelf moet doen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Coen van Oostrom wordt de nieuwe voorzitter van ondernemersorganisatie VNO-NCW. Hij neemt dan het stokje over van Ingrid Thijssen die sinds 1 maart bestuursvoorzitter van de TU Delft is. Thijssen was bijna zes jaar voorzitter van VNO-NCW.
1 uur geledenONNEN (ANP) - Treinreizigers moeten de komende jaren rekening blijven houden met hinder door werkzaamheden op het spoor, waarschuwde NS-topman Wouter Koolmees. De afgelopen twee jaar namen de werkzaamheden met ongeveer een kwart toe. Dat gold ook voor het aantal verstoringen.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP/RTR) - Het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa schort reguliere vluchten naar het Midden-Oosten langer op door de oorlog in de regio. Tot en met volgende week dinsdag zal niet worden gevlogen naar Dubai en Abu Dhabi in de Verenigde Arabische Emiraten. Naar de Iraanse hoofdstad Teheran zal zeker tot en met 30 april niet worden gevlogen door Lufthansa.
2 uur geledenPIRAEUS (ANP/AFP) - Schepen kunnen donderdag de Griekse havens niet uit door een staking van een maritieme vakbond. De landelijke actie is uit solidariteit met de bemanningsleden die vastzitten in de Perzische Golf door de oorlog in Iran.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Treinreizigers hebben het afgelopen jaar te maken gehad met een "ongekend hoog aantal onverwachte verstoringen", zegt NS-topman Wouter Koolmees in het jaarverslag. Ook erkent hij dat er, door werkzaamheden en verstoringen, "te vaak" vieze treinen moesten rijden. "Dat wil je als bedrijf niet voor je reizigers", aldus Koolmees.
3 uur geleden