Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Fastned bouwt twee grote snellaadstations bij Gent

Fastned bouwt twee grote snellaadstations bij Gent

AMSTERDAM (ANP) - Fastned heeft een aanbesteding gewonnen voor de bouw van twee grote stations met snellaadpalen voor elektrische auto's in de buurt van de Belgische stad Gent. Volgens het Nederlandse bedrijf zijn die stations alleen voor elektrische auto's bedoeld. De bouw moet in 2024 gaan beginnen.

De aanbesteding kwam van de Vlaamse wegenautoriteit. Fastned zegt dat het voor het eerst in Europa is dat een aanbesteding is gedaan voor stations die puur gericht zijn op elektrische auto's. De stations komen aan weerszijden van de snelweg E17 bij Gentbrugge. Ze zullen elk beschikken over twaalf snellaadpunten en krijgen ook voorzieningen als winkels voor broodjes en koffie, speeltuinen en toiletten.

Volgens Fastned kunnen op de stations tot wel duizend auto's per dag worden opgeladen. Die auto's zouden dan binnen een kwartier laden voldoende vermogen hebben om een afstand tot 300 kilometer af te kunnen leggen. Ook elektrische trucks kunnen er worden opgeladen.

Fastned heeft momenteel al negentien snellaadstations in België, met 24 locaties in ontwikkeling.

Meer uit Financieel

Veel meer Europese octrooien aangevraagd, ook groei in Nederland

MÜNCHEN (ANP) - Het aantal Europese octrooiaanvragen door een universiteit, publieke onderzoeksorganisatie of onderzoeksziekenhuis is in de afgelopen twintig jaar meer dan verdubbeld. Dat meldt het Europees Octrooibureau (EOB) donderdag. Nederland is volgens het EOB een van de landen waar het aantal octrooiaanvragen van publieke onderzoeksinstellingen het sterkst is gegroeid.

2 uur geleden
Tesla ziet winst fors zakken, maar verrast markt positief

AUSTIN (ANP) - Tesla heeft in het derde kwartaal een lagere winst geboekt dan een jaar eerder, terwijl de omzet gelijk bleef. Ondanks het lagere resultaat overtrof het bedrijf onder leiding van Elon Musk de verwachtingen op de financiële markten. Daar leefden zorgen dat toegenomen investeringen in kunstmatige intelligentie en mensachtige robots een te grote kostenpost zouden worden voor de fabrikant van elektrische auto's.

3 uur geleden
Meta voert resultaten op en investeert nog meer in AI

MENLO PARK (ANP/RTR) - Socialemediabedrijf Meta verwacht dit jaar nog meer te investeren in kunstmatige intelligentie (AI). Daarbij gaat het Amerikaanse bedrijf nieuwe aandelen zonder stemrecht uitgeven om extra geld op te halen om mee te kunnen blijven doen in de AI-race met andere grote techbedrijven.

3 uur geleden
Beurzen in New York op winst na kwartaalcijfers SpaceX

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met duidelijke winsten gesloten, dankzij optimisme over de techsector na positief stemmende kwartaalresultaten van AI- en ruimtevaartconcern SpaceX. Onrust over een mogelijke escalatie van de spanningen in Saudi-Arabië ebde gedurende de handelssessie weg.

3 uur geleden
Rechter in VS legt Meta boete op van 25 miljard dollar om privacy

ALBUQUERQUE (ANP/RTR) - Een rechter in de Amerikaanse staat New Mexico heeft socialemediabedrijf Meta een geldstraf opgelegd van 25 miljard dollar (bijna 22,3 miljard euro) voor het misleiden van Facebook-gebruikers rondom hun privacy. Openbaar aanklagers van de staat beschuldigden Meta ervan gebruikers te hebben voorgelogen over de wijdverbreide toegang die andere partijen hadden tot persoonlijke gegevens.

6 uur geleden
Websites komen geleidelijk weer online, ziet cybersecuritycentrum

DEN HAAG (ANP) - Websites komen langzaamaan weer online, ziet het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC). Tal van websites gingen uit voorzorg plat nadat duidelijk werd dat in programmeertaal PHP, waarmee websites worden gebouwd, een aantal kritieke kwetsbaarheden zaten. Hierdoor liepen organisaties het risico dat ze gehackt konden worden.

7 uur geleden
Cyberexperts: PHP-lek heeft ook na patch nog maanden gevolgen

DEN HAAG (ANP) - De kwetsbaarheden in programmeertaal PHP gaan nog maanden gevolgen hebben, ook nu beveiligingsupdates beschikbaar zijn, waarschuwen cybersecurity-experts. Wereldwijd zullen naar verwachting nog een enorm aantal systemen niet direct bijgewerkt worden. Hackers kunnen daar de komende tijd misbruik van maken.

8 uur geleden