Fastned bouwt twee grote snellaadstations bij Gent
AMSTERDAM (ANP) - Fastned heeft een aanbesteding gewonnen voor de bouw van twee grote stations met snellaadpalen voor elektrische auto's in de buurt van de Belgische stad Gent. Volgens het Nederlandse bedrijf zijn die stations alleen voor elektrische auto's bedoeld. De bouw moet in 2024 gaan beginnen.
De aanbesteding kwam van de Vlaamse wegenautoriteit. Fastned zegt dat het voor het eerst in Europa is dat een aanbesteding is gedaan voor stations die puur gericht zijn op elektrische auto's. De stations komen aan weerszijden van de snelweg E17 bij Gentbrugge. Ze zullen elk beschikken over twaalf snellaadpunten en krijgen ook voorzieningen als winkels voor broodjes en koffie, speeltuinen en toiletten.
Volgens Fastned kunnen op de stations tot wel duizend auto's per dag worden opgeladen. Die auto's zouden dan binnen een kwartier laden voldoende vermogen hebben om een afstand tot 300 kilometer af te kunnen leggen. Ook elektrische trucks kunnen er worden opgeladen.
Fastned heeft momenteel al negentien snellaadstations in België, met 24 locaties in ontwikkeling.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Vertrekkend TenneT-topvrouw Manon van Beek pleit in De Telegraaf voor nieuwe industrie aan de kust. Hoewel het stroomnet in Nederland overvol is, ziet ze op plekken waar veel windstroom van de Noordzee aan land komt juist te weinig stroomvraag.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - De openhuizendag van makelaarsorganisatie NVM heeft zaterdag meer belangstellenden getrokken. Bij de deelnemende huizen kwamen ongeveer 66.000 huizenzoekers over de vloer. Dat zijn er meer dan tijdens de vorige editie in maart. Toen trok de NVM Open Huizen Dag 52.000 bezoekers.
6 uur geledenDÜSSELDORF (ANP/DPA) - Een Nederlands binnenvaartschip dat op een zandbank in de haven van Düsseldorf was vastgelopen door het aanhoudend lage waterpeil van de Rijn, ligt weer vlot en vaart vijf dagen te laat alsnog richting Nederland. Het schip heeft inmiddels de haven van Düsseldorf verlaten, heeft een woordvoerder van het logistieke bedrijf Mosolf gezegd tegen het Duitse persbureau dpa.
7 uur geledenBERLIJN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz gaat praten met de twee grootste kanshebbers voor de opvolging van president Christine Lagarde van de Europese Centrale Bank (ECB), meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Met Klaas Knot praat hij naar verluidt ergens de komende dagen. Het gesprek met zijn grootste rivaal, voormalig president van de Spaanse centrale bank Pablo Hernández de Cos, moet in de komende weken plaatsvinden.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering praat met Rusland over een oliedeal waarmee miljarden dollars gemoeid zijn, meldt The New York Times zaterdag op basis van ingewijden. Volgens de Amerikaanse krant is zo'n mogelijke deal onderdeel van de Amerikaanse onderhandelingen over een einde aan de oorlog in Oekraïne.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heropent het strafrechtelijk onderzoek naar oud-voorzitter Jerome Powell van de Federal Reserve niet. Onlangs werd het voormalige centralebankhoofd in een rapport grotendeels vrijgepleit van beschuldigingen rond kostenoverschrijdingen bij de verbouwing van het Fed-gebouw in Washington. President Donald Trump drong er echter op aan dat justitie opnieuw naar de zaak zou kijken.
13 uur geledenCUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - Apple zegt dat "een klein aantal" Amerikaanse klanten met de nieuwe iPhone 18 Pro Max hun toestel moet laten vervangen. Door een bug verloren deze klanten met een abonnement bij telecombedrijf AT&T hun mobiele verbinding.
13 uur geleden