Fastned bouwt twee grote snellaadstations bij Gent
AMSTERDAM (ANP) - Fastned heeft een aanbesteding gewonnen voor de bouw van twee grote stations met snellaadpalen voor elektrische auto's in de buurt van de Belgische stad Gent. Volgens het Nederlandse bedrijf zijn die stations alleen voor elektrische auto's bedoeld. De bouw moet in 2024 gaan beginnen.
De aanbesteding kwam van de Vlaamse wegenautoriteit. Fastned zegt dat het voor het eerst in Europa is dat een aanbesteding is gedaan voor stations die puur gericht zijn op elektrische auto's. De stations komen aan weerszijden van de snelweg E17 bij Gentbrugge. Ze zullen elk beschikken over twaalf snellaadpunten en krijgen ook voorzieningen als winkels voor broodjes en koffie, speeltuinen en toiletten.
Volgens Fastned kunnen op de stations tot wel duizend auto's per dag worden opgeladen. Die auto's zouden dan binnen een kwartier laden voldoende vermogen hebben om een afstand tot 300 kilometer af te kunnen leggen. Ook elektrische trucks kunnen er worden opgeladen.
Fastned heeft momenteel al negentien snellaadstations in België, met 24 locaties in ontwikkeling.
Meer uit Financieel
RIYAD (ANP/RTR) - Een belangrijke oliepijpleiding in Saudi-Arabië is getroffen door een aanval, melden persbureaus Bloomberg en Reuters op basis van ingewijden. Het gaat om een leiding die van het oosten van het land naar het westen loopt en de Saudi's in staat stelt olie te exporteren via de Rode Zee, waarmee ze de blokkade van de Straat van Hormuz omzeilen.
10 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Iranoorlog drukt zwaar op de economieën van landen in het Midden-Oosten zelf. De Wereldbank stelt in een nieuw rapport dat de economische groei daar dit jaar waarschijnlijk meer dan halveert.
13 minuten geledenQATAR (ANP/BLOOMBERG) - Qatar is begonnen met werkzaamheden voor hervatting van de productie van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) bij een grote fabriek na de wapenstilstand die is afgesproken door de Verenigde Staten en Iran. Die grote gasfaciliteit in Ras Laffan Industrial City raakte kort na het uitbreken van de oorlog beschadigd door een Iraanse aanval, waarop de productie werd stilgelegd.
38 minuten geledenOAKLAND (ANP/BLOOMBERG) - Elon Musk wil dat Sam Altman, topman van ChatGPT-moederbedrijf OpenAI, uit zijn functie wordt gezet. De eis is onderdeel van de juridische strijd die de miljardair tegen het bedrijf voert.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ben Cohen, medeoprichter van ijsmerk Ben & Jerry's, raadt consumenten aan minder Magnums te kopen, om daarmee Ben & Jerry's te helpen "bevrijden". Dat vertelde de Amerikaanse zakenman op een bijeenkomst in Rotterdam.
1 uur geledenZAANDAM (ANP) - Ruim honderd klimaatdemonstranten voeren woensdag in Zaandam actie tegen winkelconcern Ahold Delhaize, ziet een verslaggever van het ANP. Milieudefensie demonstreert tegenover de locatie van de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering van het moederbedrijf van onder meer Albert Heijn.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - FNV vindt het een goede eerste stap dat de Eerste Kamer een streep zet door het plan van het kabinet-Jetten om de AOW-leeftijd snel te verhogen. "Dit laat zien dat dit minderheidskabinet alleen staat in deze onrechtvaardige plannen", zegt Dick Koerselman, interim-voorzitter van de vakbond.
2 uur geleden