Fastned bouwt twee grote snellaadstations bij Gent
AMSTERDAM (ANP) - Fastned heeft een aanbesteding gewonnen voor de bouw van twee grote stations met snellaadpalen voor elektrische auto's in de buurt van de Belgische stad Gent. Volgens het Nederlandse bedrijf zijn die stations alleen voor elektrische auto's bedoeld. De bouw moet in 2024 gaan beginnen.
De aanbesteding kwam van de Vlaamse wegenautoriteit. Fastned zegt dat het voor het eerst in Europa is dat een aanbesteding is gedaan voor stations die puur gericht zijn op elektrische auto's. De stations komen aan weerszijden van de snelweg E17 bij Gentbrugge. Ze zullen elk beschikken over twaalf snellaadpunten en krijgen ook voorzieningen als winkels voor broodjes en koffie, speeltuinen en toiletten.
Volgens Fastned kunnen op de stations tot wel duizend auto's per dag worden opgeladen. Die auto's zouden dan binnen een kwartier laden voldoende vermogen hebben om een afstand tot 300 kilometer af te kunnen leggen. Ook elektrische trucks kunnen er worden opgeladen.
Fastned heeft momenteel al negentien snellaadstations in België, met 24 locaties in ontwikkeling.
Meer uit Financieel
KEULEN (ANP) - De waterstanden van de Rijn in Duitsland zijn maandag verder gezakt. Scheepvaart op de belangrijke vaarweg wordt daardoor verder verstoord. Het waterpeil bij Keulen bereikte een nieuw laagterecord en lijkt deze week nog verder te dalen. Bij Kaub, een belangrijk knelpunt in de Rijn, zakt het waterpeil later deze week zelfs onder nul.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Claimorganisatie EUclaim maakt een doorstart via een overname door het Amsterdamse Yource. EUclaim biedt hulp aan gedupeerde vliegtuigpassagiers en helpt hen bij het terugkrijgen van geld bij uitval van vluchten en vertragingen. Bij de overname behoudt EUclaim zijn eigen naam en eigen website.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De adviesprijs van een liter benzine heeft maandag opnieuw een recordhoogte bereikt. De prijs is heel licht gestegen en heeft daarmee het record van zaterdag verder aangescherpt, blijkt uit gegevens van consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is maandag met kleine winst begonnen aan de nieuwe beursweek. Beleggers bleven onder meer attent op de olieprijzen die maandag weer opliepen.
4 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Het verlies van productiviteit door de extreme hitte van afgelopen zomer kost de Nederlandse economie een schadebedrag van 9,2 miljard euro. Dat meldt kredietverzekeraar Allianz Trade in een onderzoeksrapport. Daarmee behoort Nederland tot de vijf zwaarst getroffen economieën van Europa.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederlanders hebben in het eerste halfjaar duidelijk vaker getankt bij Duitse en Belgische tankstations. Pomphouders in de grensregio's klaagden al langer over het verlies aan klandizie door de hogere accijns en btw op brandstoffen in Nederland. De Nederlandsche Bank (DNB) heeft nu concrete cijfers over automobilisten die profiteren van de lagere benzineprijzen over de grens. Nederlanders rekenden 20 procent vaker af bij Belgische en Duitse tankstations dan een jaar eerder en gaven daarbij 32 procent meer uit.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bedrijven moeten meer duidelijkheid geven over hoe online prijzen tot stand komen. Dat vindt de Autoriteit Consument & Markt. Voor consumenten is vaak onduidelijk hoe prijzen bij webwinkels, evenementen en luchtvaartmaatschappijen worden bepaald. Dat leidt tot misvattingen over de manier waarop prijzen tot stand zijn gekomen en schaadt het consumentenvertrouwen, volgens de toezichthouder.
5 uur geleden