Fastned bouwt met Tesla groot snellaadstation in Oxford
AMSTERDAM (ANP) - Snellaadbedrijf Fastned bouwt samen met autofabrikant Tesla een van de grootste snellaadstations van Europa. Dat moet in het Britse Oxford komen. Er komen 14 snelladers voor elektrische auto's plus 12 speciale superchargers van Tesla. De twee bedrijven werken voor de bouw samen met de gemeente Oxford en Pivot Power, een Britse ontwikkelaar van batterijen voor elektrische auto's.
Bij het snellaadstation kunnen in eerste instantie 10 auto's tegelijkertijd opladen. In 20 minuten zouden de auto's hun weg alweer kunnen vervolgen tot wel 300 kilometer bereik. De elektriciteit wordt uit zon en wind gehaald, deels opgewekt door een groot zonnepanelendak van het station. Het snellaadstation kan ook nog worden uitgebreid, met 4 extra snelladers.
Volgens Fastned, dat sinds 2012 snellaadinfrastructuur ontwikkelt in Europa, is de mogelijkheid tot het opladen van elektrische voertuigen in het Verenigd Koninkrijk beperkt en draagt deze zogenoemde Oxford Superhub bij aan de laadinfrastructuur van het land. Het aantal volledig elektrische auto's in het Verenigd Koninkrijk neemt daarnaast volgens Fastned snel toe.
Fastned-topman Michiel Langezaal zegt dat er nog wel "honderden dergelijke locaties" nodig zijn in het Verenigd Koninkrijk en dat het bedrijf in gesprek wil komen en blijven met landeigenaren en partners. Volgens Pivot Power, dat onderdeel is van het grotere Franse energieconcern EDF Renewables, is de Oxford Superhub de eerste van 40 locaties die het bedrijf in het Verenigd Koninkrijk ontwikkelt.
Eind vorig jaar openden Fastned en Tesla al het grootste snellaadstation van Duitsland. Dat ligt in de buurt van Düsseldorf, bij het knooppunt Kreuz Hilden.
Meer uit Financieel
DEURNE (ANP) - De noodlijdende bussenfabrikant Ebusco heeft van een groep aandeelhouders een overbruggingskrediet van 5,1 miljoen euro gekregen. Daarmee kan het bedrijf uit Deurne de levering van elektrische bussen voorlopig veiligstellen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse beurs is woensdag met winsten de handel uitgegaan. Beleggers leken zich op te trekken aan nieuwe signalen dat de Amerikaanse centrale bank binnenkort de rente verder gaat verlagen. Dat wordt als gunstig beschouwd omdat het lenen goedkoper maakt, de consumptie stimuleert en aandelen aantrekkelijker maakt dan sparen of obligaties.
3 uur geledenGORINCHEM (ANP) - De financiële opsporingsdienst FIOD heeft twee personen opgepakt in een nieuw onderzoek naar mogelijke sanctieovertredingen door scheepsbouwer Damen. Dit bevestigen ingewijden aan het ANP.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Cryptoaandelen zoals Coinbase, Strategy en Bit Digital hoorden woensdag bij de winnaars op Wall Street, terwijl bitcoin bijna 4 procent herstelde en de hoogste stand in weken bereikte. De grootste cryptomunt ter wereld zakte maandag nog 6 procent. Dat was de grootste prijsdaling sinds maart. Inmiddels staat de bitcoin weer op bijna 93.000 dollar, omgerekend 80.000 euro.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie gaat Rusland toevoegen aan haar zwarte lijst van landen met een hoog risico op witwassen en financiering van terrorisme. Dat meldt Politico op basis van ingewijden en een door de nieuwssite ingezien document.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel wil in 2026 een centrum voor zogeheten kritieke grondstoffen oprichten om zo minder afhankelijk te worden van de import uit bijvoorbeeld China. Dat staat in een voorgesteld plan van de Europese Commissie. Het gaat om zeldzame grondstoffen zoals kobalt en lithium, die essentieel zijn voor de productie van batterijen en accu's.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - The Magnum Ice Cream Company verwacht dat de wereldwijde ijsmarkt groeit naar ongeveer 90 miljard euro in 2029. De afgesplitste ijstak van Unilever rekent op sterkere groei in opkomende markten dan in ontwikkelde markten, staat in de prospectus die het bedrijf woensdag heeft gepubliceerd.
6 uur geleden