Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Fastned bouwt met Tesla groot snellaadstation in Oxford

Fastned bouwt met Tesla groot snellaadstation in Oxford

AMSTERDAM (ANP) - Snellaadbedrijf Fastned bouwt samen met autofabrikant Tesla een van de grootste snellaadstations van Europa. Dat moet in het Britse Oxford komen. Er komen 14 snelladers voor elektrische auto's plus 12 speciale superchargers van Tesla. De twee bedrijven werken voor de bouw samen met de gemeente Oxford en Pivot Power, een Britse ontwikkelaar van batterijen voor elektrische auto's.

Bij het snellaadstation kunnen in eerste instantie 10 auto's tegelijkertijd opladen. In 20 minuten zouden de auto's hun weg alweer kunnen vervolgen tot wel 300 kilometer bereik. De elektriciteit wordt uit zon en wind gehaald, deels opgewekt door een groot zonnepanelendak van het station. Het snellaadstation kan ook nog worden uitgebreid, met 4 extra snelladers.

Volgens Fastned, dat sinds 2012 snellaadinfrastructuur ontwikkelt in Europa, is de mogelijkheid tot het opladen van elektrische voertuigen in het Verenigd Koninkrijk beperkt en draagt deze zogenoemde Oxford Superhub bij aan de laadinfrastructuur van het land. Het aantal volledig elektrische auto's in het Verenigd Koninkrijk neemt daarnaast volgens Fastned snel toe.

Fastned-topman Michiel Langezaal zegt dat er nog wel "honderden dergelijke locaties" nodig zijn in het Verenigd Koninkrijk en dat het bedrijf in gesprek wil komen en blijven met landeigenaren en partners. Volgens Pivot Power, dat onderdeel is van het grotere Franse energieconcern EDF Renewables, is de Oxford Superhub de eerste van 40 locaties die het bedrijf in het Verenigd Koninkrijk ontwikkelt.

Eind vorig jaar openden Fastned en Tesla al het grootste snellaadstation van Duitsland. Dat ligt in de buurt van Düsseldorf, bij het knooppunt Kreuz Hilden.

Meer uit Financieel

Wall Street fors hoger, lingeriemerk Victoria's Secret onderuit

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met flinke koerswinsten gesloten, waarmee een vervolg werd gegeven aan de plussen van een dag eerder. Het sentiment op Wall Street kreeg steun van opmerkingen van een bestuurder van de Amerikaanse centrale bank. Daarnaast waren er nog verschillende grote bedrijven met kwartaalcijfers, waaronder lingeriemerk Victoria's Secret dat stevig daalde.

2 uur geleden
Raad van toezicht Volkswagen steunt grote herstructurering

WOLFSBURG (ANP) - De raad van toezicht van Volkswagen steunt de plannen voor een omvangrijke herstructurering van de Duitse autobouwer waarbij nog eens 50.000 banen kunnen verdwijnen en vier Duitse fabrieken gesloten kunnen worden. De raad stemde donderdagavond unaniem in met die plannen van topman Oliver Blume die eerder al bekend waren gemaakt.

3 uur geleden
SpaceX en Blue Origin schrappen komst naar ruimtevaarttop Parijs

PARIJS (ANP/AFP) - De Amerikaanse ruimtevaartbedrijven SpaceX en Blue Origin schrappen hun komst naar een ruimtevaarttop in Parijs volgende week. Dat meldt het Franse ministerie dat verantwoordelijk is voor ruimtevaart. Ook de Amerikaanse bedrijven Stoke Space en Starcloud hebben afgezegd.

5 uur geleden
AEX-index sluit met kleine winst, olieprijzen lopen weer op

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag met een kleine winst gesloten. Beleggers keken onder meer naar het verdere herstel op Wall Street. De Amerikaanse beurzen doorbraken woensdag een verliesreeks van drie dagen en openden donderdag hoger. Dat was het gevolg van een kortstondige daling van de olieprijzen en teruglopende rentes op obligatiemarkten.

7 uur geleden
Groei Franse economie lager door extreme hitte en droogte

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De groei van de Franse economie zal dit jaar lager uitvallen door de extreme hitte en droogte van afgelopen zomer, waarin de landbouw schade opliep door tegenvallende oogsten. Dat zegt het Franse ministerie van Financiën op basis van een voorlopige schatting.

8 uur geleden
Branche draagt oplossing aan na schorsing bouwcontroleurs

DELFT (ANP) - Andere controleurs voor bouwprojecten hebben ruimte om het werk van de drie geschorste bureaus van kwaliteitsborgers over te nemen. Dat meldt de Vereniging KwaliteitsBorging Nederland (VKBN). Daarmee wil de brancheorganisatie voorkomen dat tot 1300 projecten stil komen te liggen.

8 uur geleden
Nvidia neemt AI-bedrijf Hugging Face over voor bijna 13 miljard

SANTA CLARA (ANP) - Nvidia, 's werelds belangrijkste chipverkoper voor kunstmatige intelligentie, neemt AI-bedrijf Hugging Face over voor ruim 12,9 miljard dollar (ongeveer 11,1 miljard euro). Dat meldt topman Jensen Huang van Nvidia donderdag in een verklaring.

9 uur geleden