Fastned bouwt met Tesla groot snellaadstation in Oxford
AMSTERDAM (ANP) - Snellaadbedrijf Fastned bouwt samen met autofabrikant Tesla een van de grootste snellaadstations van Europa. Dat moet in het Britse Oxford komen. Er komen 14 snelladers voor elektrische auto's plus 12 speciale superchargers van Tesla. De twee bedrijven werken voor de bouw samen met de gemeente Oxford en Pivot Power, een Britse ontwikkelaar van batterijen voor elektrische auto's.
Bij het snellaadstation kunnen in eerste instantie 10 auto's tegelijkertijd opladen. In 20 minuten zouden de auto's hun weg alweer kunnen vervolgen tot wel 300 kilometer bereik. De elektriciteit wordt uit zon en wind gehaald, deels opgewekt door een groot zonnepanelendak van het station. Het snellaadstation kan ook nog worden uitgebreid, met 4 extra snelladers.
Volgens Fastned, dat sinds 2012 snellaadinfrastructuur ontwikkelt in Europa, is de mogelijkheid tot het opladen van elektrische voertuigen in het Verenigd Koninkrijk beperkt en draagt deze zogenoemde Oxford Superhub bij aan de laadinfrastructuur van het land. Het aantal volledig elektrische auto's in het Verenigd Koninkrijk neemt daarnaast volgens Fastned snel toe.
Fastned-topman Michiel Langezaal zegt dat er nog wel "honderden dergelijke locaties" nodig zijn in het Verenigd Koninkrijk en dat het bedrijf in gesprek wil komen en blijven met landeigenaren en partners. Volgens Pivot Power, dat onderdeel is van het grotere Franse energieconcern EDF Renewables, is de Oxford Superhub de eerste van 40 locaties die het bedrijf in het Verenigd Koninkrijk ontwikkelt.
Eind vorig jaar openden Fastned en Tesla al het grootste snellaadstation van Duitsland. Dat ligt in de buurt van Düsseldorf, bij het knooppunt Kreuz Hilden.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De geplande investering van 4 miljard dollar in de Verenigde Staten zal de wereldwijde positie van het merk Volkswagen ten goede komen. Dat zegt Gernot Döllner, de topman van Audi. Audi valt onder het Volkswagen-concern.
8 uur geledenMOSKOU (ANP) - Rusland is bereid om elke gewenste hoeveelheid diesel aan de Verenigde Staten te leveren. Dat heeft de Russische vicepremier Alexander Novak gezegd volgens de Russische staatszender Vesti.
10 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Er zijn zondag vluchten geschrapt vanaf Schiphol door harde wind. Dat bevestigt een woordvoerder van de luchthaven. Volgens het vluchtschema op de website gaat het om tientallen vluchten van KLM, maar ook van easyJet en Lufthansa.
12 uur geledenPERRY (ANP/RTR) - Audi gaat een assemblagefabriek bouwen in Georgia die jaarlijks 200.000 SUV's gaat produceren. Dat kondigde de Amerikaanse president Donald Trump aan bij een rally in Perry in Georgia.
14 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Franse luxewinkels hebben houten platen aangebracht op de ruiten van winkels uit angst voor vernielingen tijdens nieuwe protesten van studenten, vakbonden en andere groepen die voor zaterdag zijn aangekondigd. Het gaat onder meer om dichtgetimmerde Parijse winkels van horlogemerk Rolex, diamantverkoper De Beers, sportartikelenmerk Adidas en modemerk Hugo Boss.
1 dag geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Kredietbeoordelaar Moody's laat de Franse kredietwaardigheid nog onveranderd, ondanks de grote onrust over de hoge staatsschuld, politieke impasse en de massale straatprotesten in Frankrijk. De rating blijft Aa3 met een negatieve outlook, wat betekent dat er wel een verlaging kan komen.
1 dag geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Britse winkel- en sportconcern Frasers Group zegt dat het de controle over het Duitse modemerk Hugo Boss heeft overgenomen. Het concern meldt vrijdag in een verklaring zijn belang in het merk te hebben uitgebreid naar 50,08 procent, na een nieuwe aankoop van aandelen Hugo Boss.
2 dagen geleden