Fastned bouwt laadstation met elektrisch materieel
AMSTERDAM (ANP) - Uitbater van elektrische laadstations Fastned heeft voor het eerst zo'n station grotendeels met elektrische apparaten gebouwd, zoals shovels, graafmachines en hoogwerkers. Dat deed het bedrijf als test omdat het minder CO2 en stikstof wil uitstoten tijdens de bouw van zijn laadstations.
De aanleg van het laadstation Lingehorst langs de A2 bij Beesd koste haast 82 procent minder stikstof en ruim 77 procent minder CO2 dan bouw met niet-elektrisch materieel. Daarbij hielp het dat op die parkeerplaats al een werkende stroomaansluiting lag die gebruikt kon worden om het materieel mee op te laden. Dat is lang niet bij iedere aanleg zo. Dat materieel moest nog wel gehuurd worden, en er is niet veel van beschikbaar. Dat maakt het duurder dan normaal materieel.
Fastned zegt te streven naar volledig uitstootvrije bouw van toekomstige laadstations. Maar of dat op korte termijn te realiseren is, valt te bezien omdat schone bouw duurder is. Bovendien wil Fastned dit jaar heel veel nieuwe stations bouwen . Binnenkort gaat het 250e laadstation van het bedrijf open, maar in de komende twee jaar moeten daar zeker nog 150 station bijkomen.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese gasprijs is dinsdag voor het eerst sinds 2022 boven de 90 euro per megawattuur uitgekomen. Energieprijzen zijn opgelopen sinds het begin van Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran en tegenacties van dat land in het Midden-Oosten.
15 minuten geledenZAANDAM (ANP) - Albert Heijn gaat klanten waarvan hun bezorgbestelling is geannuleerd door de cyberaanval bij de keten, compenseren met een shoptegoed van 10 euro. Het bedrag wordt automatisch verrekend zodra zij weer een bestelling kunnen plaatsen, heeft de supermarktketen dinsdag bekendgemaakt.
22 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De werkgevers hebben de vakbonden uitgenodigd om de onderhandelingen voor een nieuwe cao voor het streekvervoer te hervatten. Ze zijn bereid terug te komen op hun eerdere voorstellen als er aan enkele voorwaarden wordt voldaan. Een van de eisen is dat er zes weken niet meer wordt gestaakt.
23 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Bij verschillende supermarkten van Albert Heijn verspreid over het land zijn dinsdag nog veel lege schappen te zien, hebben verslaggevers van het ANP waargenomen. Vooral de schappen groenten en fruit zijn vaak nog behoorlijk leeg. AH zelf zegt al een aantal dagen dat de winkels weer volledig en meerdere keren per dag worden bevoorraad.
46 minuten geledenLONDEN (ANP/AFP/DPA) - Een storing bij Google Cloud-diensten in het Verenigd Koninkrijk leidt tot grote technische problemen in Europa. Onder meer van de Britse onlinebank Revolut, die ook veel Nederlandse klanten heeft, zijn bepaalde diensten tijdelijk niet beschikbaar.
51 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP) - Met 652 voorstemmers stemde dinsdag bijna het hele Europees Parlement in met regels die ervoor moeten zorgen dat passagiers betere en duidelijke informatie krijgen over hun reis. De regels scheppen met name duidelijkheid over waar reizigers recht op hebben als hun reis geannuleerd wordt als ze hebben geboekt bij een derde partij, zoals een reisbureau of online-boekingsplatform.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/AFP) - Bedrijven hebben op het internationale investeringsforum in Berlijn tot dusver al meer dan 225 miljard euro aan investeringen in Duitsland toegezegd. Dat zei minister van Economische Zaken Katherina Reiche. De investeringstop van bondskanselier Friedrich Merz begon maandag en gaat dinsdag door.
1 uur geleden