Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Fastned boekt recordomzet en ziet verkoopgroei elektrische auto's

Fastned boekt recordomzet en ziet verkoopgroei elektrische auto's

AMSTERDAM (ANP) - Uitbater van laadstations voor elektrische auto's Fastned heeft in het eerste kwartaal een recordomzet geboekt. Het Nederlandse bedrijf meldt een "aanzienlijke" groei te zien van de verkochte energie en aantal laadsessies in januari, februari en maart. Er werden volgens Fastned daarnaast weer meer elektrische auto's verkocht in Europa, waar het bedrijf direct van profiteert.

De omzet van Fastned kwam in het eerste kwartaal uit op 28 miljoen euro. Daarmee zijn de opbrengsten met 48 procent gestegen vergeleken met een jaar eerder. De verkoop van duurzame energie groeide met 34 procent en bedroeg 42,1 gigawattuur. De brutowinst steeg naar 19,3 miljoen euro.

Het aantal operationele stations kwam eind maart uit op 353. In februari opende Fastned zijn eerste laadstation in Italië bij Brescia, ten westen van het Gardameer.

Instapmodellen

Vorig jaar had Fastned nog last van een tegenvallende groei van het aantal elektrische auto's in Europa. Het bedrijf meldt nu dat de verkoop van volledig elektrische auto's weer sterk is gegroeid, onder meer door nieuwe instapmodellen en duidelijkere wetgeving voor autofabrikanten. Volgens Fastned steeg de verkoop van volledig elektrische auto's in de Europese Unie in de eerste twee maanden van dit jaar met 28 procent.

Verder stelt Fastned dat het veranderende handelsbeleid van de Verenigde Staten een "minimale" invloed had op de activiteiten van het bedrijf. Fastned concludeert na een analyse van zijn toeleveringsketen dat het "niet materieel is blootgesteld" aan de gevolgen ervan.

Meer uit Financieel

Frans olieconcern TotalEnergies keert terug naar Venezuela

CARACAS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse olie- en gasconcern TotalEnergies gaat terugkeren naar Venezuela. Het bedrijf heeft dit weekend een overeenkomst getekend met Venezuela voor samenwerking bij energieprojecten.

10 uur geleden
Dieselprijs aan Franse pomp naar record van gemiddeld 2,41 euro

PARIJS (ANP/AFP) - De prijs voor diesel aan de Franse pomp is zondag naar een nieuw recordniveau gestegen van gemiddeld 2,41 euro per liter. Dat meldt het Franse persbureau AFP op basis van een analyse van de brandstofprijzen van duizenden tankstations in Frankrijk die worden bijgehouden door het ministerie van Economische Zaken.

12 uur geleden
FT: Chinese eigenaar wil oudste bank van Luxemburg verkopen

LUXEMBURG (ANP) - De oudste bank van Luxemburg wordt in de verkoop gezet door de Chinese eigenaar. De Chinese investeerder Legend Holdings heeft een belang van 90 procent in Banque Internationale à Luxembourg (BIL) en volgens zakenkrant Financial Times kan met de verkoop daarvan een bedrag van 2,5 miljard euro gemoeid zijn.

14 uur geleden
Minister Bessent en Chinese vicepremier He praten in New York

NEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent gaat zondag in New York praten met de Chinese vicepremier He Lifeng over veiligheid van AI, handel, belangrijke grondstoffen en andere economische onderwerpen. Het overleg vindt plaats op het hoofdkantoor van de grote Amerikaanse bank JPMorgan Chase in Manhattan.

16 uur geleden
Frankrijk rekent op recordschulden door oplopend tekort

PARIJS (ANP/AFP) - De overheidsschuld van Frankrijk stijgt naar recordhoogte. Doordat de Franse regering er dit jaar niet in slaagt het begrotingstekort in te dammen, groeit ook de schuldenberg.

1 dag geleden
Paramount dicht bij deal met Amerikaanse staten over Warner Bros.

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Media- en entertainmentconcern Paramount Skydance is dicht bij een akkoord met Californië en andere staten die de overname van concurrent Warner Bros. Discovery wilden tegenhouden. Openbaar aanklagers en het bedrijf sluiten mogelijk binnen enkele dagen een overeenkomst, melden meerdere media.

1 dag geleden
Tankstations onaangenaam verrast door Duitse accijnsverlaging

VOORBURG (ANP) - De organisatie voor Nederlandse tankstationhouders Drive reageert onaangenaam verrast op de accijnsverlaging die Duitsland heeft aangekondigd. Door het prijsverschil dreigen pomphouders in de grensregio vanaf oktober weer klanten te verliezen. "We zagen klanten langzamerhand terugkomen, maar dat wordt nu tenietgedaan", zegt Drive-voorzitter Martin van Eijk.

1 dag geleden