Fashiongroep Omoda neemt onlinewinkel Wehkamp over
ZIERIKZEE (ANP) - Fashiongroep Omoda neemt de onlinewinkel Wehkamp over van de Britse investeringsmaatschappij Apax Partners. Daarmee komt Wehkamp na elf jaar weer in Nederlandse handen.
De overname wordt afgerond zodra alle vereiste goedkeuringen zijn verkregen, aldus een gezamenlijke verklaring van Omoda en Wehkamp. Een overnamesom werd niet gemeld door de bedrijven.
Omoda is een Nederlandse modegroep onder leiding van Jan Baan. Het familiebedrijf werd opgericht in 2000 in Zierikzee en was oorspronkelijk een schoenenketen. Inmiddels verkoopt het bedrijf ook kleding. In 2024 nam het bedrijf schoenenketen Van den Assem over. Met Wehkamp erbij gaat de groep gezamenlijk een jaaromzet van 600 miljoen euro realiseren. Met de overname wordt Omoda een van de grootste onlineretailers van Nederland.
Wehkamp
Topman Baan wil met de overname van Wehkamp het merkenaanbod van Omoda verbreden. "Nadat we met Omoda minder dan vijf jaar geleden de verbreding inzetten vanuit schoenen naar kleding, zullen we na deze overname over alle segmenten van de markt actief zijn." Ook sluit hij niet uit dat Wehkamp fysieke winkels krijgt. "Die mogelijkheden gaan we in de toekomst verkennen."
Wehkamp bestaat al zeventig jaar en begon als postorderbedrijf. In 2006 maakte het bedrijf de omslag van catalogus naar onlinewinkel. Het bedrijf verkoopt onder meer kleding, accessoires, maar ook meubels, verlichting en beautyproducten. Wehkamp heeft het de laatste jaren wel moeilijk. De omzet daalt al jaren en bij de laatste bekende jaarcijfers was er een nettoverlies van bijna 90 miljoen euro. Ook schrapte het bedrijf al meerdere keren banen.
De huidige topman van Wehkamp, Martijn Hagman, wordt tot eind 2027 mede-topman van de Omoda-groep naast Baan. Erik-Jan Mares, die deze zomer vertrekt als topman van Zeeman, wordt voorzitter van de nog op te richten raad van commissarissen.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - Het aantal reizigers op Europese luchthavens is in april gedaald ten opzichte van een jaar geleden. Het is voor het eerst dat het aantal passagiers is teruggelopen sinds de luchtvaartsector zich herstelde van de coronapandemie, meldt de koepelorganisatie van Europese luchthavens ACI Europe. De daling is het gevolg van de Iranoorlog en een staking in Duitsland.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Universal Music Group (UMG) behoorde donderdag tot de grote verliezers op het Damrak. De koersdaling van ruim 6 procent volgde op de aankondiging van investeringsfirma Pershing Square van miljardair Bill Ackman om zijn belang in het bedrijf te verkopen.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Nederland telt meer miljonairs en hun gezamenlijke vermogen is ook gegroeid. Dat blijkt uit een onderzoek van adviesbureau Capgemini naar miljonairs in Nederland en ruim twintig andere landen.
2 uur geledenMADRID (ANP/BLOOMBERG) - ING werkt aan een overnamebod op de Spaanse vermogensbeheerder Singular Bank. Dat meldt de Spaanse zakenkrant Cinco Días op basis van bronnen. Ook de grote Italiaanse bank Intesa Sanpaolo zou interesse hebben in een overname van Singular.
2 uur geledenHSINCHU (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De wereldwijde vraag naar chips die nodig zijn om toepassingen van kunstmatige intelligentie (AI) te laten draaien, is groter dan wat fabrikanten kunnen leveren. Dat zei topman C.C. Wei van het Taiwanese chipconcern TSMC donderdag op de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering in Hsinchu.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Zonnepanelenbezit in Nederland is ongelijk verdeeld over huishoudens. Dat blijkt uit een studie van het Centraal Planbureau (CPB). Huishoudens met een hoger inkomen en vermogen beschikken vaker over de duurzame manier van energie opwekken.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ziekteverzuim onder werknemers kwam in het eerste kwartaal van dit jaar uit op 5,8 procent. Dat is evenveel als een jaar eerder, maar hoger dan het langjarig gemiddelde. In de gezondheids- en welzijnszorg lag het ziekteverzuim met 8,2 procent het hoogst van alle bedrijfstakken, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
5 uur geleden