Farmers Defence Force wil grenswegen hele weekend blokkeren
HEERENVEEN (ANP) - Actiegroep Farmers Defence Force (FDF) hoopt dat de actiebereidheid onder boeren de komende dagen groeit en meer collega's zich aansluiten bij demonstraties in het land en op wegen. Een woordvoerster bevestigt een bericht van het Eindhovens Dagblad dat de groep de grenswegen het hele weekend wil blokkeren. Dit gebeurt al in het zuiden met de grens naar België, mogelijk volgen ook acties in het noorden en oosten van Nederland.
Onder andere op de snelwegen A67 bij Eindhoven en E19/A16 bij Breda blokkeren protesterende boeren de doorgang. FDF roept mensen op zich aan te sluiten bij de al meerdere dagen durende acties van de Belgische collega's. Daarnaast ziet de groep dat ook regionaal spontane acties ontstaan van "mensen die elkaar en de situatie in de buurt kennen", aldus de woordvoerster. Volgens haar voeren nu honderden boeren op verschillende plekken actie. "Dat aantal groeit, want de nood neemt toe."
De boeren willen met de acties bereiken dat demissionair minister van Landbouw Piet Adema in Brussel "een signaal afgeeft" om maatregelen op te heffen. Zo zorgt een maatregel rond het uitrijden van mest er volgens de FDF-woordvoerster voor dat "boeren hun mest niet kwijt kunnen en dieren daardoor met de poten erin komen te staan, omdat het boven de roosters uitkomt." Mest uitrijden over het land kan volgens haar gezien de weersomstandigheden al wel, maar mag pas over veertien dagen.
Belangenorganisatie Agractie ziet ook dat "de spanning hoog is" en "vooral de situatie in de mestmarkt door Europese afspraken heel prangend is", aldus voorzitter Bart Kemp. Toch zegt de boerenbelangengroep nu niet betrokken te zijn bij acties, omdat uitgekeken wordt naar een "voorspoedig formatieproces". Agractie zou volgens Kemp donderdag nog met verschillende politici rondom de regeringsformatie contact hebben gehad.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De eerste NS-conducteurs krijgen eind deze maand een bodycam uitgereikt. Het kan nog tot eind dit jaar duren voordat alle treinbeambten er een kunnen dragen tijdens hun werk. Dat meldt staatssecretaris Annet Bertram (Openbaar Vervoer, CDA) aan de Tweede Kamer.
8 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Strafrechtadvocaten (NVSA) roept staatssecretaris van Justitie en Veiligheid Claudia van Bruggen op de strenge communicatiemaatregelen op de zwaarst bewaakte afdelingen van gevangenissen te schrappen. In november werd het toezicht in zwaarbeveiligde inrichtingen zoals de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught aangescherpt als gevolg van een nieuwe gevangeniswet.
9 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Politici en inwoners van het Groene Hart hebben zich op het provinciehuis in Den Haag urenlang uitgesproken tegen de komst van windturbines in het open polderlandschap. Vele tientallen insprekers vertelden Provinciale Staten hoe ze denken over de plannen van de provincie Zuid-Holland. De boodschap was veelal hetzelfde: zet geen windturbines in het Groene Hart.
13 minuten geledenVALBURG (ANP) - De politie heeft de demonstranten die bij Valburg op de Betuwelijn zaten van het spoor gehaald. De activisten van Geef Tegengas zijn door de politie afgevoerd naar een arrestantencomplex. Volgens een woordvoerder zijn er tientallen aanhoudingen verricht.
1 uur geledenROERMOND (ANP) - Kamil E., die een celstraf uitzit voor betrokkenheid bij de moord op Peter R. de Vries, is gewond geraakt bij een steekpartij in de gevangenis van Roermond. Dat bevestigt zijn advocaat Ayse Çimen, na berichtgeving door het AD.
2 uur geledenGORINCHEM (ANP) - De stempassen voor de herverkiezingen in Gorinchem zijn eerder dan verwacht verstuurd. De gemeente dacht de passen voor de herstemming op 20 april bij alle kiesgerechtigden te bezorgen, maar dat wordt 15 april nadat "samen met de drukker alles op alles is gezet", aldus een gemeentewoordvoerder.
5 uur geledenDEN HAAG/ISLAMABAD (ANP) - Buitenlandminister Tom Berendsen heeft met de bemiddelaar van het staakt-het-vuren in het Midden-Oosten zijn zorgen gedeeld over de schending daarvan in Libanon. Berendsen belde vrijdag met zijn ambtgenoot in Pakistan, dat hielp het bestand tussen Iran en de Verenigde Staten tot stand te brengen.
5 uur geleden