Farmers Defence Force wil grenswegen hele weekend blokkeren
HEERENVEEN (ANP) - Actiegroep Farmers Defence Force (FDF) hoopt dat de actiebereidheid onder boeren de komende dagen groeit en meer collega's zich aansluiten bij demonstraties in het land en op wegen. Een woordvoerster bevestigt een bericht van het Eindhovens Dagblad dat de groep de grenswegen het hele weekend wil blokkeren. Dit gebeurt al in het zuiden met de grens naar Belgiƫ, mogelijk volgen ook acties in het noorden en oosten van Nederland.
Onder andere op de snelwegen A67 bij Eindhoven en E19/A16 bij Breda blokkeren protesterende boeren de doorgang. FDF roept mensen op zich aan te sluiten bij de al meerdere dagen durende acties van de Belgische collega's. Daarnaast ziet de groep dat ook regionaal spontane acties ontstaan van "mensen die elkaar en de situatie in de buurt kennen", aldus de woordvoerster. Volgens haar voeren nu honderden boeren op verschillende plekken actie. "Dat aantal groeit, want de nood neemt toe."
De boeren willen met de acties bereiken dat demissionair minister van Landbouw Piet Adema in Brussel "een signaal afgeeft" om maatregelen op te heffen. Zo zorgt een maatregel rond het uitrijden van mest er volgens de FDF-woordvoerster voor dat "boeren hun mest niet kwijt kunnen en dieren daardoor met de poten erin komen te staan, omdat het boven de roosters uitkomt." Mest uitrijden over het land kan volgens haar gezien de weersomstandigheden al wel, maar mag pas over veertien dagen.
Belangenorganisatie Agractie ziet ook dat "de spanning hoog is" en "vooral de situatie in de mestmarkt door Europese afspraken heel prangend is", aldus voorzitter Bart Kemp. Toch zegt de boerenbelangengroep nu niet betrokken te zijn bij acties, omdat uitgekeken wordt naar een "voorspoedig formatieproces". Agractie zou volgens Kemp donderdag nog met verschillende politici rondom de regeringsformatie contact hebben gehad.
Meer uit Binnenland
LANDGRAAF (ANP) - Door een steekpartij in een winkelcentrum in Landgraaf (Limburg) is zondagmiddag een man gewond geraakt, meldt de politie. Kort na het incident is een verdachte aangehouden. Het gaat om een 51-jarige man uit Landgraaf.
9 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De jubileumeditie van De Hollandse 100 heeft een recordbedrag opgeleverd. Het sportevenement bracht tot nu toe 354.000 euro op voor onderzoek naar lymfeklierkanker, meldt de organisatie. Ruim 740 mensen deden mee aan de tiende editie van De Hollandse 100. Donateurs kunnen nog tot donderdag geld schenken.
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Een 21-jarige man uit Eindhoven is zaterdagavond aangehouden in een terrorismeonderzoek. Dat meldt de politie zondag. De politie onderzoekt of de man banden heeft met Islamitische Staat (IS).
11 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Het programma RTL Tonight stopt. Dat heeft een woordvoerder aan het ANP bevestigd na een bericht van het AD. De laatste uitzending van het RTL 4-programma is op 12 juni. Vanaf komend najaar kiest de zender voor een "vertrouwde talkshowopzet", gepresenteerd door Renze Klamer.
11 uur geledenWAGENINGEN/LEIDEN (ANP) - Mensen met hooikoorts krijgen het dit voorjaar "behoorlijk voor de kiezen", schrijven deskundigen op Nature Today. Het seizoen begon al uitzonderlijk vroeg, met onder meer een recordhoge concentratie elzenpollen in de lucht. Afgelopen week was de pollenconcentratie van de es, populier, iep en haagbeuk hoog, melden het LUMC in Leiden en ziekenhuis Elkerliek in Helmond.
14 uur geledenHOORN (ANP) - Een van de drie mensen die zaterdagavond gewond raakten door een steekpartij in Hoorn, is overleden. Het gaat om een 29-jarige man uit Hoorn, meldt de politie.
16 uur geledenHOORN (ANP) - Aan de Italiaanse Zeedijk in Hoorn zijn zaterdagavond drie mensen gewond geraakt. Dat meldt de politie Noord-Holland. Om 23.22 uur werd er melding gemaakt van een steekincident, bevestigt een politiewoordvoerder. Het incident gebeurde op straat in het horecagebied.
23 uur geleden