Farmers Defence Force noemt protest bij minister 'topactie'
DEN HAAG (ANP) - De voorman van Farmers Defence Force (FDF), Mark van den Oever, noemt het protest van tientallen boeren vrijdag bij de woning van minister Christianne van der Wal (Stikstof) een "topactie". Dat zegt hij in een vlog op het YouTube-kanaal van de actiegroep. De boeren waren bij Van der Wal uit protest tegen het stikstofbeleid van het kabinet, dat die dag bekend werd.
Volgens Van den Oever is het niet erg dat de boeren de minister thuis opzochten. "Hun komen ook bij ons aan de keukentafel", aldus Van den Oever, doelend op de stikstofmaatregelen en de gevolgen daarvan voor de agrarische sector. FDF is niet onbekend met het thuis opzoeken van politici. In oktober 2020 bezochten vijf leden van de actiegroep Rob Jetten bij zijn woonhuis.
Van den Oever laat ook weten dat er meer protestacties zullen volgen. "Reken er maar op dat we komen. En met méér", aldus de voorman. FDF vergadert maandag over de toekomstige protestacties, laat een woordvoerster weten.
Boerencollectief Agractie heeft al gezegd op woensdag 22 juni met trekkers actie te gaan voeren in Den Haag tegen de kabinetsaanpak van het stikstofprobleem. Van den Oever laat weten dat dat wat hem betreft al eerder kan. "Het lijkt er nu niet op dat we wachten tot 22 juni", zegt hij bij Omroep Brabant.
Van der Wal was geschrokken van het protest bij haar huis, met name omdat het haar gezin raakte. Andere politici vinden het bezoek bij Van der Wal thuis onacceptabel, ook Caroline van der Plas van de BoerBurgerBeweging (BBB). Volgens haar staat het grootste deel van de boeren ook niet achter dit soort acties. BBB bespreekt zaterdag de stikstofplannen op de algemene ledenvergadering.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet kijkt "welwillend" naar deelname aan een eventuele NAVO-missie bij Groenland, zegt demissionair defensieminister Ruben Brekelmans (VVD) in het programma Café Kockelmann. Concrete plannen daarvoor liggen er nog niet, benadrukte hij.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - D66, VVD en CDA willen een minderheidskabinet vormen, meldt D66-leider Rob Jetten. De leiders van de drie partijen hebben donderdag en vrijdag met elkaar gesproken op het Hilversumse landgoed De Zwaluwenberg. De VVD had graag JA21 willen betrekken bij een meerderheidskabinet, maar dat ziet Jetten niet zitten.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) vindt het "ontzettend dapper dat zoveel Iraniërs de straat opgaan om te demonstreren tegen de slechte omstandigheden waarin ze moeten leven". Tegelijk vindt hij het "zorgelijk dat de signalen over repressie toenemen" en "echt onacceptabel" dat daarbij doden en gewonden vallen.
21 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Als minderjarigen via internet alcohol bestellen, moet niet alleen de verkoper maar ook de bezorgdienst worden beboet, vindt staatssecretaris Judith Tielen (Jeugd, VVD). De demissionair bewindsvrouw stelt voor om de Alcoholwet daarop aan te passen. De aanscherping is volgens haar nodig omdat jongeren onder de 18 jaar te makkelijk via internet aan bier, wijn of sterke drank komen.
21 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Klimaatminister Sophie Hermans (VVD) vindt het "zorgelijk" dat de Verenigde Staten een belangrijk klimaatverdrag van de Verenigde Naties verlaten. Maar de demissionaire bewindsvrouw benadrukte vrijdag voor aanvang van de ministerraad ook dat andere landen, waaronder Nederland, samen blijven optrekken om klimaatverandering tegen te gaan.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Veel leden zijn weggelopen bij Nieuw Sociaal Contract (NSC) nadat de partij is gedecimeerd bij de Tweede Kamerverkiezingen in oktober. Het aantal leden is teruggelopen van zo'n 8000 begin vorig jaar naar 3000, bevestigt partijvoorzitter Reinout van Malenstein na berichtgeving van RTV Oost.
1 dag geledenHILVERSUM (ANP) - De samenstelling van de coalitie is de "hoofdmoot" van de gesprekken tussen D66, CDA, VVD en informateur Rianne Letschert op landgoed De Zwaluwenberg in Hilversum, zei D66-leider Rob Jetten bij binnenkomst. Daar spreken de partijleiders en de informateur donderdag en vrijdag met elkaar. Jetten toont nog steeds weinig enthousiasme over het idee om JA21 daarbij te betrekken.
2 dagen geleden