Farmers Defence Force deelt bericht op X over landelijk protest
HEERENVEEN (ANP) - Farmers Defence Force (FDF) deelt op X een artikel van Nieuwe Oogst, waarin de boerenactiegroep aankondigt voor volgende week een groot landelijk protest voor te bereiden. Een woordvoerder van FDF heeft het bericht nog niet bevestigd.
Hoe de actie eruit gaat zien en waar deze gaat plaatsvinden, is volgens Nieuwe Oogst nog niet bekend. Dinsdag zouden alle regiobestuurders van FDF en de leiders van de trekkergroepen bij elkaar komen om de actie af te stemmen. Het protest zou voor volgend weekend plaatsvinden.
FDF liet eerder op de dag al weten het hele weekend de grenswegen te willen blokkeren. Op dit moment gebeurt dat al in het zuiden van het land, op de grens naar Belgiƫ. Mogelijk volgen ook acties in het noorden en oosten van Nederland.
Meer uit Binnenland
LEUSDEN (ANP) - Frenna en Sef zijn maandag de belangrijkste winnaars geworden van de Edison Pop 2026. Zij kregen in het AFAS Theater in Leusden de prijzen voor respectievelijk beste single (ZAZAA) en beste album (lieve monsters). DI-RECT kreeg de Edison Oeuvreprijs en Samuel Welten viel tweemaal in de prijzen.
10 minuten geledenDE BILT (ANP) - In het Waddengebied, Friesland en in de kop van Noord-Holland komt dichte mist voor. Het zicht kan minder dan 200 meter zijn, meldt het KNMI. Het verkeer kan hier hinder van ondervinden.
13 minuten geledenLEUSDEN (ANP) - DI-RECT is dit jaar de winnaar van de Edison Pop Oeuvreprijs. De Haagse band kreeg de prijs maandag tijdens het Edison-gala in het AFAS Theater in Leusden uit handen van oprichter en voormalig manager Dick Westland, de vader van drummer Jamie Westland.
48 minuten geledenDUIVENDRECHT (ANP) - DPG Media heeft na een incident met een "verwarde man" vorige week de beveiliging van haar gebouwen opgeschroefd. Dat bevestigt een woordvoerder aan het ANP na berichtgeving van NU.nl maandagavond.
1 uur geledenDRIEBERGEN (ANP) - De korpsleiding van de politie erkent fouten te hebben gemaakt in de interne communicatie over het onderzoek naar het raadplegen van de systemen in de zaak van Lisa. Brieven die intern verstuurd zijn, trekt de korpsleiding in, is te lezen in een verklaring.
2 uur geledenHARDENBERG (ANP) - Opvangorgaan COA krijgt waarschijnlijk ongeveer twee weken de tijd om twee opvanglocaties in de gemeente Hardenberg alsnog te sluiten. Daarna begint de teller voor de dwangsommen te lopen, zegt wethouder Alwin Mussche, die over de opvang van vluchtelingen gaat. De beide locaties hadden zondag moeten sluiten, maar zijn nog open.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het marineschip Zr. Ms. Evertsen gaat definitief naar het oosten van de Middellandse Zee. Het luchtverdedigings- en commandofregat vertrok vorige week al in die richting, maar een formeel besluit over de inzet ervan moest nog worden genomen.
3 uur geleden