Farmareus bereid om prijs kankermedicijnen te verlagen
BRUSSEL (ANP) - Geneesmiddelenfabrikant Aspen Pharma heeft de Europese Commissie voorgesteld om de prijzen voor zes levensreddende kankermedicijnen met gemiddeld 73 procent te verlagen. Brussel heeft het Zuid-Afrikaanse bedrijf al enige tijd in het vizier vanwege zijn prijsbeleid.
Het gaat onder meer om tabletten van Alkeran en de medicijnen Purinethol, Leukeran, Lanvis en Myleran. Aspen verwierf de verkooprechten voor de betreffende medicijnen, waarvan de patenten al decennia geleden waren verlopen, en voerde vervolgens enorme prijsverhogingen door. Daardoor ontstond de verdenking dat de farmareus misbruik maakte van zijn dominante marktpositie.
Als de prijs van medicijnen plotseling met honderden procenten wordt verhoogd kijken we daarnaar, gaf de commissie eerder aan. Of de voorgestelde prijsverlagingen door Aspen voldoende zijn, is nog niet duidelijk. Brussel heeft andere betrokken partijen gevraagd om met een reactie te komen.
De verkooppraktijken van Aspen zorgden enkele jaren geleden voor veel ophef. Zo kwam aan het licht dat Aspen in onderhandelingen met overheden dreigde te stoppen met de verkoop van kankermedicijnen, als niet ingestemd werd met forse prijsstijgingen. Ook zouden medewerkers van het bedrijf volgens een Britse krant gepraat hebben over het vernietigen van de voorraden van medicijnen om de prijzen op te drijven.
Meer uit Buitenland
BANGKOK (ANP/AFP) - Er zijn menselijke resten gevonden op het Thaise vrachtschip dat vorige maand in de Straat van Hormuz werd aangevallen door Iran. Eerder werd bekend dat drie bemanningsleden vermist waren.
1 uur geledenKOEWEIT (ANP/RTR/AFP) - Koeweit beschuldigt Iran vrijdag van een nieuwe aanval op een energie- en ontziltingsinstallatie in het land. Daarbij is schade ontstaan, aldus het ministerie van Elektriciteit, Water en Hernieuwbare Energie.
2 uur geledenTEL AVIV (ANP) - De Israëlische krijgsmacht werkt aan een plan voor het instellen van een bufferzone in het zuiden van Libanon. Daar moeten dan dorpen worden afgebroken en militaire posten worden neergezet, schrijft nieuwssite Times of Israel.
2 uur geledenHOUSTON (ANP) - De vier astronauten van de Artemis II-missie hebben inmiddels de baan om de aarde verlaten en zijn op weg naar de maan. Dat meldt het Amerikaanse ruimtevaartagentschap NASA donderdag.
8 uur geledenHAVANA (ANP) - Cuba heeft donderdag aangekondigd dat het vanwege Pasen 2010 gevangenen vrijlaat, zo melden Cubaanse staatsmedia. Het is de tweede keer dit jaar dat het land een amnestie voor gevangenen aankondigt.
8 uur geledenTEL AVIV (ANP) - Israëlische luchtverdedigingssystemen zijn in actie gekomen om vanuit Iran afgevuurde raketten neer te halen. Dat meldt het Israëlische leger vrijdag.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse aanvallen op Iran komen mogelijk neer op oorlogsmisdaden. Dat schrijven meer dan honderd deskundigen op het gebied van internationaal recht in de Verenigde Staten in een donderdag gepubliceerde open brief.
9 uur geleden