Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Farmaceut MSD wil oude naam Organon in ere herstellen

Farmaceut MSD wil oude naam Organon in ere herstellen

HAARLEM (ANP) - Het deel van het Amerikaanse farmacieconcern Merck, buiten Noord-Amerika bekend als MSD, dat op het punt staat te worden afgesplitst, krijgt de naam Organon. Daarmee wordt de oude naam weer in ere hersteld. Ook een deel van de Nederlandse activiteiten zal mogelijk verder gaan onder de 'nieuwe' naam, zo meldde het bedrijf. De bijna honderd jaar oude naam Organon verdween in 2007 na de overname door Schering-Plough.

Organon gaat zich louter richten op vrouwengezondheid. Later dit jaar wordt bekend wat de gevolgen voor de Nederlandse vestigingen zullen zijn. Het voorlopige plan is dat de vestiging in Oss onderdeel wordt van het nieuwe bedrijf.

Naar verwachting biedt Organon straks werk aan 10.000 tot 11.000 medewerkers. Van de 6000 medewerkers van MSD in Nederland gaan er mogelijk 1200 tot 1500 over naar de nieuwe onderneming. Het bedrijf moet de precieze invulling nog bepalen in samenspraak met de landelijke ondernemingsraad, de vakbonden en de raad van commissarissen. MSD heeft ook locaties in Haarlem, Boxmeer en De Bilt.

De naam Organon wordt pas in gebruik genomen als de splitsing gerealiseerd is in de verschillende landen. Naar verwachting is dat in de eerste helft van volgend jaar.

Meer uit Financieel

China dreigt met tegenmaatregelen na verbod VS op invoer robots

BEIJING (ANP/DPA) - China heeft gedreigd met tegenmaatregelen tegen de Verenigde Staten naar aanleiding van nieuwe beperkingen voor de handel in mensachtige robots. Een woordvoerder van het ministerie van Handel eiste donderdag dat Washington het importverbod onmiddellijk intrekt. Als dat niet gebeurt, zal China "krachtige tegenmaatregelen nemen".

22 minuten geleden
Prada ziet verkopen in Midden-Oosten met een derde dalen

MILAAN (ANP) - Modehuis Prada, waar naast Prada ook Versace en Miu Miu bij horen, heeft bijna een derde minder luxe kleding, schoenen en accessoires verkocht in het Midden-Oosten in de eerste helft van het jaar. Dat blijkt uit de halfjaarcijfers van de groep.

26 minuten geleden
Vraag naar airco's stuwt resultaten moederbedrijf MediaMarkt

DÜSSELDORF (ANP) - Ceconomy, het moederbedrijf van elektronicaketens MediaMarkt en Saturn, heeft de afgelopen maanden geprofiteerd van de hitte in Europa. Die leidde tot een grote vraag naar airconditioners, ventilatoren en koelapparaten, stelt het Duitse concern.

31 minuten geleden
Ferrari verkoopt meer dure modellen en verhoogt winstverwachting

MARANELLO (ANP/BLOOMBERG) - Ferrari heeft zijn winstverwachting voor heel 2026 naar boven bijgesteld, nadat de Italiaanse sportwagenfabrikant in het tweede kwartaal beter presteerde dan verwacht. De sterke resultaten zijn vooral te danken aan de grote vraag naar exclusieve modellen, zoals het topmodel F80 en een duurdere uitvoering van de Purosangue, de eerste SUV van Ferrari.

32 minuten geleden
Scheepvaart door Straat van Hormuz lijkt wat aan te trekken

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De scheepvaart door de Straat van Hormuz lijkt weer wat aan te trekken, ondanks de aanhoudende vijandelijkheden in het Midden-Oosten. Zo is er in de nacht van woensdag op donderdag ook een door QatarEnergy beheerde gastanker door de belangrijke zeestraat bij Iran gevaren. Dit is het eerste schip van dit type dat volgens scheepsvolgdata de waterweg heeft verlaten sinds 11 juli.

37 minuten geleden
Deutsche Bahn maakt na 7 jaar weer winst met spooractiviteiten

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse spoorwegmaatschappij Deutsche Bahn heeft in de eerste helft van 2026 voor het eerst in zeven jaar weer winst gemaakt met zijn kernactiviteiten. Dat maakte het staatsbedrijf donderdag bekend.

1 uur geleden
Dit najaar duurdere en kleinere vruchten door droogte

ZOETERMEER (ANP) - Consumenten zullen in september, als de nieuwe oogst geplukt wordt, genoegen moeten nemen met kleinere vruchten en daardoor zijn ze ook duurder. Dat zegt John Kusters, voorzitter van de Nederlandse Fruittelers Organisatie (NFO). De reden is de droogte in heel Europa.

1 uur geleden