Farmaceut MSD start grote studie naar pil tegen corona
KENILWORTH (ANP/RTR) - Farmaceut MSD, in Noord-Amerika bekend als Merck, is van plan een grote studie te beginnen naar de werking van een pil tegen corona. Het geneesmiddel met de naam molnupiravir is bedoeld voor mensen die risico lopen op een ernstige vorm van Covid-19, waarbij het middel de virusniveaus moet verminderen. Dan gaat het onder anderen om mensen die lijden aan obesitas, diabetes of ouderdomskwalen.
Het bedrijf wil zich louter concentreren op de ontwikkeling van molnupiravir als een poliklinische behandeling, omdat het middel wel tekenen vertoonde dat het helpt het virus onder controle te houden.
MSD staakt verder zijn inspanningen met het experimentele antivirale geneesmiddel voor patiënten die al in het ziekenhuis liggen. Uit tests zou onvoldoende blijken dat de pil deze groep helpt om ziekenhuisopnames en sterfgevallen te voorkomen. Covid-19 patiënten die een ziekenhuisbehandeling nodig hebben, zijn vaak in de "ontstekingsfase" van de ziekte. Dat zou te laat zijn voor een antiviraal geneesmiddel om veel hulp te bieden, zo klinkt het.
Te lang
De geneesmiddelenproducent schrapt ook een andere therapie tegen corona dat het nog geen vijf maanden geleden verwierf voor een bedrag van 425 miljoen dollar. MSD kwam tot de conclusie dat klinische tests en de voorbereidingen voor de productie te lang zouden duren.
De geneesmiddelenproducent stopte eerder dit jaar ook al met de ontwikkeling van twee Covid-19-vaccins, op basis van gegevens die aantoonden dat ze minder doeltreffend waren dan vaccins die door rivalen werden ontwikkeld.
MSD is van plan de studieresultaten op een aanstaande medische bijeenkomst in detail te presenteren. De resultaten van de nu te starten studie worden verwacht in september of oktober. Wel zijn tussentijdse analyses gepland.
Meer uit Financieel
ROTTERDAM (ANP) - Gasunie heeft vorig jaar "fors" geïnvesteerd in de energie-infrastructuur van Nederland. Met investeringen in de gasinfrastructuur en de capaciteit voor vloeibaar gas (LNG) wil het de energiezekerheid en weerbaarheid vergroten. Terwijl investeringen in nieuwe infrastructuur voor waterstof en CO2-transport en -opslag moeten bijdragen aan de energietransitie.
5 minuten geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - Luchtvaartmaatschappij Eurowings, onderdeel van Lufthansa, stuurt een vliegtuig naar het Midden-Oosten om gestrande Duitse toeristen terug te vliegen. Het gaat om ongeveer 150 toeristen die worden opgehaald in de Saudische hoofdstad Riyad en dan worden overgebracht naar Keulen.
46 minuten geledenKEULEN (ANP) - Lufthansa heeft vorig jaar een recordomzet geboekt en een hogere operationele winst behaald. Over 2026 is het Duitse luchtvaartconcern onzekerder geworden door de oorlog in en rond Iran, die voor een sterke stijging van de olieprijzen heeft gezorgd.
47 minuten geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijs is sinds het uitbreken van de Amerikaans-Israëlische oorlog met Iran met ongeveer 17 procent gestegen. Dat is de grootste prijsstijging in een week sinds 2022, toen de energiemarkten werden opgeschud door de Russische inval in Oekraïne.
1 uur geledenABU DHABI (ANP/DPA) - De Emiraatse luchtvaartmaatschappij Etihad Airways pakt een deel van zijn vluchten naar Europa vanaf vrijdag weer op. Dat kondigde de maatschappij aan op haar website.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Wall Street is donderdag met verliezen gesloten. Amerikaanse beleggers maakten zich vooral zorgen over een fikse toename van de olieprijzen. Die stijging werd aangewakkerd door onzekerheid over de duur van de oorlog in het Midden-Oosten. Deze kende zijn zesde dag en er is geen uitzicht op een einde van het conflict. De vrees is juist dat de strijd zich ook nog naar andere landen kan uitbreiden.
10 uur geledenCARACAS (ANP/RTR) - Shell heeft zijn intentie om nieuwe kansen in Venezuela te benutten formeel laten vastleggen. Donderdag sloot het olie- en gasconcern daarvoor verschillende deals met de regering van interim-president Delcy Rodríguez.
11 uur geleden