Farmaceut Merck rekent op goede verkoop coronapil in 2022
KENILWORTH (ANP/RTR) - De Amerikaanse farmaceut Merck rekent voor dit jaar op een goede verkoop van zijn coronapillen. De onderneming denkt dat de pil met het middel molnupiravir een omzet zal opleveren tussen de 5 miljard tot 6 miljard dollar. In het vierde kwartaal leverde de verkoop van de pillen al 952 miljoen dollar op, omgerekend 843 miljoen euro.
Molnupiravir moet voorkomen dat mensen die het coronavirus onder de leden hebben ernstige ziekteverschijnselen ontwikkelen of zelfs overlijden. De coronapillen van Merck, dat buiten Noord-Amerika actief is onder de naam MSD, mogen alleen gebruikt worden door volwassenen met een hoog gezondheidsrisico. De pil tegen Covid-19 is ontwikkeld in samenwerking met Ridgeback Biotherapeutics. Merck deelt de winsten uit de verkoop van de pillen met zijn partner.
In 2021 zette Merck een omzet in de boeken van 48,7 miljard dollar, wat 17 procent meer is dan een jaar eerder. Merck verkocht bijvoorbeeld meer van zijn Keytruda-medicijn tegen kanker. De nettowinst bedroeg 13 miljard dollar. Voor dit jaar rekent het concern op een omzet van 56,1 miljard tot 57,6 miljard dollar.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten verlengen toch de ontheffing voor Russische en Iraanse olie. Dat meldt de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent. De VS staan daarmee de verkoop van Iraanse en Russische olie die al aan boord van schepen was geladen dertig dagen langer toe om de stijging van de olieprijzen tegen te gaan.
18 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is woensdag hoger gesloten. Beleggers hielden de eenzijdige verlenging van de wapenstilstand tussen de Verenigde Staten en Iran door de Amerikaanse president Donald Trump in de gaten. Chiptoeleverancier ASM International (ASMI) eindigde boven in de Amsterdamse hoofdindex nadat het bedrijf dinsdag nabeurs met kwartaalcijfers was gekomen.
19 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De RAI Vereniging is van plan 75 procent van haar aandelen in RAI Amsterdam te verkopen. De overige 25 procent is en blijft in handen van de gemeente Amsterdam. Dat schrijven de wethouders Alexander Scholtes (deelnemingen) en Steven van Weyenberg (woningbouw en stedelijke ontwikkeling) woensdag aan de Amsterdamse gemeenteraad.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Europese luchthavens zijn blij met de plannen van de Europese Commissie die de impact van de oorlog in het Midden-Oosten op de energiemarkten in de EU moeten beperken. Hun koepelorganisatie ACI Europe laat weten de plannen te verwelkomen.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winst geopend, nadat president Donald Trump had aangekondigd de wapenstilstand tussen de Verenigde Staten en Iran te verlengen. Daarnaast waren er weer veel bedrijfsresultaten voor beleggers op Wall Street, waaronder van vliegtuigbouwer Boeing.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De brandstofprijzen zijn ook in het Verenigd Koninkrijk fors gestegen. Het gaat om de grootste stijging sinds juni 2022, kort nadat Rusland Oekraïne was binnengevallen. Dat meldt statistiekbureau ONS, de Britse evenknie van het CBS.
2 uur geledenARLINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Boeing heeft in het eerste kwartaal van dit jaar meer verkeersvliegtuigen aan klanten afgeleverd dan een jaar eerder, waardoor de omzet is gestegen. Volgens de vliegtuigmaker ging het om 143 toestellen, tegen 130 die een jaar eerder aan klanten werden overgedragen.
4 uur geleden