Farmaceut hoeft toch geen 1,2 miljard te betalen in patentzaak
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Farmaceut Gilead hoeft toch geen 1,2 miljard dollar te betalen aan onder meer rivaal Bristol-Myers Squibb. Een Amerikaans hof van beroep heeft een eerder vonnis in een patentgeschil over een speciale behandeling voor kanker ongeldig verklaard. Bij de behandeling wordt gebruik gemaakt van het immuunsysteem van het lichaam om de kanker te bestrijden.
Gileads dochterbedrijf Kite Pharma heeft een speciale technologie ontwikkeld waarbij iemands witte bloedcellen in een laboratorium worden aangepast en dan weer opnieuw in het lichaam worden teruggestopt, zodat ze in staat zijn om zelf kankercellen aan pakken. Kite werd er eerder van beschuldigd met dit middel tegen bloedkanker inbreuk te maken op een patent van Bristol-Myers Squibb en het Sloan Kettering Institute for Cancer Research, die een soortgelijke technologie hadden ontwikkeld.
In 2019 concludeerde een jury dat Bristol-Myers Squibb en het onderzoeksinstituut nog recht hadden op royalty's op de verkoop van de behandeling van Kite. Maar het hof ziet dat anders. Kite heeft met succes kunnen aanvoeren dat de omschrijvingen in het patent zodanig vaag zijn, dat die betrekking zouden kunnen hebben op veel meer behandelingen. Er stonden bijvoorbeeld weinig details in. Vandaar dat het niet eerlijk zou zijn om Gilead nu voor de kosten te laten opdraaien.
Bristol-Myers Squibb is het niet met de nieuwe beslissing eens. Het bedrijf heeft al aangekondigd beroep aan te zullen tekenen.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse economie staat er eind 2025 "steviger" voor dan gedacht, ondanks Amerikaanse importheffingen, te hoge inflatie en onzekerheid. Dit meldt ABN AMRO. De bank heeft daarom haar groeiverwachtingen voor de economie van Nederland voor dit en volgend jaar verhoogd.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse economie staat er eind 2025 "steviger" voor dan gedacht, ondanks Amerikaanse importheffingen, te hoge inflatie en onzekerheid. Dit meldt ABN AMRO. De bank heeft daarom haar groeiverwachtingen voor de economie van Nederland voor dit en volgend jaar verhoogd.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag voor de vierde dag op rij hoger gesloten. Beleggers rekenen steeds meer op een renteverlaging door de Federal Reserve in december. Nvidia eindigde in de plus, nadat het chipconcern dinsdag nog tot de verliezers behoorde.
3 uur geledenKYIV (ANP) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) heeft een akkoord bereikt met Oekraïne over een nieuwe regeling ter waarde van ongeveer 8,2 miljard dollar, zo'n 7,1 miljard euro. De oorlog tussen Oekraïne en Rusland "blijft een zware tol eisen van de Oekraïense bevolking en de economie", aldus het IMF.
4 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Aegon overweegt enkele activiteiten buiten de Verenigde Staten te verkopen. De Nederlandse verzekeraar haalt het grootste deel van zijn winst uit de VS en wil zich focussen op zijn belangrijkste markt. Dit melden ingewijden aan persbureau Bloomberg.
6 uur geledenDRUNEN (ANP) - Het Noorse aluminium- en energieconcern Norsk Hydro wil vijf Europese vestigingen sluiten. Het gaat om een aluminiumfabriek in het Noord-Brabantse Drunen, twee in het Verenigd Koninkrijk, een in Duitsland en een in Italië.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam is woensdag met een flinke koerswinst gesloten. Beleggers trokken zich op aan het optimisme op Wall Street, waar nu rekening wordt gehouden met een mogelijke renteverlaging door de Federal Reserve volgende maand.
8 uur geleden