Farmaceut hoeft toch geen 1,2 miljard te betalen in patentzaak
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Farmaceut Gilead hoeft toch geen 1,2 miljard dollar te betalen aan onder meer rivaal Bristol-Myers Squibb. Een Amerikaans hof van beroep heeft een eerder vonnis in een patentgeschil over een speciale behandeling voor kanker ongeldig verklaard. Bij de behandeling wordt gebruik gemaakt van het immuunsysteem van het lichaam om de kanker te bestrijden.
Gileads dochterbedrijf Kite Pharma heeft een speciale technologie ontwikkeld waarbij iemands witte bloedcellen in een laboratorium worden aangepast en dan weer opnieuw in het lichaam worden teruggestopt, zodat ze in staat zijn om zelf kankercellen aan pakken. Kite werd er eerder van beschuldigd met dit middel tegen bloedkanker inbreuk te maken op een patent van Bristol-Myers Squibb en het Sloan Kettering Institute for Cancer Research, die een soortgelijke technologie hadden ontwikkeld.
In 2019 concludeerde een jury dat Bristol-Myers Squibb en het onderzoeksinstituut nog recht hadden op royalty's op de verkoop van de behandeling van Kite. Maar het hof ziet dat anders. Kite heeft met succes kunnen aanvoeren dat de omschrijvingen in het patent zodanig vaag zijn, dat die betrekking zouden kunnen hebben op veel meer behandelingen. Er stonden bijvoorbeeld weinig details in. Vandaar dat het niet eerlijk zou zijn om Gilead nu voor de kosten te laten opdraaien.
Bristol-Myers Squibb is het niet met de nieuwe beslissing eens. Het bedrijf heeft al aangekondigd beroep aan te zullen tekenen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met verliezen gesloten. De stemming was opnieuw negatief, na zware koersverliezen in de techsector eerder deze week.
8 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Het vliegverkeer op de internationale luchthaven van Berlijn is tijdelijk stilgelegd vanwege ijzel. Dat is te lezen op de website van de luchthaven. Er kunnen hierdoor geen vliegtuigen meer landen of opstijgen. Het is niet duidelijk wanneer het vliegverkeer weer wordt hervat.
1 uur geledenWENEN (ANP) - Voedingsmiddelenconcern Danone heeft in Oostenrijk een nieuwe terugroepactie van babyvoeding aangekondigd. Dat meldt de Oostenrijkse autoriteit voor voedselveiligheid Ages. Sinds december hebben Danone en verschillende andere fabrikanten in tientallen landen babyvoeding teruggeroepen die mogelijk besmet is met een giftige stof.
3 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Ongeveer 2 miljoen vaten aan Venezolaanse olie gaan naar raffinaderijen in Spanje om te worden verwerkt door het Spaanse olie- en gasconcern Repsol. Dat meldt persbureau Reuters op basis van scheepvaartgegevens. Repsol heeft de olie gekocht van grondstoffenhandelaar Trafigura, aldus Reuters. Dat bedrijf is samen met branchegenoot Vitol door de Amerikaanse regering ingeschakeld om olie uit Venezuela op de markt te brengen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ArcelorMittal eindigde donderdag bovenaan de AEX-index. De staalproducent maakte financiƫle resultaten bekend, waarbij de winst vorig jaar was toegenomen. Topman Aditya Mittal was ook positief gestemd over de vraag naar staal in Europa na de protectionistische maatregelen die de Europese Unie vorig jaar heeft genomen om de staalsector te beschermen tegen met name goedkoper staal uit China.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland is van plan streamingdiensten en televisieomroepen die in Duitsland actief zijn te verplichten in Europese films te investeren. Als het aan de Duitse regering ligt, investeren platforms zoals Netflix, Amazon Prime en Disney+ straks minstens 8 procent van hun netto-omzet in Europese films.
5 uur geledenVELSEN-NOORD (ANP) - De centrale ondernemingsraad van Tata Steel Nederland dreigt naar de ondernemingskamer te stappen vanwege een reorganisatieplan van de staalproducent op een van de afdelingen. Dit meldt voorzitter Cinta Groos van de ondernemingsraad. Volgens haar is de advocaat momenteel bezig met een verzoek aan de ondernemingskamer.
5 uur geleden