Farmaceut hoeft toch geen 1,2 miljard te betalen in patentzaak
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Farmaceut Gilead hoeft toch geen 1,2 miljard dollar te betalen aan onder meer rivaal Bristol-Myers Squibb. Een Amerikaans hof van beroep heeft een eerder vonnis in een patentgeschil over een speciale behandeling voor kanker ongeldig verklaard. Bij de behandeling wordt gebruik gemaakt van het immuunsysteem van het lichaam om de kanker te bestrijden.
Gileads dochterbedrijf Kite Pharma heeft een speciale technologie ontwikkeld waarbij iemands witte bloedcellen in een laboratorium worden aangepast en dan weer opnieuw in het lichaam worden teruggestopt, zodat ze in staat zijn om zelf kankercellen aan pakken. Kite werd er eerder van beschuldigd met dit middel tegen bloedkanker inbreuk te maken op een patent van Bristol-Myers Squibb en het Sloan Kettering Institute for Cancer Research, die een soortgelijke technologie hadden ontwikkeld.
In 2019 concludeerde een jury dat Bristol-Myers Squibb en het onderzoeksinstituut nog recht hadden op royalty's op de verkoop van de behandeling van Kite. Maar het hof ziet dat anders. Kite heeft met succes kunnen aanvoeren dat de omschrijvingen in het patent zodanig vaag zijn, dat die betrekking zouden kunnen hebben op veel meer behandelingen. Er stonden bijvoorbeeld weinig details in. Vandaar dat het niet eerlijk zou zijn om Gilead nu voor de kosten te laten opdraaien.
Bristol-Myers Squibb is het niet met de nieuwe beslissing eens. Het bedrijf heeft al aangekondigd beroep aan te zullen tekenen.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Meer dan honderd economen, hoogleraren en lectoren roepen het kabinet op af te zien van de voorgestelde miljardensubsidie aan Tata Steel Nederland. De oproep wordt gedaan in een gezamenlijke brief aan de Tweede Kamer en het kabinet. De brief, gepubliceerd in het weekblad Economisch Statistische Berichten (ESB), verschijnt enkele weken voor het Kamerdebat over de overeenkomst met de staalproducent.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meer dan honderd economen, hoogleraren en lectoren roepen het kabinet op af te zien van de voorgestelde miljardensubsidie aan Tata Steel Nederland. De oproep wordt gedaan in een gezamenlijke brief aan de Tweede Kamer en het kabinet. De brief, gepubliceerd in het weekblad Economisch Statistische Berichten (ESB), verschijnt enkele weken voor het Kamerdebat over de overeenkomst met de staalproducent.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York hebben een bewogen handelssessie achter de rug. De belangrijkste graadmeters schommelden dinsdag hevig tussen winsten en verliezen, opgejaagd door nieuws over de situatie rond Iran en de energieprijzen.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Uitzendconcern Randstad verdwijnt uit de AEX, de index van de dertig meest verhandelde fondsen op de aandelenbeurs in Amsterdam. De maritiem dienstverlener voor de energiesector SBM Offshore keert terug in de hoofdindex.
9 uur geledenKEULEN (ANP/DPA) - Piloten van Lufthansa in Duitsland hebben de oproep gekregen om donderdag en vrijdag 48 uur lang te staken. Vakbond Vereinigung Cockpit doet die oproep vanwege een oplopend conflict over pensioenen. Naar verwachting raakt de actie vluchten die vanuit Duitsland vertrekken.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De olieprijs is dinsdag kortstondig scherp gedaald na het bericht van de Amerikaanse energieminister Chris Wright dat de Amerikaanse marine met succes een olietanker door de Straat van Hormuz had geëscorteerd. Wright meldde dat op X, maar verwijderde de post snel daarna weer.
10 uur geledenYANBU (ANP/BLOOMBERG) - Een vloot van minstens 25 tankers is onderweg naar de Saudische haven Yanbu. Die haven aan de Rode Zee fungeert als alternatief nu de Straat van Hormuz en daardoor de Perzische Golf zijn afgesloten. Het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco transporteert olie via een pijpleiding naar Yanbu en wil de hoeveelheid op korte termijn opvoeren.
10 uur geleden