Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Farmaceut Biogen omlaag op Wall Street, Samung ontkent interesse

Farmaceut Biogen omlaag op Wall Street, Samung ontkent interesse

NEW YORK (ANP) - Biogen ging donderdag hard omlaag op de beurzen in New York. De Amerikaanse farmaceut won een dag eerder nog bijna 10 procent na berichten dat Samsung interesse zou hebben in het bedrijf. Het Zuid-Koreaanse concern sprak de geruchten over een mogelijke overname echter tegen. De stemming op Wall Street bleef verder positief na de nieuwe recordstanden van de Dow-Jonesindex en de S&P 500 een dag eerder.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening 0,2 procent hoger op 36.574 punten. De brede S&P 500 steeg 0,1 procent tot 4799 punten en techgraadmeter Nasdaq daalde een fractie tot 15.759 punten. Met nog twee handelsdagen te gaan koerst de Dow af op een jaarwinst van dik 19 procent. De S&P 500 en de Nasdaq stevenen af op winsten van respectievelijk bijna 28 procent en dik 22 procent in 2021. Op Wall Street wordt in tegenstelling tot de Europese beurzen op oudjaarsdag ook nog een volle dag gehandeld.

Biogen, dat vooral bekend is van middelen die werken tegen neurologische aandoeningen zoals Alzheimer, dementie, multiple sclerose en de ziekte van Parkinson, zakte 5,6 procent. Met de vermeende overname door Samsung zou een bedrag van 40 miljard dollar zijn gemoeid, omgerekend dik 35 miljard euro.

Tesla

Tesla verloor 1,7 procent. De maker van elektrische auto's roept ruim 350.000 voertuigen terug omdat de achteruitrijcamera kan worden beschadigd. Daarnaast moeten er nog eens bijna 120.000 terug naar de garage vanwege problemen met de vergrendeling van de motorkap.

Apple steeg 0,1 procent. Het technologieconcern ligt op koers om als eerste bedrijf ter wereld een marktwaarde van 3 biljoen dollar te bereiken. De koers van het aandeel moet daarvoor 182,86 dollar aantikken. In 2018 ging Apple al als eerste door de grens van 1 biljoen dollar heen en in 2020 werd het bedrijf als eerste meer dan 2 biljoen dollar waard.

Micron Technology

Micron Technology daalde 2,4 procent. De Amerikaanse chipmaker waarschuwde voor mogelijke vertraging bij leveringen als gevolg van de lockdown in de Chinese miljoenenstad Xi'an. Het bedrijf heeft een belangrijke testlocatie en assemblage-vestiging in de stad. De aankondiging van Micron volgt op soortgelijk nieuws van rivaal Samsung Electronics. Het Zuid-Koreaanse concern zei eveneens dat de productie in de Chinese stad zal worden getroffen.

De euro was 1,1320 dollar waard, tegen 1,1343 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,4 procent duurder op 76,84 dollar. Brentolie kostte een fractie minder op 79,19 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Unilever bevestigt bod van specerijenbedrijf op voedingsdivisie

LONDEN (ANP) - Verzorgings- en voedingsmiddelenproducent Unilever bevestigt dat een ander bedrijf een overnamebod heeft gedaan op zijn divisie voor eten en drinken. Het gaat om een bod van de specerijenproducent McCormick.

22 minuten geleden
Air France-KLM houdt rekening met brandstoftekorten

LONDEN (ANP/RTR) - Luchtvaartconcern Air France-KLM bereidt zich voor op mogelijke brandstoftekorten in delen van de wereld waar het naartoe vliegt. Door de Iranoorlog is de export van brandstoffen vanuit de Golfregio ernstig verhinderd, wat vooral Zuidoost-Aziatische landen raakt. De Frans-Nederlandse luchtvaartcombinatie houdt daarom rekening met problemen bij terugvluchten uit dat deel van de wereld, zei topman Ben Smith tegen de Financial Times.

23 minuten geleden
Adviesprijzen benzine en diesel aan de pomp verder omhoog

EINDHOVEN (ANP) - De landelijke adviesprijzen voor benzine en diesel aan de pomp zijn vrijdag verder gestegen door de oorlog in het Midden-Oosten. De adviesprijs voor een liter Euro95 staat volgens consumentencollectief UnitedConsumers nu op 2,565 euro. Dat was 2,543 euro een dag eerder.

1 uur geleden
Investeringen begin 2026 gedaald

DEN HAAG (ANP) - Bedrijven in Nederland hebben in januari 1, 4 procent minder geïnvesteerd dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Daarmee was het de vierde maand op rij van dalende investeringen. Er gingen vooral minder investeringen naar gebouwen, auto's en infrastructuur.

1 uur geleden
IEA waarschuwt voor grote energiecrisis door oorlog Midden-Oosten

PARIJS (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten veroorzaakt een grote energiecrisis, waarschuwt het Internationaal Energieagentschap (IEA). Zolang de oorlog aanhoudt, is het volgens de organisatie aan overheden en ook burgers in de rest van de wereld om de impact van de forse olie- en gasprijsstijgingen zoveel mogelijk te beperken. Het IEA raadt mensen bijvoorbeeld aan waar mogelijk vanuit huis te werken om brandstofkosten te drukken.

1 uur geleden
WSJ: Unilever praat met McCormick over afsplitsing voedingstak

LONDEN (ANP) - Unilever voert gesprekken om zijn voedingsdivisie af te splitsen en samen te voegen met specerijenproducent McCormick. Dat meldt The Wall Street Journal onder verwijzing naar ingewijden. Een transactie die volledig uit aandelen bestaat zou binnen enkele weken tot stand kunnen komen als de gesprekken niet stuklopen, aldus de krant.

7 uur geleden
ING: bijna de helft van de huiseigenaren stelt verduurzaming uit

AMSTERDAM (ANP) - Bijna de helft van de Nederlandse huizenbezitters wacht met het verduurzamen van hun huis door onzekerheid over het overheidsbeleid. De meeste mensen vinden dat de overheid te weinig doet om dit te stimuleren. Dat meldt ING na onderzoek naar de motivaties en belemmeringen voor het verduurzamen van woningen onder ruim 1500 huiseigenaren.

7 uur geleden