Farmaceut Biogen omlaag op Wall Street, Samung ontkent interesse
NEW YORK (ANP) - Biogen ging donderdag hard omlaag op de beurzen in New York. De Amerikaanse farmaceut won een dag eerder nog bijna 10 procent na berichten dat Samsung interesse zou hebben in het bedrijf. Het Zuid-Koreaanse concern sprak de geruchten over een mogelijke overname echter tegen. De stemming op Wall Street bleef verder positief na de nieuwe recordstanden van de Dow-Jonesindex en de S&P 500 een dag eerder.
De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening 0,2 procent hoger op 36.574 punten. De brede S&P 500 steeg 0,1 procent tot 4799 punten en techgraadmeter Nasdaq daalde een fractie tot 15.759 punten. Met nog twee handelsdagen te gaan koerst de Dow af op een jaarwinst van dik 19 procent. De S&P 500 en de Nasdaq stevenen af op winsten van respectievelijk bijna 28 procent en dik 22 procent in 2021. Op Wall Street wordt in tegenstelling tot de Europese beurzen op oudjaarsdag ook nog een volle dag gehandeld.
Biogen, dat vooral bekend is van middelen die werken tegen neurologische aandoeningen zoals Alzheimer, dementie, multiple sclerose en de ziekte van Parkinson, zakte 5,6 procent. Met de vermeende overname door Samsung zou een bedrag van 40 miljard dollar zijn gemoeid, omgerekend dik 35 miljard euro.
Tesla
Tesla verloor 1,7 procent. De maker van elektrische auto's roept ruim 350.000 voertuigen terug omdat de achteruitrijcamera kan worden beschadigd. Daarnaast moeten er nog eens bijna 120.000 terug naar de garage vanwege problemen met de vergrendeling van de motorkap.
Apple steeg 0,1 procent. Het technologieconcern ligt op koers om als eerste bedrijf ter wereld een marktwaarde van 3 biljoen dollar te bereiken. De koers van het aandeel moet daarvoor 182,86 dollar aantikken. In 2018 ging Apple al als eerste door de grens van 1 biljoen dollar heen en in 2020 werd het bedrijf als eerste meer dan 2 biljoen dollar waard.
Micron Technology
Micron Technology daalde 2,4 procent. De Amerikaanse chipmaker waarschuwde voor mogelijke vertraging bij leveringen als gevolg van de lockdown in de Chinese miljoenenstad Xi'an. Het bedrijf heeft een belangrijke testlocatie en assemblage-vestiging in de stad. De aankondiging van Micron volgt op soortgelijk nieuws van rivaal Samsung Electronics. Het Zuid-Koreaanse concern zei eveneens dat de productie in de Chinese stad zal worden getroffen.
De euro was 1,1320 dollar waard, tegen 1,1343 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,4 procent duurder op 76,84 dollar. Brentolie kostte een fractie minder op 79,19 dollar per vat.
Meer uit Financieel
MIDDELBURG (ANP) - In totaal 173 bedrijven en instellingen in Zeeland die op een wachtlijst staan voor een nieuwe of zwaardere stroomaansluiting, krijgen die binnenkort. Netbeheerders Stedin en Tennet melden dat donderdag, nadat ze eerder ongeveer 260 megawatt aan ruimte hadden gevonden op het volle Zeeuwse stroomnet. Dat lukte omdat er afspraken met huidige grootgebruikers zijn gemaakt over meer flexibiliteit in hun electriciteitsverbruik.
17 minuten geledenSTOCKHOLM (ANP) - Zweden mag een vrachtschip van de Russische 'schaduwvloot' overdragen aan Oekraïne. De Zweedse rechter heeft toestemming gegeven om een Oekraïens verzoek daartoe in te willigen, melden Zweedse media als Dagens Nyheter en Expressen.
33 minuten geledenWOERDEN (ANP) - Koninklijke Horeca Nederland (KHN) doet onderzoek naar de grootte van een datalek in de sector en is een meldpunt aan het inrichten. De branchevereniging krijgt signalen van meerdere hotels waarbij gasten nepberichten met betaalverzoeken krijgen, bevestigt KHN na berichtgeving in meerdere media over een datalek in de hotellerie.
53 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De groene stroom die consumenten en ondernemers krijgen is wel echt duurzaam te noemen, zeggen energieleveranciers Eneco en Essent in een reactie op een onderzoek van klimaatstichting HIER. Die organisatie meldde donderdag dat ongeveer een derde van de groenestroomproducten niet van duurzame bronnen in Nederland komt, maar wordt 'vergroend' met certificaten uit het buitenland. Daarbij gaat het onder meer om bepaalde producten van Eneco en Essent.
56 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Eurostar blijft verder groeien. De internationale treindienst verwacht dit jaar een miljoen meer reizigers vanuit Nederland dan het jaar ervoor. Dat maakt dat Nederland belangrijk is voor het merk, onderstreept topvrouw Gwendoline Cazenave tijdens de viering van dertig jaar treinen tussen Amsterdam en Parijs.
1 uur geledenSEATTLE (ANP) - Amazon gaat de komende jaren meer investeren in Europa. Daardoor neemt het aantal medewerkers van het Amerikaanse tech- en webwinkelconcern in Europa naar verwachting met 25.000 toe. Op dit moment heeft Amazon 230.000 mensen in dienst in Europa.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - ASN Bank zegt een technische storing waardoor het spaarsaldo van klanten niet goed wordt weergegeven in de nacht van donderdag op vrijdag te herstellen. Door de storing wordt het saldo op spaar- of beleggingsrekeningen niet goed weergegeven in de app en op de website.
2 uur geleden