Farmaceut Bayer wil helpen met productie coronavaccin
LEVERKUSEN (ANP/RTR) - Het Duitse farmacieconcern Bayer onderzoekt of het biotechnoloog CureVac kan helpen bij het produceren van diens experimentele coronavaccin. "We zijn bereid om hiervoor alles uit de kast te halen", heeft Bayer-topman Werner Baumann gezegd tegen de krant Welt am Sonntag. "Dit gaat niet primair om financiële overwegingen, maar om het zo snel mogelijk beschikbaar maken van het vaccin."
Diverse landen in de wereld zijn inmiddels begonnen met het vaccineren van hun bevolking. Maar veel overheden klagen nog over het lage aanbod aan beschikbare doses.
Het vaccin van CureVac is nog niet klaar voor gebruik. Bayer besloot eerder al om de onderneming uit Tübingen te gaan helpen bij het ontwikkelingsproces. Als het vaccin straks wordt goedgekeurd, neemt de Europese Unie 225 miljoen doses af. Brussel heeft een optie op nog eens 180 miljoen doses.
Baumann stelt dat Bayer overweegt om de samenwerking met CureVac uit te breiden zodat deze ook de daadwerkelijke productie van het vaccin zou omvatten. "Met ons productienetwerk in Duitsland en de Verenigde Staten en de bijbehorende doorlooptijd zouden we in principe in staat zijn om vaccins in grotere hoeveelheden te produceren."
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York gingen vrijdag verder omlaag na de zware koersverliezen een dag eerder. Het besluit van de Amerikaanse president Donald Trump om de deadline voor de aanvallen op Iraanse energievoorzieningen met tien dagen te verlengen tot 6 april, maakte weinig indruk op beleggers. De verlenging geeft meer tijd voor gesprekken met Iran, die volgens Trump "zeer goed verlopen".
15 minuten geledenAALSMEER (ANP) - Royal FloraHolland merkt nog geen grote impact op de import van bloemen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Het grootste deel van de import van de bloemenveiling komt vanuit Afrika en dat verloopt deels via het Midden-Oosten, maar grote gevolgen blijven uit. 's Werelds grootste sierteeltmarktplaats verwacht dit jaar dan ook opnieuw zwarte cijfers te schrijven.
50 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Deutsche Bahn heeft vorig jaar 2,3 miljard euro verlies geleden, blijkt uit de jaarcijfers. De Duitse spoorwegmaatschappij duikt daarmee 500 miljoen euro verder in het rood dan in 2024. Deutsche Bahn meldt haar klanten dat ze het komende jaar rekening moeten houden met verslechtering van de diensten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Lang niet alle woningen die momenteel te koop staan, doen zaterdag mee aan de Open Huizen Dag van de Nederlandse Vereniging van Makelaars (NVM). Volgens huizenwebsite Funda staat het aantal aanmeldingen op ruim 8900, terwijl in totaal zo'n 47.000 huizen en appartementen beschikbaar zijn. Makelaarsorganisaties melden dat veel woningverkopers het niet nodig vinden om hun huis tijdens het evenement open te stellen voor huizenzoekers.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Onlinewoonwinkel Fonq is door de rechter failliet verklaard. Dat hebben de curatoren van het bedrijf vrijdag laten weten. Zij kijken momenteel nog of er een doorstart in zit voor Fonq of andere delen van het bedrijf, waaronder ook woonwinkel Naduvi. Zeker circa honderd medewerkers vrezen voor hun baan.
2 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China is een tweetal onderzoeken gestart naar handelspraktijken van de Verenigde Staten. Dat heeft het Chinese ministerie van Handel vrijdag bekendgemaakt.
3 uur geledenHOUTEN (ANP) - Het aantal huishoudens met een tv-abonnement is vorig jaar gedaald als gevolg van concurrentie met streaming- en videodiensten. Dat meldt marktonderzoeker Telecompaper, die voorziet dat het aantal tv-abonnementen de komende jaren verder daalt.
3 uur geleden