Farmaceut AstraZeneca trekt 400 miljoen uit om bomen te planten
LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Britse medicijnfabrikant AstraZeneca trekt 400 miljoen dollar (zo'n 365 miljoen euro) uit om tegen 2030 meer dan 200 miljoen bomen te planten om zijn ecologische voetafdruk te verkleinen. Het plan is onderdeel van de strategie van het farmaceutische concern om de CO2-uitstoot te verminderen in overeenstemming met het klimaatakkoord van Parijs. Dat akkoord uit 2015 heeft als doel de opwarming van de aarde te beperken tot 1,5 graad Celsius.
De toezegging komt neer op een bedrag van ongeveer 60 miljoen dollar per jaar, voor een van de meest waardevolle beursgenoteerde bedrijven in het Verenigd Koninkrijk. AstraZeneca heeft een beurswaarde van ongeveer 230 miljard dollar en boekte vorig jaar een omzet van zo'n 44 miljard dollar.
Het bedrijf toont verbetering ten opzichte van het verleden. Zo liet AstraZeneca in 2020 weten tegen eind 2025 meer dan 50 miljoen bomen te zullen planten en onderhouden. Ook kondigde het concern eerder deze maand aan dat het in de Verenigde Staten zal overstappen op biogas geproduceerd uit koeienmest en voedselafval om de CO2-uitstoot daar te verminderen.
CO2-uitstoot
Volgens persbureau Reuters hebben onderzoekers onlangs vastgesteld dat een groot deel van de wereldwijde farmaceutische en biotech-industrie nog doelen moet stellen voor het verminderen van de CO2-uitstoot in overeenstemming met het klimaatakkoord van Parijs. Ook persbureau Bloomberg stelt dat de plannen van AstraZeneca mogelijk een "een druppel op een gloeiende plaat zijn". Een onafhankelijk adviespanel dat door de Britse regering is ingesteld stelde namelijk onlangs vast dat de kansen van het Verenigd Koninkrijk om zijn klimaatdoelen te halen steeds kleiner worden.
Er komt ook steeds meer kritiek op de groene claims van veel bedrijven. Zo zouden die niet gebaseerd zijn op echte beperking van de CO2-uitstoot door de bedrijven zelf, maar op maatregelen om ergens anders vervuilende CO2 uit de lucht te halen.
Volgens een woordvoerster van AstraZeneca wordt het herbossingsprogramma AZ Forest niet gebruikt om CO2-uitstoot te compenseren. "Dat is zeker niet het geval. We bouwen onze eigen uitstoot en de uitstoot in de hele keten van ons bedrijf juist af. AZ Forest helpt om vanaf 2030 restemissies uit de atmosfeer te halen."
Meer uit Financieel
AMSTELVEEN (ANP) - KLM schort vanaf zondag 1 maart de vluchten naar Tel Aviv tot nader order op, meldt de luchtvaartmaatschappij. De luchtvaartmaatschappij zegt om "operationele en commerciƫle" redenen niet meer naar de Israƫlische stad te vliegen.
36 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een aanzienlijke winst gesloten, geholpen door optimisme over technologiebedrijven. De sterkste stijger in de AEX was informatieleverancier RELX, dat onlangs in waarde daalde door zorgen over de concurrentie van AI-bedrijf Anthropic. Beleggers reageren nu juist enthousiast op het nieuws dat RELX een AI-hulpmiddel van datzelfde Anthropic heeft toegevoegd aan zijn platform voor juridisch onderzoek.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De economische banden tussen de EU en het Verenigd Koninkrijk na de Brexit zijn woensdag weer een stukje aangehaald. Dat gebeurde door de ondertekening van een overeenkomst over mededingingssamenwerking door Eurocommissaris Teresa Ribera (Mededinging) en de Britse minister Peter Kyle (Handel).
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/DPA) - De Verenigde Staten zijn van plan zich aan de eerder gesloten handelsdeal met de Europese Unie te houden, verwacht de Europese Commissie. "De VS hebben aangegeven zich te houden aan de huidige overeenkomsten en hun specifieke kenmerken", zei een woordvoerder van het dagelijks EU-bestuur.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - President Donald Trump is van plan zijn importheffingen voor Chinese goederen even hoog te houden als voorheen. Dat zei Trumps handelsgezant Jamieson Greer. Vorige week verklaarde het Hooggerechtshof veel heffingen van Trump onwettig, maar volgens Greer zal de regering proberen de tarieven voor Chinese producten tussen de 35 en 50 procent te houden.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Aandelen in Warner Bros. Discovery zijn woensdag iets in waarde gedaald op de beurs in New York ondanks een nieuw overnamebod van Paramount Skydance. Door het bod lijkt de overnamestrijd rond Warner Bros., bekend van de Harry Potter-films en Game of Thrones-franchise, in een nieuwe fase beland. Maar het lijkt erop dat beleggers toch op een grotere verhoging van een eerder bod hadden gerekend.
5 uur geledenBEIJING (ANP/DPA/AFP) - China bestelt 120 vliegtuigen van de Europese fabrikant Airbus, meldde de Duitse bondskanselier Friedrich Merz tijdens zijn bezoek aan het Aziatische land. Eerder maakten de twee landen al duidelijk dat ze hun economische samenwerking willen uitbreiden.
5 uur geleden