Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Farmaceut AstraZeneca trekt 400 miljoen uit om bomen te planten

Farmaceut AstraZeneca trekt 400 miljoen uit om bomen te planten

LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Britse medicijnfabrikant AstraZeneca trekt 400 miljoen dollar (zo'n 365 miljoen euro) uit om tegen 2030 meer dan 200 miljoen bomen te planten om zijn ecologische voetafdruk te verkleinen. Het plan is onderdeel van de strategie van het farmaceutische concern om de CO2-uitstoot te verminderen in overeenstemming met het klimaatakkoord van Parijs. Dat akkoord uit 2015 heeft als doel de opwarming van de aarde te beperken tot 1,5 graad Celsius.

De toezegging komt neer op een bedrag van ongeveer 60 miljoen dollar per jaar, voor een van de meest waardevolle beursgenoteerde bedrijven in het Verenigd Koninkrijk. AstraZeneca heeft een beurswaarde van ongeveer 230 miljard dollar en boekte vorig jaar een omzet van zo'n 44 miljard dollar.

Het bedrijf toont verbetering ten opzichte van het verleden. Zo liet AstraZeneca in 2020 weten tegen eind 2025 meer dan 50 miljoen bomen te zullen planten en onderhouden. Ook kondigde het concern eerder deze maand aan dat het in de Verenigde Staten zal overstappen op biogas geproduceerd uit koeienmest en voedselafval om de CO2-uitstoot daar te verminderen.

CO2-uitstoot

Volgens persbureau Reuters hebben onderzoekers onlangs vastgesteld dat een groot deel van de wereldwijde farmaceutische en biotech-industrie nog doelen moet stellen voor het verminderen van de CO2-uitstoot in overeenstemming met het klimaatakkoord van Parijs. Ook persbureau Bloomberg stelt dat de plannen van AstraZeneca mogelijk een "een druppel op een gloeiende plaat zijn". Een onafhankelijk adviespanel dat door de Britse regering is ingesteld stelde namelijk onlangs vast dat de kansen van het Verenigd Koninkrijk om zijn klimaatdoelen te halen steeds kleiner worden.

Er komt ook steeds meer kritiek op de groene claims van veel bedrijven. Zo zouden die niet gebaseerd zijn op echte beperking van de CO2-uitstoot door de bedrijven zelf, maar op maatregelen om ergens anders vervuilende CO2 uit de lucht te halen.

Volgens een woordvoerster van AstraZeneca wordt het herbossingsprogramma AZ Forest niet gebruikt om CO2-uitstoot te compenseren. "Dat is zeker niet het geval. We bouwen onze eigen uitstoot en de uitstoot in de hele keten van ons bedrijf juist af. AZ Forest helpt om vanaf 2030 restemissies uit de atmosfeer te halen."

Meer uit Financieel

Verliezen op Wall Street na forse toename olieprijzen

NEW YORK (ANP/RTR) - Wall Street is donderdag met verliezen gesloten. Amerikaanse beleggers maakten zich vooral zorgen over een fikse toename van de olieprijzen. Die stijging werd aangewakkerd door onzekerheid over de duur van de oorlog in het Midden-Oosten. Deze kende zijn zesde dag en er is geen uitzicht op een einde van het conflict. De vrees is juist dat de strijd zich ook nog naar andere landen kan uitbreiden.

2 uur geleden
Shell sluit olie- en gasdeals met Venezuela

CARACAS (ANP/RTR) - Shell heeft zijn intentie om nieuwe kansen in Venezuela te benutten formeel laten vastleggen. Donderdag sloot het olie- en gasconcern daarvoor verschillende deals met de regering van interim-president Delcy Rodríguez.

3 uur geleden
Groep Amerikaanse staten naar rechter om nieuwe heffingen Trump

NEW YORK (ANP/RTR) - Een groep van 24 Amerikaanse staten spant een rechtszaak aan tegen de recent door president Donald Trump opgelegde importheffingen van 10 procent. Volgens de staten mag Trump de streep die het Amerikaanse hooggerechtshof onlangs zette door veel van zijn eerdere heffingen, niet omzeilen door zich op een andere wet te beroepen.

3 uur geleden
VolkerWessels in hoger beroep tegen boetes omkoping Sint Maarten

AMERSFOORT (ANP) - Bouwconcern VolkerWessels verzet zich tegen twee boetes van samen 480.000 euro die twee dochterbedrijven onlangs kregen voor de omkoping van een politicus in Sint Maarten. Ook een voormalige directeur, die een geldstraf kreeg van 30.000 euro voor zijn rol bij de corruptie, heeft hoger beroep aangetekend.

3 uur geleden
EU akkoord over verbod op vegetarische kip, vegaworst mag nog wel

BRUSSEL (ANP/AFP) - Het Europees Parlement en de lidstaten hebben donderdag overeenstemming bereikt over een verbod op bepaalde vleestermen voor plantaardige producten. Een omschrijving als vegetarische kip mag straks niet meer worden gebruikt. Dat geldt ook voor combinaties met bijvoorbeeld steak of bacon. Aanduidingen als veggieburger of vegaworst blijven wel toegestaan.

4 uur geleden
Platenbedrijf achter Taylor Swift gaat toch niet naar Wall Street

HILVERSUM (ANP) - Muziekconcern Universal Music Group (UMG) schort zijn plannen voor een beursgang in de Verenigde Staten op. Volgens het platenbedrijf achter popsterren als Billie Eilish, Taylor Swift en Harry Styles is er momenteel te veel onzekerheid op de markt. Dat zorgt volgens de onderneming, met hoofdkantoor in Hilversum, voor een aanzienlijke verstoring in de eigen waardering.

5 uur geleden
Flinke stijging olieprijzen drukt sentiment Europese beleggers

AMSTERDAM (ANP) - Een nieuwe flinke toename van de olieprijzen door de oorlog in Iran drukte donderdag het sentiment op de aandelenbeurs in Amsterdam. De belangrijkste beursgraadmeters in Europa gingen eveneens met verliezen de handel uit. Olie- en gasconcern Shell zag zijn beurswaarde wel toenemen.

6 uur geleden