Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Farmaceut AstraZeneca trekt 400 miljoen uit om bomen te planten

Farmaceut AstraZeneca trekt 400 miljoen uit om bomen te planten

LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Britse medicijnfabrikant AstraZeneca trekt 400 miljoen dollar (zo'n 365 miljoen euro) uit om tegen 2030 meer dan 200 miljoen bomen te planten om zijn ecologische voetafdruk te verkleinen. Het plan is onderdeel van de strategie van het farmaceutische concern om de CO2-uitstoot te verminderen in overeenstemming met het klimaatakkoord van Parijs. Dat akkoord uit 2015 heeft als doel de opwarming van de aarde te beperken tot 1,5 graad Celsius.

De toezegging komt neer op een bedrag van ongeveer 60 miljoen dollar per jaar, voor een van de meest waardevolle beursgenoteerde bedrijven in het Verenigd Koninkrijk. AstraZeneca heeft een beurswaarde van ongeveer 230 miljard dollar en boekte vorig jaar een omzet van zo'n 44 miljard dollar.

Het bedrijf toont verbetering ten opzichte van het verleden. Zo liet AstraZeneca in 2020 weten tegen eind 2025 meer dan 50 miljoen bomen te zullen planten en onderhouden. Ook kondigde het concern eerder deze maand aan dat het in de Verenigde Staten zal overstappen op biogas geproduceerd uit koeienmest en voedselafval om de CO2-uitstoot daar te verminderen.

CO2-uitstoot

Volgens persbureau Reuters hebben onderzoekers onlangs vastgesteld dat een groot deel van de wereldwijde farmaceutische en biotech-industrie nog doelen moet stellen voor het verminderen van de CO2-uitstoot in overeenstemming met het klimaatakkoord van Parijs. Ook persbureau Bloomberg stelt dat de plannen van AstraZeneca mogelijk een "een druppel op een gloeiende plaat zijn". Een onafhankelijk adviespanel dat door de Britse regering is ingesteld stelde namelijk onlangs vast dat de kansen van het Verenigd Koninkrijk om zijn klimaatdoelen te halen steeds kleiner worden.

Er komt ook steeds meer kritiek op de groene claims van veel bedrijven. Zo zouden die niet gebaseerd zijn op echte beperking van de CO2-uitstoot door de bedrijven zelf, maar op maatregelen om ergens anders vervuilende CO2 uit de lucht te halen.

Volgens een woordvoerster van AstraZeneca wordt het herbossingsprogramma AZ Forest niet gebruikt om CO2-uitstoot te compenseren. "Dat is zeker niet het geval. We bouwen onze eigen uitstoot en de uitstoot in de hele keten van ons bedrijf juist af. AZ Forest helpt om vanaf 2030 restemissies uit de atmosfeer te halen."

Meer uit Financieel

Defensiebedrijf CSG boekt meer omzet na roerig kwartaal

PRAAG (ANP) - Het Tsjechische defensiebedrijf CSG, met beursnotering in Amsterdam, heeft mede door een groei in verkoop van defensiesystemen meer omzet geboekt. Dat meldt het bedrijf in zijn kwartaalcijfers. Eerder deze maand kwam CSG nog in opspraak nadat onderzoeksplatform Hunterbrook het bedrijf had beschuldigd van "verfraaiing van cijfers" en "ruzies in de top van het bedrijf".

2 minuten geleden
Inflatiezorgen drukken de stemming op aandelenbeurs Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag licht lager aan de handelsdag begonnen. Zorgen over de toenemende inflatie houden beleggers bezig, wat een dag eerder ook al duidelijk werd op Wall Street. Daar eindigden de belangrijkste graadmeters toen lager, gevoed door de zorg dat sterke prijsstijgingen ook voor hogere rentes zullen zorgen.

38 minuten geleden
Huurders klagen vaker over lekkages, vochtproblemen en schimmel

DEN HAAG (ANP) - De Huurcommissie heeft vorig jaar gemiddeld meer dan honderd bouwkundige onderzoeken per week uitgevoerd, 17 procent meer dan in 2024. Daarbij klaagden huurders steeds vaker over onder meer schimmel, lekkages en tocht, staat in het jaarverslag van de instantie die huurgeschillen beslecht.

1 uur geleden
IEA: verkoop elektrische auto's wereldwijd richting recordhoogte

PARIJS (ANP) - De verkoop van elektrische auto's wereldwijd ligt op koers om opnieuw een recordhoogte te bereiken. Dat zegt het Internationale Energieagentschap (IEA) in een onderzoek. Naar verwachting zullen er 23 miljoen elektrische auto's worden verkocht in 2026.

1 uur geleden
Staking op komst bij Samsung, vrees voor economische gevolgen

SEJONG (ANP/RTR) - Tienduizenden werknemers van Samsung dreigen te staken uit onvrede over het uitblijven van een deal over hogere bonussen. De vakbond van het bedrijf in Zuid-Korea heeft plannen waarbij 48.000 personeelsleden het werk achttien dagen neerleggen. Vanwege het grote belang van Samsung wordt gevreesd voor schade aan de economie.

1 uur geleden
Mercedes toont elektrische sportauto met geluid van brullende V8

STUTTGART (ANP/BLOOMBERG) - Mercedes-Benz heeft een elektrische sportwagen onthuld die klinkt als een brullende V8-benzinemotor, maar wordt aangedreven door drie krachtige elektromotoren. Daarmee richt de autofabrikant zich op kopers die de elektrische modellen van het merk tot nu toe links lieten liggen.

1 uur geleden
EU bereikt voorlopig akkoord over afronding handelsakkoord met VS

BRUSSEL (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - De Europese Unie heeft een voorlopig akkoord bereikt over wetgeving om invoerrechten op Amerikaanse goederen af ​​te schaffen. Dit is een belangrijk onderdeel van het handelsakkoord dat afgelopen juli met Washington werd gesloten.

1 uur geleden