Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Farmaceut AstraZeneca trekt 400 miljoen uit om bomen te planten

Farmaceut AstraZeneca trekt 400 miljoen uit om bomen te planten

LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Britse medicijnfabrikant AstraZeneca trekt 400 miljoen dollar (zo'n 365 miljoen euro) uit om tegen 2030 meer dan 200 miljoen bomen te planten om zijn ecologische voetafdruk te verkleinen. Het plan is onderdeel van de strategie van het farmaceutische concern om de CO2-uitstoot te verminderen in overeenstemming met het klimaatakkoord van Parijs. Dat akkoord uit 2015 heeft als doel de opwarming van de aarde te beperken tot 1,5 graad Celsius.

De toezegging komt neer op een bedrag van ongeveer 60 miljoen dollar per jaar, voor een van de meest waardevolle beursgenoteerde bedrijven in het Verenigd Koninkrijk. AstraZeneca heeft een beurswaarde van ongeveer 230 miljard dollar en boekte vorig jaar een omzet van zo'n 44 miljard dollar.

Het bedrijf toont verbetering ten opzichte van het verleden. Zo liet AstraZeneca in 2020 weten tegen eind 2025 meer dan 50 miljoen bomen te zullen planten en onderhouden. Ook kondigde het concern eerder deze maand aan dat het in de Verenigde Staten zal overstappen op biogas geproduceerd uit koeienmest en voedselafval om de CO2-uitstoot daar te verminderen.

CO2-uitstoot

Volgens persbureau Reuters hebben onderzoekers onlangs vastgesteld dat een groot deel van de wereldwijde farmaceutische en biotech-industrie nog doelen moet stellen voor het verminderen van de CO2-uitstoot in overeenstemming met het klimaatakkoord van Parijs. Ook persbureau Bloomberg stelt dat de plannen van AstraZeneca mogelijk een "een druppel op een gloeiende plaat zijn". Een onafhankelijk adviespanel dat door de Britse regering is ingesteld stelde namelijk onlangs vast dat de kansen van het Verenigd Koninkrijk om zijn klimaatdoelen te halen steeds kleiner worden.

Er komt ook steeds meer kritiek op de groene claims van veel bedrijven. Zo zouden die niet gebaseerd zijn op echte beperking van de CO2-uitstoot door de bedrijven zelf, maar op maatregelen om ergens anders vervuilende CO2 uit de lucht te halen.

Volgens een woordvoerster van AstraZeneca wordt het herbossingsprogramma AZ Forest niet gebruikt om CO2-uitstoot te compenseren. "Dat is zeker niet het geval. We bouwen onze eigen uitstoot en de uitstoot in de hele keten van ons bedrijf juist af. AZ Forest helpt om vanaf 2030 restemissies uit de atmosfeer te halen."

Meer uit Financieel

Nederlandse technologische industrie verontrust over heffingen

ZOETERMEER (ANP) - De ondernemersorganisatie voor de Nederlandse technologische industrie FME is verontrust over de nieuwe heffingen die de Verenigde Staten Nederland en zeven andere Europese landen wil opleggen. Dat zegt voorzitter Theo Henrar in reactie op de aankondiging van president Donald Trump.

26 minuten geleden
EU-buitenlandchef: Rusland en China profiteren van heffingen VS

BRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten spelen met de aangekondigde heffingen voor Europese landen vooral China en Rusland in de kaart, zegt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. Volgens haar dreigen zowel de VS als Europa hierdoor armer te worden en hebben alleen hun tegenstanders daar baat bij.

27 minuten geleden
EU-ambassadeurs zondag bijeen voor overleg over heffingen VS

BRUSSEL (ANP) - De ambassadeurs van alle lidstaten van de Europese Unie komen zondag samen om te praten over de nieuwe Amerikaanse heffingen, meldt voorzitter Cyprus. Een aantal getroffen landen zei eerder al dat ze met een gezamenlijke Europese reactie wilden komen op de tarieven.

1 uur geleden
Werkgeversorganisatie eens met EU-reactie op Trump over Groenland

DEN HAAG (ANP) - Werkgeversorganisatie VNO-NCW kan zich vinden in de EU-reactie op de extra importtarieven die Donald Trump wil opleggen aan Nederland en andere EU-landen die Denemarken en Groenland steunen in hun verzet tegen inlijving door de Verenigde Staten. "We staan achter de boodschap van de Europese Commissie en de Europese Raad", laat een woordvoerster van de werkgeversclub weten.

1 uur geleden
Democraten én Republikeinen kritisch op Groenland-heffingen Trump

WASHINGTON (ANP) - De aangekondigde heffingen van de Amerikaanse president Donald Trump tegen Europese landen vanwege hun steun aan Groenland, hebben in de Verenigde Staten zelf tot kritische reacties geleid. Niet alleen Democraten, maar ook enkele Republikeinse Congresleden spreken zich openlijk uit tegen Trumps plannen.

1 uur geleden
Handelsakkoord VS en EU op losse schroeven om kwestie-Groenland

BRUSSEL (ANP) - Het handelsakkoord dat de Verenigde Staten en de Europese Unie afgelopen zomer sloten om hun dreigende handelsoorlog af te wenden, wordt voorlopig niet goedgekeurd. Het Europees Parlement kan er niet mee instemmen zolang de VS dreigen Groenland in te lijven, zegt de leider van de grootste en cruciale EP-fractie.

1 uur geleden
Britse premier Starmer noemt heffingen Trump helemaal verkeerd

LONDEN (ANP/AFP) - De Britse premier Keir Starmer veroordeelt het Amerikaanse dreigement om zijn land en andere Europese landen een heffing op te leggen en noemt het "helemaal verkeerd". President Donald Trump wil met een importheffing van 10 procent bereiken dat ze akkoord gaan met de Amerikaanse inlijving van Groenland.

1 uur geleden