Farioli ziet in eerste helft te veel misgaan bij winnend Ajax
AMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer Francesco Farioli toonde zich na afloop van de met 5-0 gewonnen competitiewedstrijd tegen Fortuna Sittard kritisch over het eerste deel van het duel. "Het was verre van perfect. We verloren in de beginfase zeven of acht ballen en dat leverde meerdere counters van Fortuna op. We maakten te veel fouten", zei de Italiaan tegen ESPN.
Ajax ging dankzij doelpunten van Kenneth Taylor en Bertrand Traoré rusten met een voorsprong van 2-0 en Fortuna-speler Rodrigo Guth kreeg in de blessuretijd van de eerste helft rood. "Die kaart was bepalend", aldus Farioli, die zijn elftal na rust eenvoudig verder weg zag lopen. "Ik ben blij met het resultaat en het feit dat we de nul hebben gehouden. Davy Klaassen en Wout Weghorst konden voor het eerst meedoen en de sfeer in het stadion was weer geweldig. We hebben dus genoeg goede dingen gezien, maar we moeten kritisch blijven in onze analyses. We zullen onszelf moeten verbeteren."
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - Tjaronn Chery (NEC), Mika Godts (Ajax), Ismael Saibari (PSV), Joey Veerman (PSV) en Jacob Trenskow (sc Heerenveen) maken kans om te worden verkozen tot Speler van het Jaar van de Eredivisie. Saibari behoorde ook vorig jaar tot de genomineerden, maar zag de titel toen naar Sem Steijn (destijds FC Twente) gaan.
2 uur geledenPAMPLONA (ANP) - Atlético Madrid heeft zich hersteld van de uitschakeling door Arsenal in de halve finales van de Champions League en de daaropvolgende nederlaag in La Liga tegen Celta de Vigo. Bij Osasuna won de ploeg van trainer Diego Simeone met 2-1.
17 uur geledenRIYAD (ANP/AFP) - Cristiano Ronaldo moet nog even wachten op zijn eerste titel in de Saudische Pro League. Door een late eigen treffer van doelman Benoit eindigde de topper tussen Ronaldo's Al Nassr en Al Hilal, dat tweede staat, in 1-1.
18 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - De voorzitter van de voetbalbond van Curaçao, Gilbert Martina, heeft tijdens een persconferentie dinsdagochtend (lokale tijd) op Curaçao gesproken over een 'walgelijke en verwerpelijke situatie'. Er zijn volgens hem in de Nederlandse pers in de afgelopen week zaken naar buiten gebracht, over de positie van de spelers ten opzichte van bondscoach Fred Rutten, die niet kloppen. "Die uitlatingen van spelers zijn niet gebaseerd op de waarheid."
1 dag geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat keert een maand voor het WK terug als bondscoach van Curaçao. Dat heeft de Curaçaose voetbalbond FFK dinsdag bekendgemaakt op een persconferentie. De 78-jarige trainer wordt de oudste bondscoach ooit op een wereldkampioenschap voetbal.
1 dag geledenBARCELONA (ANP) - Trainer Hansi Flick verlengt zijn contract bij FC Barcelona met een jaar. De Duitser is dan tot medio 2028 aan de Spaanse kampioen verbonden.
1 dag geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay staat voor een terugkeer bij Corinthians. Volgens verschillende Braziliaanse media maakt de aanvaller deel uit van de selectie van zijn club voor het duel van vrijdag met Barra FC.
1 dag geleden