Farioli voelt geen extra druk voor mogelijk kampioensduel Ajax
AMSTERDAM (ANP) - Trainer Francesco Farioli voelt geen extra druk nu Ajax zondag voor de 37e keer kampioen van Nederland kan worden. "Ik heb de druk gevoeld om Ajax terug te brengen naar de Champions League", vertelde de 36-jarige Italiaan op een persconferentie op het trainingscomplex De Toekomst van de koploper van de Eredivisie. "Dat is gelukt. Nu willen we ons ook voor de groepsfase van dat toernooi plaatsen en zo hoog mogelijk eindigen."
Ajax is zondag even na 18.30 uur kampioen als PSV van Feyenoord verliest in De Kuip en de Amsterdamse club NEC verslaat in de Johan Cruijff ArenA. Het duel tussen Feyenoord en PSV begint om 14.30 uur en Ajax en NEC trappen om 16.45 uur af. Lang heeft Farioli het woord kampioenschap niet in de mond genomen. "Maar we leven niet in een bubbel", zei hij. "We hebben alleen invloed op ons duel met NEC."
Ajax heeft in de resterende drie duels met NEC, FC Groningen en FC Twente nog 1 punt nodig om zich rechtstreeks voor het hoofdtoernooi van de Champions League te plaatsen. Twee overwinningen volstaan voor de landstitel. Ajax verspeelde 5 punten in de laatste duels met FC Utrecht (4-0) en Sparta Rotterdam (1-1). "Toch hebben mijn spelers nu al een buitengewone prestatie geleverd", zei Farioli.
Kampioensfeest
"Een jaar geleden zaten we ook hier", doelde de Italiaan op zijn presentatie als hoofdtrainer van Ajax. De recordkampioen eindigde vorig seizoen als vijfde in de Eredivisie, met een recordaantal van 61 tegentreffers. Veel spelers van Ajax waren onvoldoende fit en veel geld voor aankopen was er niet na een serie mislukte transfers van de vertrokken directeur voetbalzaken Sven Mislintat.
Mede door een serie slechte resultaten van PSV na de winterstop gloort er nu zelfs een huldiging op het Museumplein voor Ajax. De gemeente heeft naar verwachting na zondag nog vier dagen nodig om een kampioensfeest te organiseren. "Natuurlijk zijn er ook mensen bij onze club bezig met allerlei protocollen en voorbereidingen", zei Farioli die waarschijnlijk doelman Remko Pasveer en Wout Weghorst laat beginnen tegen NEC. "Maar wij moeten ons op de resterende duels focussen en vooral ook genieten."
PSV speelt na het duel met Feyenoord nog tegen Heracles Almelo en Sparta Rotterdam.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Aston Villa blijft in de Premier League bovenin meedoen. Het elftal van trainer Unai Emery won dankzij invaller Ollie Watkins bij Chelsea: 1-2. Voor Aston Villa betekende het de elfde achtereenvolgende zege, alle competities en toernooien meegerekend. Dat is een evenaring van het clubrecord uit 1914.
47 minuten geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de thuiswedstrijd tegen Brighton & Hove Albion met 2-1 gewonnen. De ploeg van trainer Mikel Arteta blijft koploper van de Premier League, met een voorsprong van 2 punten op Manchester City, dat eerder op zaterdag zegevierde bij Nottingham Forest (1-2).
4 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft een moeizame zege op Wolverhampton Wanderers geboekt (2-1). Ryan Gravenberch maakte de openingstreffer voor de kampioen, op aangeven van Jeremie Frimpong. Florian Wirtz trof vlak voor rust doel voor de ploeg van trainer Arne Slot. Santiago Bueno maakte de wedstrijd in de tweede helft weer spannend.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriƫn Timber mist de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Brighton & Hove Albion. De rechtsback is volgens trainer Mikel Arteta geblesseerd. De coach gaf vlak voor het duel geen details over de blessure van de international van het Nederlands elftal.
5 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - Tijjani Reijnders heeft met een doelpunt bijgedragen aan een uitzege van Manchester City op Nottingham Forest (1-2). De middenvelder opende de score. Vervolgens maakte Omari Hutchinson gelijk en tekende Rayan Cherki voor de winnende treffer.
6 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - Nottingham Forest wil een tribune van het stadion City Ground vernoemen naar John Robertson. De voormalige buitenspeler overleed afgelopen week op 72-jarige leeftijd. "Ik heb het bestuur geadviseerd om onze held zo te eren", zei clubeigenaar Evangelos Marinakis vlak voor het thuisduel met Manchester City.
8 uur geledenAGADIR (ANP/Belga) - Bondscoach Hugo Broos van Zuid-Afrika is boos over de onduidelijke regels van de arbitrage op de Afrika Cup. De Belg uitte zijn ongenoegen na afloop van de 1-0-nederlaag tegen Egypte in Marokko. "Voor het toernooi werd een meeting georganiseerd met de scheidsrechters. Ze legden ons de reglementen nog eens uit. Het waren wel vijftig regels, allemaal voor overtredingen en rode kaarten. Je ziet de bomen door het bos niet meer en niemand weet meer wat te doen", zei Broos.
11 uur geleden