
Farioli vindt dat Ajax op karakter en met geluk wint van NEC
NIJMEGEN (ANP) - Ajax-trainer Francesco Farioli vond dat zijn spelers karakter hadden getoond in de zwaarbevochten zege op NEC. Dankzij twee treffers van Wout Weghorst won zijn ploeg met 2-1.
"Het was geen gemakkelijke wedstrijd. We zijn ook duidelijk niet op ons best", zei Farioli bij ESPN, die een lange lijst van niet-fitte spelers opnoemde. "We hebben die problemen overwonnen door karakter, wil en persoonlijkheid en een beetje geluk."
Farioli noemde NEC ook een tegenstander die het verdient om hoger te staan. "Ze hebben drie of vier spelers die echt goed zijn. Daarnaast brengen dit soort ploegen tegen Ajax nog 10 of 15 procent meer. Wij moeten op ons best zijn, anders komen we in problemen. We moeten ons bewust zijn van onze beperkingen."
Meer uit Voetbal
LEIPZIG (ANP) - Oranje-internationals Xavi Simons en Lutsharel Geertruida krijgen bij RB Leipzig Ole Werner als nieuwe trainer. De 37-jarige Duitser ondertekende dinsdag een tweejarig contract bij de nummer 7 van vorig seizoen. RB Leipzig wist zich niet te plaatsen voor Europees voetbal.
8 minuten geledenALKMAAR (ANP) - AZ is door sporttribunaal CAS in het gelijk gesteld in een zaak tegen de UEFA. De Europese voetbalbond legde de Alkmaarse voetbalclub een boete van 40.000 euro op voor de ongeregeldheden in oktober 2023 rond de wedstrijd tegen Legia Warschau in de Conference League.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Roos Kwakkenbos wordt een van de assistent-trainers van Arjan Veurink, de nieuwe bondscoach van de Nederlandse voetbalsters. De drievoudig international is nu nog bondscoach van Oranje onder 19.
3 uur geledenNYON (ANP/DPA) - De UEFA rekent op het komende EK voetbal voor vrouwen in Zwitserland op een bezoekersrecord. De Europese voetbalbond meldt dat 570.000 van de 673.000 beschikbare toegangskaarten zijn verkocht. Het recordaantal bezoekers staat op 574.875, tijdens het EK van 2022 in Engeland.
3 uur geledenBOEKAREST (ANP) - De voetballers van het Nederlands elftal onder 19 hebben voor het eerst de finale van het EK bereikt. De ploeg van bondscoach Peter van der Veen versloeg in de halve finale in Boekarest gastland Roemenië met 3-1. In de finale donderdag in Boekarest wacht Spanje, dat na verlenging met 6-5 won van Duitsland.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft verdedigster Daniëlle Noordermeer overgenomen van ADO Den Haag. De 26-jarige Zuid-Hollandse heeft een contract voor twee jaar getekend.
15 uur geledenLONDEN (ANP) - Crystal Palace heeft doelman Walter Benítez, die vertrekt bij PSV, vastgelegd. De winnaar van de FA Cup meldt dat de Argentijnse keeper per 1 juli voor de club gaat spelen.
18 uur geleden