Farioli prijst collectief van Ajax na zege op NAC Breda
AMSTERDAM (ANP) - Trainer Francesco Farioli hoorde veel supporters van Ajax zijn naam scanderen toen hij samen met zijn spelers een ereronde liep na de thuiszege op NAC Breda (3-1). "Dat was leuk om te horen", zei hij. "Maar we doen het bij Ajax met z'n allen. Met de basisspelers, wisselspelers en hele technische staf."
Farioli is hard op weg om Ajax kampioen te maken na twee slechte seizoenen. Maar daar zul je hem zelf voorlopig nog niets over horen zeggen. "Nog zes duels", rekende hij. "Dus er zijn nog 18 punten te verdienen of te verliezen."
Ajax heeft nog 10 punten nodig voor de 37e landstitel, als PSV alle resterende wedstrijden wint. De club uit Amsterdam wint dit seizoen zelden een duel makkelijk. Ook tegen NAC kwam de zege moeizaam tot stand. Ajax keek al na negen minuten tegen een achterstand aan. "We hebben het onszelf wel moeilijk gemaakt door een moment waarop we drie duels op rij verloren", zei hij over het doelpunt van Leo Sauer. "Daar hebben we de prijs voor betaald en die was hoog. Maar we hebben daar goed op gereageerd."
Farioli staat nog ruim twee jaar onder contract bij Ajax. Toch wordt hij in verband gebracht met clubs uit Italië en Engeland. Hij wilde zelf niet over zijn toekomst praten. "Mijn toekomst is in de toekomst", zei hij. "Ik wil me nu concentreren op de komende wedstrijd met Ajax. We hebben weer een belangrijke zege geboekt, maar hebben nog niets. We moeten hard blijven werken. Ook tegen NAC zag je weer dat we niets cadeau krijgen."
Meer uit Voetbal
AGADIR (ANP/Belga) - Bondscoach Hugo Broos van Zuid-Afrika is boos over de onduidelijke regels van de arbitrage op de Afrika Cup. De Belg uitte zijn ongenoegen na afloop van de 1-0-nederlaag tegen Egypte in Marokko. "Voor het toernooi werd een meeting georganiseerd met de scheidsrechters. Ze legden ons de reglementen nog eens uit. Het waren wel vijftig regels, allemaal voor overtredingen en rode kaarten. Je ziet de bomen door het bos niet meer en niemand weet meer wat te doen", zei Broos.
2 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Newcastle United met 1-0 gewonnen. Daarmee komt de ploeg voorlopig op de vijfde plaats in de Premier League, met een duel meer gespeeld dan de concurrentie.
14 uur geledenRABAT (ANP) - Marokko is er niet in geslaagd zijn tweede wedstrijd in de groepsfase van de Afrika Cup te winnen. Na winst in het openingsduel met de Comoren (2-0) kwam het gastland tegen Mali niet verder dan 1-1.
14 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De Noorse aanvaller Lars Olden Larsen keert niet meer terug bij NEC. De Nijmeegse Eredivisionist heeft overeenstemming bereikt met Tromsø IL over de definitieve overgang van Olden Larsen, die deze zomer al voor een halfjaar werd gehuurd door de Noorse club. Tromsø IL heeft de optie tot koop gelicht, meldt NEC vrijdag.
16 uur geledenAGADIR (ANP) - Met opnieuw een belangrijke rol voor Mohamed Salah heeft Egypte ook de tweede groepswedstrijd op de Afrika Cup gewonnen. De aanvaller van Liverpool benutte tegen Zuid-Afrika in het Marokkaanse Agadir kort voor rust een strafschop. Dankzij de 1-0-zege is Egypte al zeker van een plaats in de achtste finales.
18 uur geledenMONTPELLIER (ANP/AFP) - De Franse voetbaltrainer Jean-Louis Gasset is vrijdag op 72-jarige leeftijd overleden. Dat meldt voetbalclub Montpellier.
22 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - De twee zoons van de in de zomer overleden Portugese profvoetballer Diogo Jota gaan zaterdag tijdens de wedstrijd tussen Liverpool en Wolverhampton Wanderers mee als mascottes het veld op. Dat melden Engelse media, waaronder The Times.
1 dag geleden