Farioli past basiselftal Ajax tegen Maccabi op vijf plekken aan
AMSTERDAM (ANP) - Trainer Francesco Farioli heeft het basiselftal van Ajax voor de wedstrijd tegen Maccabi Tel Aviv in de Europa League op vijf plaatsen aangepast, In vergelijking met de gewonnen topper tegen PSV (3-2) in de Eredivisie zijn verdedigers Devyne Rensch en Josip Sutalo, middenvelders Davy Klaassen en Jordan Henderson en aanvaller Chuba Akpom hun plek kwijt. Klaassen is in de Europa League niet speelgerechtigd.
Rensch en Sutalo worden vervangen door Anton Gaaei en Daniele Rugani. Op het middenveld mogen Kenneth Taylor en aanvoerder Branco van den Boomen nu vanaf het begin meedoen. Mika Godts, als invaller matchwinner tegen PSV, neemt de plaats van Akpom in. Sutalo zit niet op de reservebank in de Johan Cruijff ArenA. Farioli zei woensdag al dat Rensch en Sutalo te maken hadden met kleine pijntjes.
Ajax heeft na drie speelronden 7 punten in het hoofdtoernooi van de Europa League.
Opstelling Ajax: Pasveer; Gaaei, Rugani, Baas en Hato; Fitz-Jim, Van den Boomen en Taylor; Traoré, Brobbey en Godts.
Meer uit Voetbal
LEEUWARDEN/DEN BOSCH (ANP) - Het is Vitesse niet gelukt zich in de laatste speelronde van de Keuken Kampioen Divisie te plaatsen voor de nacompetitie. Daarin had de club uit Arnhem nog promotie naar de Eredivisie kunnen afdwingen. De ploeg van trainer Rüdiger Rehm stond in Leeuwarden met 2-1 achter tegen SC Cambuur, toen het duel definitief werd gestaakt om het gooien van vuurwerk door fans van Vitesse.
7 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Het duel tussen SC Cambuur en Vitesse in de eerste divisie is vrijdagavond definitief gestaakt. Met nog enkele minuten speeltijd op de klok en bij een stand van 1-2 gooiden supporters uit het uitvak vuurwerk op de tribunes met Cambuur-supporters. De wedstrijd was eerder op de avond al eens stilgelegd.
7 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse gaat na het voetbalseizoen opnieuw een onzekere periode tegemoet. Komende vrijdag neemt de advocaat-generaal een conclusie over het arrest van het Arnhemse gerechtshof waardoor de Arnhemse voetbalclub haar proflicentie terugkreeg. Op basis van dit advies neemt de Hoge Raad later een beslissing.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie is verrast door het vertrek van algemeen directeur Dennis te Kloese. "Ik hoorde het donderdag van hem zelf. Ik wist het niet. Ik vind het jammer dat hij stopt", zei de coach van Feyenoord op vrijdagmiddag in de persruimte van De Kuip. "Ik focus me op het team. We spelen morgen weer. Daar maak ik me druk over", aldus Van Persie.
14 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt is vijftig dagen voor het begin van het WK voetbal nog altijd niet volledig fit. De 26-jarige verdediger keerde volgens zijn club Manchester United terug op het trainingsveld om verder aan zijn herstel te werken. Het is nog niet duidelijk of hij op tijd hersteld is voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
18 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de voorlaatste thuiswedstrijd van dit seizoen gewonnen. De landskampioen versloeg PEC Zwolle met 6-1. PSV vergrootte de voorsprong op nummer 2 Feyenoord tot 22 punten. De Rotterdammers spelen zaterdag nog tegen FC Groningen.
1 dag geledenDEVENTER (ANP) - AZ heeft vier dagen na het winnen van de KNVB-beker gelijkgespeeld tegen Go Ahead Eagles. In Deventer eindigde het duel tussen de laatste twee bekerwinnaars in 0-0. Vorig seizoen won Go Ahead de beker door AZ na strafschoppen te verslaan.
1 dag geleden