Farid Azarkan van DENK teleurgesteld over exitpoll
AMSTERDAM (ANP) - Aanhangers van DENK hebben gelaten gereageerd op de 2 zetels die de partij krijgt in de exitpoll van Ipsos in opdracht van de NOS en RTL. De partij had gehoopt op zijn minst de huidige 3 zetels in de Tweede Kamer te behouden. Huidig Kamerlid, medeoprichter en oud-fractievoorzitter Farid Azarkan is "teleurgesteld", maar hoopt dat het er uiteindelijk toch nog 3 worden.
Naast Azarkan vertrekt ook medeoprichter Tunahan Kuzu na de verkiezingen uit de Kamer. Hij werd benoemd tot erelid van de partij, als eerste ooit. Hij zei zich vereerd te voelen. "Het is nu aan een nieuwe generatie." Lijsttrekker en fractievoorzitter Stephan van Baarle nam in juli de leiding van de fractie over van Azarkan. Hij reageert later op de exitpoll. De Schiedamse wethouder Doğukan Ergin staat tweede op de kandidatenlijst voor de Kamer.
DENK heeft sinds 2017 3 zetels in de Kamer en bestuurt mee in de gemeenten Rotterdam en Schiedam.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil dat het kabinet-Jetten de trend van gesneuvelde politieke beloften doorbreekt. Zowel oppositie als coalitie is het eens met de kritiek die de Algemene Rekenkamer heeft op de overheidsresultaten in 2025, waarin veel gestelde doelen niet werden gehaald. "De overheid moet gaan presteren. De belangrijkste vraag is wat mij betreft niet wat de overheid uitgeeft, maar wat het oplevert", zei D66'er Henk-Jan Oosterhuis.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer was begin 2020 niet voorbereid op een pandemie. Dat zei toenmalig Kamervoorzitter Khadija Arib woensdag tijdens haar verhoor door de parlementaire enquêtecommissie corona.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Raad van State heeft geen bezwaar tegen de naamsverandering van GroenLinks-PvdA naar Progressief Nederland, kortweg PRO, bij de komende verkiezingen voor de Tweede Kamer en het Europees Parlement. Lokale partijen met 'pro' in de naam vreesden voor naamsverwarring. Ze waren het er daarom niet mee eens dat de Kiesraad akkoord was gegaan met de naamsverandering.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ruim 80 procent van de Nederlanders heeft afkeer van een bepaalde politieke partij, blijkt uit het Nationaal Kiezersonderzoek over de afgelopen Tweede Kamerverkiezingen. Die afkeer is er veelal tussen de politieke flanken onderling, bijvoorbeeld van GroenLinks-PvdA-stemmers tegen de PVV of van BBB-kiezers tegen GroenLinks-PvdA.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een ruime meerderheid in de Tweede Kamer wil dat het minderheidskabinet niet langer politieke akkoorden sluit met partijen die geweld tegen vluchtelingen goedpraten of aanmoedigen, of die omvolkingstheorieën bezigen. Ook de regeringspartijen D66, VVD en CDA stemden voor.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Esmah Lahlah verlaat de Tweede Kamer en wordt wethouder in Amsterdam. Dat heeft het Kamerlid van Progressief Nederland (PRO, voorheen GroenLinks-PvdA) bekendgemaakt op Instagram. "Ik kies voor Amsterdam. Ik kies voor lokaal bestuur."
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet houdt vast aan zijn besluit om rapper Ye niet de toegang tot het land te weigeren. Dat laat het ministerie van Asiel en Migratie weten in reactie op het besluit van het Centraal Joods Overleg (CJO) om hierover naar de rechter te stappen. De organisatie eist een inreisverbod voor de artiest die ook bekend is als Kanye West.
2 dagen geleden