Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Fanzone in Marseille stroomt langzaam vol met Feyenoorders

Fanzone in Marseille stroomt langzaam vol met Feyenoorders

MARSEILLE (ANP) - De speciaal voor Feyenoordsupporters ingerichte, goed bewaakte fanzone aan het strand van Marseille begint donderdagmiddag alsnog langzaam vol te lopen. Op aandringen van de plaatselijke politie verplaatsen fans zich met pendelbussen van de Vieux Port (Oude Haven) in het centrum naar de fanzone. Rond 15.30 uur hebben naar schatting ruim duizend aanhangers van de Rotterdamse club zich daar verzameld en velen zijn nog onderweg.

Een lid van de Rotterdamse politie die zijn Franse collega's assisteert, is zeer te spreken over de gang van zaken in Marseille. "Ze werken goed mee", zegt hij over de supporters van Feyenoord. "Er is vandaag nog niets voorgevallen. Hopen dat dat zo blijft."

In de fanzone kunnen supporters iets eten en drinken en zorgen dj’s voor muziek. Af en toe grijpt een aanhanger de microfoon om de menigte op te zwepen met een Rotterdams strijdlied. Van de fanzone worden supporters 's avonds met bussen naar het stadion vervoerd, om te voorkomen dat het tot confrontaties komt tussen supportersgroepen van Olympique Marseille en Feyenoord. Die clubs vechten om 21.00 uur uit wie er naar de finale van de Conference League gaat.

Ongeregeldheden

Tijdens eerdere Europese wedstrijden van Olympique hadden supporters het gemunt op fans van de bezoekende club. Woensdag kwam het tot ongeregeldheden in het centrum van de havenstad en moest de politie Fransen en Nederlanders uit elkaar houden. Twintig mensen werden aangehouden, onder wie twee Nederlanders. Een Nederlander raakte gewond doordat hij met een steen werd geraakt.

Een groep Feyenoordsupporters kondigde eerder aan niet naar de fanzone te willen en te gaan indrinken in de Vieux Port. Ook wilden de fans in een mars naar Stade Vélodrome lopen, de thuishaven van Olympique, maar daar krijgen ze volgens Rotterdamse agenten in Marseille geen toestemming voor. In het stadion is plek voor circa 3200 Feyenoordfans. Er zijn ook honderden supporters zonder kaartje afgereisd naar Zuid-Frankrijk.

Meer uit Binnenland

Ook KLM-vlucht kreeg bommelding

BOEKAREST (ANP/RTR) - Nog twee vluchten zijn donderdag doelwit geweest van een bommelding, waaronder een KLM-vlucht richting Tel Aviv. Dat meldt de Roemeense veiligheidsdienst en wordt desgevraagd door KLM bevestigd aan het ANP. Het toestel maakte een geplande tussenstop in Boekarest, nadat het was vertrokken van Schiphol.

42 minuten geleden
Wetenschappers zien 'magere jaren' voor klimaatbeleid

DEN HAAG (ANP) - Het zijn moeilijke tijden om op klimaatgebied iets voor elkaar te krijgen, zeggen klimaatwetenschappers van het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL) enkele dagen voor de VN-klimaattop in Antalya, COP31. "Na het Klimaatakkoord van Parijs was er heel veel enthousiasme. Nu is er veel geopolitieke tegenwind en is het lastiger om vooruitgang te boeken", zegt onderzoeker Detlef van Vuuren. Zijn collega Michel den Elzen concludeert dat het "magere jaren" zijn.

4 uur geleden
Samenvattingen Eredivisie blijven bij NOS

HILVERSUM (ANP) - De NOS blijft de komende jaren samenvattingen van de Eredivisie uitzenden. De omroep en Eredivisie Media & Marketing (EMM) hebben hun contract verlengd tot en met het seizoen van 2031/2032, meldt de NOS. Daarnaast hebben zij nieuwe afspraken gemaakt, waardoor de NOS meer over de Eredivisie kan delen op sociale media.

6 uur geleden
Ruim kwart van reizen in openbaar vervoer met nieuw systeem OVpay

DEN HAAG (ANP) - Reizigers in het openbaar vervoer gebruiken inmiddels voor ruim een kwart van de ritten OVpay. Om precies te zijn ging het half oktober om 28 procent van alle ov-reizen, schrijft staatssecretaris Annet Bertram (Infrastructuur, CDA) in antwoorden op Kamervragen. Onder reizigers die zonder korting reizen, is 64 procent van de reizen met het nieuwe inchecksysteem.

6 uur geleden
Boot met migranten ging water op vanaf Nederlands grondgebied

CADZAND (ANP) - De migrantenboot met 38 opvarenden die afgelopen zaterdag aan land werd gebracht in het Zeeuwse Cadzand, is vanaf Nederlands grondgebied het water op gegaan. Dat meldt het Openbaar Ministerie donderdag.

7 uur geleden
Rechtbank leest verklaringen slachtoffers Tarwekamp voor

DEN HAAG (ANP) - De rechtbank heeft op dag twee van het omvangrijke proces tegen vier verdachten van de explosie aan de Tarwekamp verklaringen voorgelezen van de familie van de dodelijke slachtoffers. Door de explosie in de bruidswinkel en de instorting op 7 december 2024 vielen zes doden in de Haagse wijk Mariahoeve. Ook werd geciteerd uit verklaringen van personen die gered zijn en de ramp overleefden.

7 uur geleden
Kabinet wil binnen paar weken oplossing betalingsverkeer ICC

DEN HAAG (ANP) - Binnen een paar weken moet het duidelijk zijn hoe het internationale betalingsverkeer van het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag wordt geregeld. Dat is nodig omdat de VS vorige maand nieuwe sancties tegen het strafhof aankondigden. Volgens minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) is het vinden van een passende oplossing "uitdagend".

10 uur geleden