'Fantastisch weekend' Verstappen na honderdste keer op podium
DJEDDA (ANP) - Max Verstappen won in Saudi-Arabië voor de 56e keer een grand prix in de Formule 1. Hij vierde ook een jubileum, want de Nederlander eindigde voor de honderdste keer op het podium in een Formule 1-race. "Het was een fantastisch weekend voor het hele team van Red Bull en in het bijzonder voor mij. Ik voelde me geweldig in de auto", sprak hij in het flashinterview na afloop.
De drievoudig wereldkampioen reed opnieuw een dominante race en hij won met ruime voorsprong op de concurrentie. Zijn teamgenoot Sergio Pérez eindigde als tweede op acht seconden achterstand. De enige tegenvaller was de crash van Lance Stroll na acht ronden. Verstappen moest toen wel van banden wisselen. "Dat was niet ideaal, want op die banden de race uitrijden was nog een heel eind. In de laatste ronden was het af en toe met al die achterblijvers een beetje glibberen op koude banden. Maar al met al was het goed te doen, want het gat achter me was groot genoeg."
"Het was eigenlijk de ronden aftellen", zei Verstappen later bij Viaplay. "Het was niet de allerspannendste race, maar het was wel spannend of de banden het zouden houden met maar één stop. Ook dat ging best goed, want er was amper slijtage. Ik heb ook niet onnodig gepusht, want je wil op dit circuit niet met die muren in aanraking komen."
Verstappen kreeg nog de vraag of hij de komende week gesprekken voert binnen Red Bull. Daar blijft het rommelen door de controverse tussen teambaas Christian Horner en zijn vader Jos Verstappen na het onderzoek over grensoverschrijdend gedrag van Horner. De geruchten over een schorsing van topadviseur Helmut Marko kwamen er nog eens bij in Djedda. "Iedereen die belangrijk is voor het team was hier en ze weten nu waar iedereen staat. Ik denk dat het team nu gebaat is bij rust in de tent."
Meer uit Sport
NEW YORK (ANP/AFP) - Na Jannik Sinner heeft ook Holger Rune zich afgemeld voor de US Open, het laatste grandslamtoernooi van het jaar. De 23-jarige Deense tennisser is niet op tijd hersteld van een achillespeesblessure, die hem al sinds oktober aan de kant houdt.
2 uur geledenLAUSANNE (ANP) - Femke Broeders-Bol heeft bij de Diamond League-wedstrijd in Lausanne het Nederlands record op de 800 meter verbeterd. De 26-jarige Nederlandse atlete kwam tot een tijd van 1.55,41.
13 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Frédérique Matla is blij dat ze van waarde kan zijn voor het Nederlands team. De 29-jarige hockeyster zorgde uit een strafcorner voor de 2-0 tegen India, waarmee Oranje op het WK met nog een groepswedstrijd te gaan al een plek in de halve finale heeft zekergesteld. "Het is lekker dat je je beste bal kan pushen, als je de kans krijgt. Dat is fijn voor mezelf en voor het team. Maar ik juich harder voor anderen dan voor mezelf."
13 uur geledenLAUSANNE (ANP) - Nadine Visser is bij de atletiekwedstrijd uit de Diamond League in Lausanne als tweede geëindigd op de 100 meter horden. De 31-jarige Nederlandse kwam in Zwitserland tot een tijd van 12,42 seconden. Dat was net boven haar beste tijd van dit seizoen van 12,41. De zege ging naar de Amerikaanse Masai Russell in 12,27.
14 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Bondscoach Raoul Ehren is tevreden dat zijn hockeysters met nog één groepswedstrijd te gaan al de halve finales van het WK hebben behaald. "We hebben deze wedstrijd benaderd als een kwartfinale en winnen betekende de halve finale, dus we moesten gewoon winnen", zei hij over de zege van Oranje op India.
14 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse hockeysters hebben op het wereldkampioenschap in eigen land de halve finale bereikt. De titelverdediger van bondscoach Raoul Ehren boekte in het Wagener Stadion in Amstelveen de vierde overwinning door in de winnaarspoule India met 2-0 te verslaan.
15 uur geledenPARIJS (ANP) - Julian Alaphilippe stopt per direct met wielrennen. De 34-jarige Fransman stond nog tot eind volgend jaar onder contract bij de Zwitserse ploeg Tudor, maar neemt voortijdig afscheid als prof.
15 uur geleden