Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Fans volgen Verstappen overal

Fans volgen Verstappen overal

BARCELONA (ANP) - Het zijn er niet veel, maar toch vallen er tijdens de eerste testdag van de Formule 1 Nederlandse fans van Max Verstappen te ontwaren op het circuit van Barcelona. Ze scharrelen rond in de zogeheten paddock, het afgebakende terrein waar de teams hun kamp hebben opgeslagen. "Je kunt nu tenminste rustig rondwandelen en dicht bij de coureurs komen. Tijdens de races zit je maar te wachten op je tribuneplek", zegt Frank van Baren uit Den Bosch.

Hij is samen met Walter van Kuijen uit Vught naar Catalonië gevlogen. "We volgen de Formule 1 al heel lang, maar dit jaar hebben we besloten daadwerkelijk naar het circuit te gaan. We zijn er sowieso in Zandvoort bij. Natuurlijk komen we vooral voor Max", zegt Van Vught. Hij kijkt duidelijk met een kennersoog. "Ik zag hem daarnet op de witte band al strakker door de bocht gaan, dus dat ziet er goed uit."

Testen is vooral meten, weten de beide fans. "Hij rijdt lekker zijn rondjes, maar wat er nu allemaal gebeurt, zegt nog niet veel. Vanavond duiken we in de analyses van alle data en cijfers en kunnen we beter beoordelen of de Red Bull op de goede weg is." De verwachtingen zijn hooggespannen. "Nederland wil zijn eerste kampioen in de Formule 1 en Max is een geweldige racer, maar hij moet wel de juiste auto hebben", aldus Van Baren.

Ontspannen

Ben van Leeuwen uit Simonshaven is een diehard supporter, hij bezoekt al grands prix in de koningsklasse vanaf 1995. "Ik ben een groot liefhebber van de autosport, ik kom niet alleen voor Max. Maar ik zou het wel heel leuk vinden als hij dit jaar wereldkampioen wordt, zo chauvinistisch ben ik wel."

Ook Van Leeuwen koos bewust voor een bezoekje aan de testdagen, waarin de coureurs voornamelijk hun rondjes rijden om hun nieuwe auto te leren kennen. "Hier kan ik tegen een betaalbare prijs in de paddock komen. Ik was er al om 7.00 uur. Kon ik heel rustig mijn fotootjes maken met de coureurs. Die waren heel vriendelijk en ontspannen."

Van Leeuwen heeft voor dit jaar bezoekjes aan Monaco, Oostenrijk en België gepland. "Je moet er vroeg bij zijn, want sommige races zijn snel uitverkocht. Maar ik ga nooit op de speciale Max Verstappen-tribunes zitten. Daar komen toch veel mensen die er een feestje van willen maken. Dat bekijk ik liever van een afstandje. Veel van die fans zag ik twee jaar geleden meteen vertrekken toen Max al heel snel uitviel in België. Dat zal ik nooit doen. Ik wil de race altijd uitzien."

Meer uit Sport

Zverev bereikt na haperende start tweede ronde Australian Open

MELBOURNE (ANP) - De Duitse tennisser Alexander Zverev heeft na een aarzelende start de tweede ronde bereikt van de Australian Open. De nummer 3 van de wereld rekende in vier sets af met de Canadees Gabriel Diallo: 6-7 (1) 6-1 6-4 6-2.

1 uur geleden
Handballers verliezen op EK van Zweden ondanks sterk begin

MALMÖ (ANP) - De Nederlandse handbalmannen hebben hun eerste duel op het EK verloren van Zweden. Ondanks het verlies liet de ploeg van bondscoach Staffan Olsson zich van zijn beste kant zien. Tegen de recordwinnaar van het EK en medegastland van dit toernooi werd het 36-31.

11 uur geleden
Atlete Kieft verbetert Nederlands record polsstokhoogspringen

ZOETERMEER (ANP) - Atlete Marijn Kieft heeft bij een indoorgala in Zoetermeer het Nederlands record polsstokhoogspringen verbeterd. De 19-jarige atlete van de Alphense club AAV'36 sprong over 4,60 meter en daarmee sprong ze hoger dan de 4,52 van Femke Pluim in 2021. Kieft ging ook over het Nederlands outdoorrecord heen, dat Pluim in 2015 op 4,55 zette.

13 uur geleden
Giri begint schaaktoernooi Wijk aan Zee met nederlaag

WIJK AAN ZEE (ANP) - Anish Giri is het internationale schaaktoernooi in Wijk aan Zee begonnen met een nederlaag. De Nederlandse winnaar van 2023 verloor in de eerste ronde van de Duitser Vincent Keymer, die met wit speelde. Giri gaf op na 23 zetten.

15 uur geleden
Volledig Nederlands podium op 500 meter bij EK shorttrack

TILBURG (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben gedomineerd op de 500 meter bij de Europese kampioenschappen in Tilburg. Er was sprake van goud, zilver en brons voor de mannen van bondscoach Niels Kerstholt op de kortste afstand. Jens van 't Wout veroverde het goud, Teun Boer behaalde het zilver en Melle van 't Wout pakte het brons.

17 uur geleden
Xandra Velzeboer grijpt goud op 1000 meter bij EK shorttrack

TILBURG (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft op de EK in Tilburg het goud veroverd op de 1000 meter. De kopvrouw van de Nederlandse ploeg finishte voor haar zus Michelle Velzeboer, die het zilver bemachtigde. De Italiaanse Elisa Confortola pakte het brons. Selma Poutsma, de derde Nederlandse in de finale, kwam als vijfde over de finish.

17 uur geleden
Odermatt voor de vierde keer op rij de snelste in afdaling Wengen

WENGEN (ANP) - De Zwitserse skiër Marco Odermatt heeft voor de vierde achtereenvolgende keer de afdaling op de fameuze Lauberhorn in Wengen op zijn naam geschreven. De topfavoriet voor olympisch goud volgende maand in Cortina was veruit de snelste op de piste in de Zwitserse Alpen. Hij was 0,79 seconde sneller dan de Oostenrijker Vincent Kriechmayr. De Italiaan Giovanni Franzoni noteerde de derde tijd; hij gaf 0,90 seconde toe op Odermatt, die zijn 52e wereldbekerzege boekte.

18 uur geleden