Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Fans van Oranje leven na negatieve test toe naar Oekraïne

Fans van Oranje leven na negatieve test toe naar Oekraïne

AMSTERDAM (ANP) - "Je moet er wat voor over hebben, maar dan heb je ook wat", zegt supporter Tim van het Nederlands elftal als hij op het terras van café 't Loosje op de Amsterdamse Nieuwmarkt samen met vier vrienden een slok van zijn bier neemt. "We zijn om 09.00 uur uit Venlo vertrokken en hebben hier vlakbij een coronatest gedaan. Gelukkig heeft iedereen een negatieve uitslag. Nu even genieten en straks met de metro naar de ArenA."

Ruim zes uur voor het eerste groepsduel van het Nederlands elftal op het EK met Oekraïne kleurt het Wallengebied van de hoofdstad al aardig oranje. Groepjes supporters hebben zich verzameld bij café Old Sailor en zingen mee met Viva Hollandia van Wolter Kroes. "Het is eigenlijk jammer dat de Johan Cruijff ArenA niet helemaal vol mag zitten", zegt René uit Amersfoort. "Ik ben geen viroloog, maar volgens mij moet dat best kunnen. Iedereen is getest en het dak kan openblijven."

René is een van de 16.000 gelukkigen die een kaartje voor het eerste duel van Oranje op het EK in elf landen heeft bemachtigd. Anders was hij ook niet naar Amsterdam gekomen. Want de kroegen mogen de EK-duels voorlopig niet uitzenden en moeten om 22.00 uur sluiten. Oranje en Oekraïne beginnen dan net aan de tweede helft.

Grote schermen

Als het alleen aan burgemeester Femke Halsema van Amsterdam had gelegen, dan waren de duels van Oranje in de hoofdstad op grote schermen te zien geweest. Maar minister Ferd Grapperhaus vindt dat nog geen goed idee. Wellicht dat het Veiligheidsberaad van maandag nieuwe versoepelingen oplevert. "Het zou lekker zijn als we snel tot 24.00 uur open mogen blijven", zegt eigenaar Kenneth van 't Loosje. "En dat we dan ook de wedstrijden helemaal bij je af kunnen kijken", stelt stamgast Walter.

Over de kansen van Nederland op het EK is een groepje fans uit Apeldoorn nog niet zo positief. "Ik snap niet dat je tegen een ploeg als Oekraïne met vijf verdedigers moet spelen", zegt Peter op het terras van café Emmelot. "We spelen niet tegen de wereldkampioen. Gewoon Berghuis voorin erbij en lekker aanvallen."

Vanuit de Febo aan de overkant klinkt er gejuich als er twee fans van Oekraïne met grote blikken bier voorbijlopen. "Leuk dat zij zijn gekomen", zegt Peter. "Als we eerste in de poule worden, dan zou ik ook wel naar de achtste finales in Boedapest willen. Voor de kwartfinale in Baku pas ik even. mochten we die halen. Dat is geloof ik 7 uur vliegen."

Meer uit Voetbal

De Jong heeft nog steeds 'heel veel vertrouwen' in goed WK

ROTTERDAM (ANP) - Frenkie de Jong heeft ondanks de verrassende nederlaag in een oefenwedstrijd tegen Algerije (0-1) nog altijd "heel veel vertrouwen" in een goed wereldkampioenschap met het Nederlands elftal. Dat zei de reserveaanvoerder van Oranje in De Kuip.

3 uur geleden
Rechtsback Dumfries medisch gekeurd door Real Madrid

ROTTERDAM (ANP) - Denzel Dumfries is woensdag medisch gekeurd door Real Madrid. Dat bevestigde bondscoach Ronald Koeman na de verloren oefenwedstrijd van het Nederlands elftal tegen Algerije (0-1) in De Kuip.

3 uur geleden
Van Dijk: hopelijk komt scherpte snel terug bij Oranje

ROTTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk baalde van de nederlaag van het Nederlands elftal tegen Algerije (0-1) in De Kuip. "Dit wil je niet in een 'uitzwaaiwedstrijd'", zei de aanvoerder, die donderdagmiddag met zijn ploeggenoten van de nationale ploeg naar New York voor een trainingskamp vliegt. "Als je naar de wedstrijd kijkt, hadden we met minstens 2-0 voor moeten staan. Hopelijk komt de scherpte snel terug en maken we het voortaan wel af."

3 uur geleden
Arnaldi naar halve finale Roland Garros na opgave Berrettini

PARIJS (ANP) - De Italiaanse tennisser Matteo Arnaldi heeft de halve finale van Roland Garros bereikt. Hij zag in zijn partij in de kwartfinale in Parijs landgenoot Matteo Berrettini met een blessure opgeven in de tweede set. Arnaldi leidde met 7-5 5-2.

4 uur geleden
Oranje verliest voorlaatste oefenduel voor WK van Algerije (0-1)

ROTTERDAM (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal heeft de voorlaatste oefenwedstrijd voor de start van het wereldkampioenschap verrassend verloren. Bondscoach Ronald Koeman zag zijn elftal een dag voor het vertrek naar de Verenigde Staten in stadion De Kuip in de slotfase onderuit gaan tegen Algerije: 0-1.

4 uur geleden
Voetballers Congo spelen gelijk in oefenduel met Denemarken

LUIK (ANP/Belga) - De voetballers van de Democratische Republiek Congo hebben een oefenwedstrijd tegen Denemarken met 0-0 gelijkgespeeld. De wedstrijd tegen de Denen, die zich niet wisten te kwalificeren voor het WK, vond plaats in het Belgische Luik. De Congolezen bereiden zich in België voor op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

4 uur geleden
De Jong nu tweede aanvoerder van Oranje achter Van Dijk

ROTTERDAM (ANP) - Frenkie de Jong is vanaf nu de tweede aanvoerder van het Nederlands elftal. Dat werd woensdag duidelijk toen bondscoach Ronald Koeman in de oefenwedstrijd tegen Algerije aanvoerder Virgil van Dijk halverwege van het veld haalde.

4 uur geleden