Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Fans van Oranje leven na negatieve test toe naar Oekraïne

Fans van Oranje leven na negatieve test toe naar Oekraïne

AMSTERDAM (ANP) - "Je moet er wat voor over hebben, maar dan heb je ook wat", zegt supporter Tim van het Nederlands elftal als hij op het terras van café 't Loosje op de Amsterdamse Nieuwmarkt samen met vier vrienden een slok van zijn bier neemt. "We zijn om 09.00 uur uit Venlo vertrokken en hebben hier vlakbij een coronatest gedaan. Gelukkig heeft iedereen een negatieve uitslag. Nu even genieten en straks met de metro naar de ArenA."

Ruim zes uur voor het eerste groepsduel van het Nederlands elftal op het EK met Oekraïne kleurt het Wallengebied van de hoofdstad al aardig oranje. Groepjes supporters hebben zich verzameld bij café Old Sailor en zingen mee met Viva Hollandia van Wolter Kroes. "Het is eigenlijk jammer dat de Johan Cruijff ArenA niet helemaal vol mag zitten", zegt René uit Amersfoort. "Ik ben geen viroloog, maar volgens mij moet dat best kunnen. Iedereen is getest en het dak kan openblijven."

René is een van de 16.000 gelukkigen die een kaartje voor het eerste duel van Oranje op het EK in elf landen heeft bemachtigd. Anders was hij ook niet naar Amsterdam gekomen. Want de kroegen mogen de EK-duels voorlopig niet uitzenden en moeten om 22.00 uur sluiten. Oranje en Oekraïne beginnen dan net aan de tweede helft.

Grote schermen

Als het alleen aan burgemeester Femke Halsema van Amsterdam had gelegen, dan waren de duels van Oranje in de hoofdstad op grote schermen te zien geweest. Maar minister Ferd Grapperhaus vindt dat nog geen goed idee. Wellicht dat het Veiligheidsberaad van maandag nieuwe versoepelingen oplevert. "Het zou lekker zijn als we snel tot 24.00 uur open mogen blijven", zegt eigenaar Kenneth van 't Loosje. "En dat we dan ook de wedstrijden helemaal bij je af kunnen kijken", stelt stamgast Walter.

Over de kansen van Nederland op het EK is een groepje fans uit Apeldoorn nog niet zo positief. "Ik snap niet dat je tegen een ploeg als Oekraïne met vijf verdedigers moet spelen", zegt Peter op het terras van café Emmelot. "We spelen niet tegen de wereldkampioen. Gewoon Berghuis voorin erbij en lekker aanvallen."

Vanuit de Febo aan de overkant klinkt er gejuich als er twee fans van Oekraïne met grote blikken bier voorbijlopen. "Leuk dat zij zijn gekomen", zegt Peter. "Als we eerste in de poule worden, dan zou ik ook wel naar de achtste finales in Boedapest willen. Voor de kwartfinale in Baku pas ik even. mochten we die halen. Dat is geloof ik 7 uur vliegen."

Meer uit Voetbal

Bijna 2 miljoen tickets verkocht voor WK voetbal

ZÜRICH (ANP) - Voor het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn bijna 2 miljoen tickets verkocht. Dat meldt wereldvoetbalbond FIFA.

1 uur geleden
Roda bevestigt racisme richting keeper Biai en biedt excuses aan

KERKRADE (ANP) - Roda JC heeft na intern onderzoek bevestigd dat doelman Celton Biai van FC Dordrecht dinsdagavond racistisch is bejegend. Dat gebeurde na afloop van het duel tussen de twee clubs in de eerste divisie. FC Dordrecht won met 2-1.

1 uur geleden
Slot en Wiegman op shortlist NOC*NSF voor coach van het jaar

ARNHEM (ANP) - Arne Slot en Sarina Wiegman maken kans om op het sportgala van NOC*NSF uitgeroepen te worden tot beste Nederlandse coach van 2025. Slot bezorgde in zijn eerste seizoen Liverpool de landstitel. Wiegman won met de Engelse voetbalsters de Europese titel.

5 uur geleden
Feyenoord heeft een zege op Celtic nodig in De Kuip

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft donderdag in de thuiswedstrijd tegen Celtic een overwinning nodig voor een goede uitgangspositie voor een langer verblijf in de Europa League. "We lopen niet weg voor die druk", zei Robin van Persie op een persconferentie in De Kuip. "We zijn gewend aan druk, daar groeien we mee op. Ik geloof in onze club, spelers en staf. We gaan deze moeilijke fase doorkomen. Dat zeg ik op basis van hoe we trainen en hoe we ons iedere dag opstellen."

6 uur geleden
Reijnders: City niet van slag na thuisnederlaag tegen Leverkusen

MANCHESTER (ANP/AFP) - Tijjani Reijnders heeft benadrukt dat Manchester City na de verrassende nederlaag (0-2) tegen Bayer Leverkusen in de Champions League niet van slag zal raken. "Natuurlijk is het balen, maar we mogen ons zelfvertrouwen niet verliezen, want we hebben eerder geweldig gepresteerd en we moeten weer terug naar die winning streak. Dat doen we door ons voor te bereiden op de volgende wedstrijd op zaterdag", aldus de Nederlandse middenvelder in Manchester.

7 uur geleden
Man die inreed op feestende Liverpool-fans bekent alsnog schuld

LIVERPOOL (ANP/RTR) - De man die in mei inreed op feestende supporters van Liverpool heeft bij de start van zijn proces alsnog schuld bekend. Tegen hem zijn 31 aanklachten ingediend, waaronder het toebrengen van zwaar lichamelijk letsel, opzettelijke verwonding en gevaarlijk rijgedrag.

8 uur geleden
ADO neemt na rellen voorlopig geen fans mee naar uitduels

DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag neemt voorlopig geen supporters mee naar uitwedstrijden. Reden voor die maatregel zijn de ongeregeldheden van vrijdag tijdens een uitduel met SC Cambuur. Fans van ADO gooiden onder meer vuurwerk naar de tribune waar ook kinderen zaten. Supporters van ADO waren eind oktober ook betrokken bij rellen rond een bekerduel bij FC Den Bosch.

10 uur geleden