Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Fans van Oranje leven na negatieve test toe naar Oekraïne

Fans van Oranje leven na negatieve test toe naar Oekraïne

AMSTERDAM (ANP) - "Je moet er wat voor over hebben, maar dan heb je ook wat", zegt supporter Tim van het Nederlands elftal als hij op het terras van café 't Loosje op de Amsterdamse Nieuwmarkt samen met vier vrienden een slok van zijn bier neemt. "We zijn om 09.00 uur uit Venlo vertrokken en hebben hier vlakbij een coronatest gedaan. Gelukkig heeft iedereen een negatieve uitslag. Nu even genieten en straks met de metro naar de ArenA."

Ruim zes uur voor het eerste groepsduel van het Nederlands elftal op het EK met Oekraïne kleurt het Wallengebied van de hoofdstad al aardig oranje. Groepjes supporters hebben zich verzameld bij café Old Sailor en zingen mee met Viva Hollandia van Wolter Kroes. "Het is eigenlijk jammer dat de Johan Cruijff ArenA niet helemaal vol mag zitten", zegt René uit Amersfoort. "Ik ben geen viroloog, maar volgens mij moet dat best kunnen. Iedereen is getest en het dak kan openblijven."

René is een van de 16.000 gelukkigen die een kaartje voor het eerste duel van Oranje op het EK in elf landen heeft bemachtigd. Anders was hij ook niet naar Amsterdam gekomen. Want de kroegen mogen de EK-duels voorlopig niet uitzenden en moeten om 22.00 uur sluiten. Oranje en Oekraïne beginnen dan net aan de tweede helft.

Grote schermen

Als het alleen aan burgemeester Femke Halsema van Amsterdam had gelegen, dan waren de duels van Oranje in de hoofdstad op grote schermen te zien geweest. Maar minister Ferd Grapperhaus vindt dat nog geen goed idee. Wellicht dat het Veiligheidsberaad van maandag nieuwe versoepelingen oplevert. "Het zou lekker zijn als we snel tot 24.00 uur open mogen blijven", zegt eigenaar Kenneth van 't Loosje. "En dat we dan ook de wedstrijden helemaal bij je af kunnen kijken", stelt stamgast Walter.

Over de kansen van Nederland op het EK is een groepje fans uit Apeldoorn nog niet zo positief. "Ik snap niet dat je tegen een ploeg als Oekraïne met vijf verdedigers moet spelen", zegt Peter op het terras van café Emmelot. "We spelen niet tegen de wereldkampioen. Gewoon Berghuis voorin erbij en lekker aanvallen."

Vanuit de Febo aan de overkant klinkt er gejuich als er twee fans van Oekraïne met grote blikken bier voorbijlopen. "Leuk dat zij zijn gekomen", zegt Peter. "Als we eerste in de poule worden, dan zou ik ook wel naar de achtste finales in Boedapest willen. Voor de kwartfinale in Baku pas ik even. mochten we die halen. Dat is geloof ik 7 uur vliegen."

Meer uit Voetbal

Real Madrid weer voetbalclub met meeste inkomsten

LONDEN (ANP/AFP) - Real Madrid voert evenals vorig jaar de wereldranglijst aan van voetbalclubs met de meeste inkomsten. Bij de Spaanse voetbalclub kwam vorig seizoen bijna 1,2 miljard euro binnen, ondanks dat de club geen grote prijs won. FC Barcelona klom op de jaarlijks door Deloitte gepubliceerde Money League naar de tweede plaats met 975 miljoen euro, terwijl Bayern München de derde plaats inneemt met 861 miljoen euro.

55 minuten geleden
Bayern zeker van achtste finale CL na zege op Union Sint-Gillis

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft zich met een 2-0-thuiszege op Union Sint-Gillis verzekerd van een plek bij de laatste zestien in de Champions League. Bayern staat nu tweede met 18 punten en kan in de laatste speelronde, als het op bezoek gaat bij PSV in Eindhoven, niet meer buiten de top acht belanden. Dat betekent dat de ploeg van Vincent Kompany de tussenronde in februari mag overslaan en pas in maart weer in actie komt in de achtste finale.

11 uur geleden
PSV wacht na nederlaag bij Newcastle beslissend duel met Bayern

NEWCASTLE (ANP) - PSV heeft in de Champions League nagelaten zich zo goed als zeker te plaatsen voor de tussenronde. De Eindhovenaren gingen kansloos onderuit bij Newcastle United (3-0) en zakten daardoor naar de 22e plaats met 8 punten. De nummers 9 tot en met 24 gaan naar de tussenronde.

11 uur geleden
Ajax verhuurt Van den Boomen aan het Franse Angers

AMSTERDAM (ANP) - Ajax verhuurt Branco van den Boomen tot het einde van het seizoen aan de Franse club Angers SCO, de huidige nummer 11 van de Ligue 1. De 30-jarige middenvelder staat nog tot de zomer van 2027 onder contract in Amsterdam.

13 uur geleden
Atlético en Galatasaray spelen gelijk, Qarabag verslaat Frankfurt

ISTANBUL (ANP) - Atlético Madrid heeft in de voorlaatste speelronde in het hoofdtoernooi van de Champions League gelijkgespeeld bij Galatasaray (1-1). De ploeg van Diego Simeone kwam na vier minuten op voorsprong via een kopbal van Giuliano Simeone, de zoon van de trainer. Maar de nummer 1 van Turkije kwam een kwartier later op gelijke hoogte door een eigen doelpunt van Marcos Llorente. Atlético staat voorlopig op plek 8, maar later op woensdag komt een aantal ploegen nog in actie. Galatasaray heeft nu 10 punten en staat voorlopig 16e.

13 uur geleden
AZ verspeelt drie dagen na ontslag Martens punten tegen Excelsior

ALKMAAR (ANP) - AZ is er niet in geslaagd de eerste wedstrijd sinds het ontslag van trainer Maarten Martens te winnen. De Alkmaarders speelden voor eigen publiek in de Eredivisie gelijk tegen Excelsior: 1-1. Het duel zou eigenlijk 14 december gespeeld worden, maar werd uitgesteld om AZ zo langer de tijd te geven zich voor te bereiden op de ontmoeting met Jagiellonia Bialystok uit Polen in de Conference League.

13 uur geleden
Salah-Eddine keert na finale Afrika Cup direct terug in basis PSV

NEWCASTLE (ANP) - Anass Salah-Eddine heeft woensdag in de uitwedstrijd van PSV tegen Newcastle United in de Champions League direct een basisplaats. De linkervleugelverdediger viel zondag nog in tijdens de door zijn land Marokko met 1-0 verloren finale tegen Senegal.

14 uur geleden