Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Fans van gedegradeerde Vitesse zien hun club niet verloren gaan

Fans van gedegradeerde Vitesse zien hun club niet verloren gaan

ARNHEM (ANP) - Vitesse staat met 2-1 achter tegen Fortuna Sittard als de fanatieke fans achter het doel van de Arnhemse club een groot spandoek ontvouwen. "Met of zonder punten, onze clubliefde is echt." Vervolgens gaan de meeste mensen in het Gelredome staan en zingen ze hun club hartstochtelijk toe. Ze moeten er niet aan denken, een leven zonder Vitesse.

Vitesse wint uiteindelijk toch nog (3-2). Maar die zege heeft weinig waarde meer voor de club, die vorige week degradeerde toen Vitesse 18 punten moest inleveren omdat nog steeds niet is voldaan aan de eisen van de licentiecommissie van de KNVB. De leiding en fans van Vitesse hebben andere zorgen. Het voortbestaan van de vereniging, opgericht in 1892, is ernstig in gevaar.

Vitesse kampt met een schuld van 18,9 miljoen euro en moet voor 15 juni een begroting inleveren die de licentiecommissie gunstig stemt. Een zogeheten WHOA-procedure geeft de club mogelijk de kans om een regeling met de schuldeisers te treffen. Maar de Amerikaanse zakenman Coley Parry wil de 14,6 miljoen euro die hij in Vitesse heeft gestoken terug.

Onzekerheid

"Vitesse leeft nog steeds", zegt fan Dirk als hij om zich heen kijkt in het Gelredome. Zo'n 18.000 fans zijn naar het stadion gekomen. Ondanks alle ellende heeft de harde supporterskern het gevoel voor humor niet verloren. "We gaan Europa in", zingen ze even nadat Paxten Aaronson de score heeft geopend.

Veel personeelsleden leven in onzekerheid. Mocht Vitesse weer een licentie krijgen, dan gaat het met de helft van het huidige aantal werknemers de eerste divisie in. Want de club uit Arnhem zal dan voor miljoenen euro's moeten bezuinigen. Geen Vitesse meer in het Nederlandse profvoetbal. Dat is lastig voor te stellen. Topscorers als Nikos Machlas, Wilfried Bony, Pierre van Hooijdonk en Dejan Curovic maakten naam in het klassieke geel-zwarte shirt. Martin Ødegaard, de huidige ster van Arsenal, speelde vijf jaar geleden nog bij Vitesse.

Inigo Córdoba en Justin Lonwijk lijken Fortuna Sittard aan een zege te helpen. Maar dan scoren Marco van Ginkel en opnieuw Aaronson nog voor Vitesse, dat daardoor in de 31e speelronde van -1 naar plus 2 punten klimt. "Het maakt mij niet uit met hoeveel punten we degraderen", zegt supporter Dirk. "Die laatste thuiswedstrijd van dit seizoen tegen Ajax hoef ik ook niet te winnen. Zo wordt NEC nog vijfde, dat hebben we hier liever niet. Nee, ik verwacht niet dat de wedstrijd tegen Ajax ons laatste duel in het profvoetbal is. Vitesse gaat echt nooit verloren."

Meer uit Voetbal

Raphinha helpt Barcelona met hattrick langs Sevilla

SEVILLA (ANP) - Aanvoerder Raphinha heeft koploper FC Barcelona aan een 3-1-zege bij Sevilla geholpen. De Braziliaanse international tekende voor de complete productie van de Catalanen.

53 minuten geleden
Fortuna Sittard klimt naar zesde plaats na zege bij Willem II

TILBURG (ANP) - Fortuna Sittard is naar de zesde plaats op de ranglijst geklommen na een nipte zege bij Willem II. De formatie van trainer Danny Buijs won met 1-0 in Tilburg.

54 minuten geleden
Ajax komt thuis niet verder dan gelijkspel tegen Excelsior

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft voor de derde keer dit seizoen puntenverlies geleden. De formatie van trainer Míchel Sánchez kwam voor eigen publiek ondanks een groot aantal kansen niet verder dan een 2-2-gelijkspel tegen Excelsior.

1 uur geleden
Sc Heerenveen boekt bij Sparta tweede zege van het seizoen

ROTTERDAM (ANP) - Sc Heerenveen heeft zijn tweede overwinning van het seizoen geboekt. De formatie uit Friesland won op Het Kasteel met 4-0 van Sparta Rotterdam.

3 uur geleden
Dortmund neemt koppositie weer over na nipte zege bij Stuttgart

STUTTGART (ANP) - Borussia Dortmund heeft de uitwedstrijd bij VfB Stuttgart met 1-0 gewonnen. Met de zege neemt de ploeg van Joey Veerman de koppositie weer over.

3 uur geleden
AS Roma en Malen spelen gelijk in topper tegen Internazionale

ROME (ANP) - De topper in de Serie A tussen AS Roma en Internazionale is in 2-2 geëindigd. De ploeg van Oranje-international Donyell Malen maakte in de eerste helft twee goals, maar de titelverdediger uit Milaan kwam na rust langszij.

3 uur geleden
ADO na gelijkspel tegen Cambuur nog altijd zonder Eredivisiezege

DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag is na zeven wedstrijden in de Eredivisie nog altijd zonder zege. Het elftal van de Duitse coach Robin Peter speelde zaterdag in eigen huis met 1-1 gelijk tegen SC Cambuur. Dat betekende het tweede punt voor de club uit Den Haag dit seizoen. Cambuur heeft 5 punten uit zeven duels.

5 uur geleden