Fans van FC Groningen dit seizoen niet meer welkom bij hun club
GRONINGEN (ANP) - Supporters van FC Groningen zijn niet welkom bij de laatste twee duels van hun ploeg van dit seizoen in de Eredivisie. Dat heeft de club na overleg met burgemeester Koen Schuiling van Groningen besloten.
Het al gedegradeerde Groningen voetbalt zondag een uitwedstrijd tegen Vitesse en speelt een week later thuis tegen Sparta Rotterdam.
FC Groningen - Ajax van afgelopen zondag werd al na 9 minuten gestaakt, nadat fans van de thuisclub tot twee keer toe rookbommen op het veld hadden gegooid. De wedstrijd werd dinsdag zonder publiek uitgespeeld. Supporters van FC Groningen kwamen dit seizoen al vaker negatief in het nieuws. Ook het thuisduel met NEC werd gestaakt en later uitgespeeld. Tijdens die ontmoeting werd er een drinkbeker met inhoud naar een grensrechter gegooid.
Opspraak
Teleurgestelde supporters van FC Groningen raakten dit seizoen vaker in opspraak. Ze betraden het veld in een duel met sc Cambuur en raakten een speler van sv Spakenburg met een drinkbeker. Linksback Jetro Willems kreeg tijdens het thuisduel met sc Heerenveen zelfs een klap van een supporter van FC Groningen, de club waarvoor hij uitkomt.
FC Groningen wil supporters en sponsors compenseren. Zij kunnen het bedrag van hun kaartjes voor de duels met NEC, Ajax en Sparta Rotterdam terugkrijgen. Ook de fans die een kaartje hadden aangeschaft voor de uitwedstrijd tegen Vitesse krijgen hun geld terug.
FC Groningen biedt op de eigen website excuses aan voor een "uiterst vervelend en turbulent seizoen, waarbij vooral het niet kunnen uitspelen van wedstrijden voor eigen publiek in Euroborg pijn doet".
Meer uit Voetbal
ROME (ANP) - AC Milan heeft verzuimd dichter bij koploper Internazionale te komen. De club uit Milaan verloor bij Lazio in Rome met 1-0.
5 uur geledenCOMO (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma met een doelpunt niet aan een positief resultaat in de uitwedstrijd tegen Como kunnen helpen. De aanvaller ging met zijn ploeg met 2-1 onderuit.
8 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft voor de zoveelste keer dit seizoen in de slotfase een overwinning verspeeld. De ploeg van trainer Arne Slot liet Tottenham Hotspur langszij komen op Anfield: 1-1.
9 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft verder afstand genomen van de onderste plaatsen in de Eredivisie. De club uit Deventer was voor eigen publiek veel te sterk voor een zwak NAC Breda: 6-0. Jakob Breum scoorde drie keer voor de thuisploeg.
9 uur geledenBARCELONA (ANP) - Raphinha was de grote uitblinker bij FC Barcelona in het thuisduel met Sevilla. De Braziliaanse vleugelaanvaller leidde zijn ploeg met drie doelpunten naar een ruime zege (5-2).
10 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd om de derde plaats van de Premier League. De club won voor eigen publiek van Aston Villa: 3-1.
11 uur geledenALKMAAR (ANP) - Troy Parrott heeft AZ aan een ruime thuiszege op Heracles Almelo geholpen. De spits had met zijn veertiende competitietreffer en assists bij doelpunten van Sven Mijnans en Mees de Wit een groot aandeel in een zege van 4-0. Isak Jensen bepaalde in de slotfase met een goed genomen vrije trap de eindstand.
12 uur geleden