Fans van FC Groningen dit seizoen niet meer welkom bij hun club
GRONINGEN (ANP) - Supporters van FC Groningen zijn niet welkom bij de laatste twee duels van hun ploeg van dit seizoen in de Eredivisie. Dat heeft de club na overleg met burgemeester Koen Schuiling van Groningen besloten.
Het al gedegradeerde Groningen voetbalt zondag een uitwedstrijd tegen Vitesse en speelt een week later thuis tegen Sparta Rotterdam.
FC Groningen - Ajax van afgelopen zondag werd al na 9 minuten gestaakt, nadat fans van de thuisclub tot twee keer toe rookbommen op het veld hadden gegooid. De wedstrijd werd dinsdag zonder publiek uitgespeeld. Supporters van FC Groningen kwamen dit seizoen al vaker negatief in het nieuws. Ook het thuisduel met NEC werd gestaakt en later uitgespeeld. Tijdens die ontmoeting werd er een drinkbeker met inhoud naar een grensrechter gegooid.
Opspraak
Teleurgestelde supporters van FC Groningen raakten dit seizoen vaker in opspraak. Ze betraden het veld in een duel met sc Cambuur en raakten een speler van sv Spakenburg met een drinkbeker. Linksback Jetro Willems kreeg tijdens het thuisduel met sc Heerenveen zelfs een klap van een supporter van FC Groningen, de club waarvoor hij uitkomt.
FC Groningen wil supporters en sponsors compenseren. Zij kunnen het bedrag van hun kaartjes voor de duels met NEC, Ajax en Sparta Rotterdam terugkrijgen. Ook de fans die een kaartje hadden aangeschaft voor de uitwedstrijd tegen Vitesse krijgen hun geld terug.
FC Groningen biedt op de eigen website excuses aan voor een "uiterst vervelend en turbulent seizoen, waarbij vooral het niet kunnen uitspelen van wedstrijden voor eigen publiek in Euroborg pijn doet".
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP/RTR) - Trainer Luis Enrique van Paris Saint-Germain heeft in aanloop naar de finale van de Champions League tegen Arsenal de defensieve kwaliteiten van spits Ousmane Dembélé uitgelicht. De winnaar van de Gouden Bal van vorig jaar, die vooral bekendstaat om zijn aanvallende prestaties, is volgens Luis Enrique een voorbeeld voor anderen.
7 minuten geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona-middenvelder Fermín López kan volgende maand niet meedoen aan het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 23-jarige Spanjaard brak zondag in de ontmoeting met Real Betis het vijfde middenvoetsbeentje in zijn rechtervoet. Een operatie bleek noodzakelijk.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur blijft in degradatiegevaar in de laatste speelronde van de Premier League. De club uit Londen van Micky van de Ven en de geblesseerde Xavi Simons verloor in de voorlaatste speelronde met 2-1 van Chelsea.
18 uur geledenBOURNEMOUTH (ANP) - Arsenal is in Engeland voor het eerst sinds 2004 kampioen van de Premier League geworden. Door het gelijkspel van Manchester City bij Bournemouth (1-1) kan de ploeg van trainer Pep Guardiola de koploper uit Londen van coach Mikel Arteta niet meer inhalen in de laatste speelronde.
19 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Ángel Alarcón definitief overgenomen van FC Porto. De Eredivisieclub heeft de 22-jarige aanvaller vastgelegd tot medio 2029.
20 uur geledenTIRANA (ANP/RTR) - Rolando Maran is aangesteld als bondscoach van het voetbalelftal van Albanië. De 62-jarige Italiaan tekende een contract van anderhalf jaar. Hij volgt de Braziliaan Sylvinho op, die er niet in slaagde het WK te bereiken met Albanië.
20 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Southampton is uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat heeft de English Football League (EFL) besloten nadat de Engelse club door tegenstander Middlesbrough werd beschuldigd van spionage. Volgens de organisatie heeft de club uit het Championship meerdere regels overtreden, waaronder het zonder toestemming filmen van trainingen van tegenstanders.
21 uur geleden